عملیات گسترده برای مهار آتش‌سوزی‌ها در پرتغال

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 32 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

صدها مامور آتش نشانی روز یکشنبه را صرف مبارزه با آتش سوزی های طبیعی در نواحی کوهستانی پوشیده از جنگل در مرکز پرتغال کرده اند. این آتش سوزی ها بعد از ظهر شنبه شروع شد و باد شدید به آنها دامن زده است.

صدها مامور آتش نشانی روز یکشنبه را صرف مبارزه با آتش سوزی های طبیعی در نواحی کوهستانی پوشیده از جنگل در مرکز پرتغال کرده اند.برای اطفای سه آتش سوزی بزرگ در منطقه از هلی کوپتر و هواپیماهای آب‌پاش استفاده شد و گفته می شود دو عدد از این آتش سوزی ها اکنون مهار شده است.

بزرگترین عملیات با شرکت ۸۰۰ مامور، ۲۴۵ وسیله نقلیه از جمله بولدوزرها، ۱۳ هواپیما و هلی کوپتر برای مهار آتش سوزی در منطقه ویلا دری در جریان است. ادواردو کابریتا وزیر کشور گفت این آتش سوزی همچنان"فعال" است و افزود که تحقیقات درباره علت شروع آتش سوزی ها در جریان است. یک فرضیه عمدی بودن آتش سوزی هاست.او گفت:"عجیب است که پنج آتش سوزی بزرگ در یک ناحیه به فاصله ای به این اندک همزمان شروع شده؟".این آتش سوزی ها بعد از ظهر شنبه شروع شد و باد شدید به آنها دامن زده است.پرتغال که کشوری گرم با نواحی وسیع جنگلی است هر سال شاهد آتش سوزی های طبیعی است. باد شدیدی که از اقیانوس اطلس می وزد به این آتش سوزی ها دامن می زند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مرثیه‌ای برای آق‌قلا در آب و حسن‌آباد در آتشهنوز دو هفته مانده تا قلب الاسد و گرمایش، اما تئاتری ها چه می کنند. آتش زده اند به جان اهلش با فرشته تاریخ و چند نمایش خوب دیگر، همراه بغض و افسوس، همزمان با آتشی که در جان میدان حسن آباد افتاد. حراج نقاشی های کودکان سیلزده آق قلا، به میلیاردها نرسید اما نشان از آن داشت که مصیبت از یاد نمی رود. کم بود که خبرهای آخرین ساعات هفته هم، از خلیج فارس، تپش قلب ها را افزود. اخرین روز هفته همه می پرسیدند: پهپاد یا نفتکش.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

آتش‌سوزی در مرکز پرتغال؛ ۲۰ نفر مصدوم شدنددر پی وقوع حریق در وسعتی به طول ۲۵ کیلومتر که مرکز پرتغال در بر گرفته تاکنون ۲۰ نفر مصدوم شده‌اند که حال یک از آن‌ها وخیم گزارش شده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

شرایط بحرانی در آتش‌نشانی بجنوردشرایط بحرانی در آتش نشانی بجنورد مدیرعامل آتش نشانی بجنورد: *آتش نشانی بجنورد به علت کمبود تجهیزات به برخی از ساختمان ها در هنگام وقوع حادثه دسترسی ندارد *خراسان شمالی تنها استانی است که نردبان آتش نشانی ندارد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تنش در تنگه هرمز؛ عربستان با حضور نظامیان آمریکا در خاک خود موافقت کردوزارت دفاع آمریکا نیز روز جمعه اعلام کرد که سرپرست این وزارتخانه با اعزام نظامیان آمریکایی و تجهیزات نظامی این کشور به عربستان موافقت کرده است. علائم ظهور
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کاهش دغدغه مردم در بخش مسکن، در توسعه اشتغال و رشد اجتماعی کشور هم تأثیرگذار استرئیس جمهور با اشاره به ضرورت افزایش هماهنگی و تمرکز میان دستگاه های مسئول در بخش مسکن، گفت: کمک به مردم در بخش مسکن موجب افزایش رفاه، آسایش و امنیت آنان شده و ضمن ایجاد سرمایه برای مردم، ارائه خدمات رفاهی و اجتماعی به آنان را تسهیل خواهد کرد. بعله...
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

کاهش دغدغه مردم در بخش مسکن، در توسعه اشتغال و رشد اجتماعی کشور هم تأثیرگذار استرئیس جمهور با اشاره به ضرورت افزایش هماهنگی و تمرکز میان دستگاه‌های مسئول در بخش مسکن، گفت: کمک به مردم در بخش مسکن موجب افزایش رفاه، آسایش و امنیت آنان شده و ضمن ایجاد سرمایه برای مردم، ارائه خدمات رفاهی و اجتماعی به آنان را تسهیل خواهد کرد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »