شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران، مانعی در برابر اصلاحات در عراق | DW | 09.09.2020

19/06/1399 03:35:00 ب.ظ

نخست وزیر عراق قول داده است اقتصاد بیمار را بهبود بخشد، با فساد مبارزه کند و پس از سالیان ناامنی و آشوب امنیت را به کشور برگرداند؛ اما گروه‌های مسلح مانعی در راه اصلاحات هستند، از همه بدتر شبه‌نظامیان تحت حمایت ایران.

نخست وزیر عراق قول داده است اقتصاد بیمار را بهبود بخشد، با فساد مبارزه کند و پس از سالیان ناامنی و آشوب امنیت را به کشور برگرداند؛ اما گروه‌های مسلح مانعی در راه اصلاحات هستند، از همه بدتر شبه‌نظامیان تحت حمایت ایران. عراق سالیان دراز میدان جنگ و آشوب و کشتار بوده و اکنون به اصلاحات بنیادی نیاز مبرم دارد، اما رقیبان سیاسی، به ویژه گروه‌های شیعه طرفدار ایران در راه اصلاحات سنگ‌اندازی می‌کنند.

چند مقام بلندپایه عراقی به خبرگزاری فرانسه گفته‌اند که گروه‌های طرفدار ایران معضلی برای اصلاحات دولتی در عراق شده‌اند. یک کارمند بلندپایه گفته است: «این گروه‌ها تا می‌بینند به منافع سیاسی یا اقتصادی آنها نزدیک شده‌ایم، با پرتاب موشک یا کارزارهای تبلیغاتی کارشکنی می‌کنند».

در نیمه ماه اوت کاظمی از واشنگتن دیدار و با دونالد ترامپ گفت‌وگو کرد. او امیدوار بود که این سفر بتواند وضعیت او را تقویت کند، اما قهر و خشونت از آن زمان حتی بیشتر هم شده است. خبرگزاری فرانسه به نقل از یک مقام امنیتی گفته است که در سوم سپتامبر پهپادی با مواد منفجره به بنای یک شرکت امنیتی آمریکایی – بریتانیایی حمله کرده است. هیچ گروهی مسئولیت این حمله را به عهده نگرفت؛ اما این گروه‌های شبه‌نظامی شیعه هستند که شرکت نامبرده را برای قتل قاسم سلیمانی مسئول می‌دانند.

پیش از آن در حمله به یک کاروان امداد به سوی شهر موصل در شمال کشور، یکی از کارمندان سازمان ملل زخمی شد. در مناطق گوناگون حملات مشابهی صورت گرفته که گروه‌هایی ناشناخته زیر عنوان"مقاومت اسلامی" مرتکب می‌شوند. headtopics.com

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

Anadolu Ajansı

Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

حمایت کانون وکلای فرانسه از نسرین ستوده و وکلایی که جان‌شان در خطر است

ربیعی: حمایت دولت از بورس با دخالت در شاخص‌ها متفاوت استسخنگوی دولت گفت: ما باید از مردم و دارایی‌های آنان حمایت کنیم ولی دستکاری کردن شاخص‌ها یا بالا و پایین بردن آن با حمایت از بازار سرمایه، متفاوت است.

شروع حمایت نقدی با ۳۰ هزار میلیارد تومان/ قیمت‌ها در بازار سرمایه به کف رسیدکارشناس بازار سرمایه اظهار داشت: امروز اکثر سهام شاخص‌ساز صف فروش ندارند و این نشان می‌دهد که بازار به کف قیمت رسیده است و قیمت نمادهایی مانند معادن و فلزاتی که دیروز منفی بودند امروز مثبت شده‌اند و می‌توان گفت بخشی از بازار به کف قیمت رسیده‌ است.

دپوی دو هزار محصول «ایران‌خودرو» در بابل هم‌زمان با رشد ۴۳ میلیونی قیمت‌ها در بازاردر حالی که رسانه‌های دولتی ایران از «رکوردشکنی» قیمت خودروهای داخلی با افزایش تا ۴۳ میلیون تومان گزارش می‌دهند، انتشار تصاویری از دپوی دو هزار محصول «ایران‌خودرو» تنها در پارکینگ بابل موجب واکنش شهروندان شده است

کرونا در ایران؛ تهران روی موج قرمز سینوسی، برگزاری مراسم اربعین در دستور کار

تکذیب شایعه مرگ دانش آموزی به علت کرونا در مدرسه ای در تهراندر پی انتشار ویدئویی در فضای مجازی مبنی بر فوت دانش آموزی در مدرسه بخاطر کرونا، سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران ضمن تکذیب این ادعا، از پیگیری این موضوع توسط پلیس فتا برای شناسایی عاملان انتشار این ویدئو خبر داد.