حمایت کانون وکلای فرانسه از نسرین ستوده و وکلایی که جان‌شان در خطر است

17/06/1399 04:40:00 ب.ظ

به دعوت «شورای ملی کانون وکلای فرانسه»، کمپینی در حمایت از «نسرین ستوده»، وکیل زندانی در اعتصاب غذا آغاز شد و گروهی از وکلای فرانسوی نیز مقابل «خانه وکلای پاریس» تجمع کردند و خواستار آزادی نسرین_ستوده شدند. گزارش آیدا قجر aidaghajar 👇 اخبار_ایران

در صفحه توییتر خود در همبستگی با این کمپین، از نسرین ستوده، همکار زندانی خود، حمایت کرد و خواهان...

در صفحه توییتر خود در همبستگی با این کمپین، از نسرین ستوده، همکار زندانی خود، حمایت کرد و خواهان آزادی او و همه وکلای مدافع حقوق بشر، زندانیان سیاسی، عقیدتی و فعالان مدنی در ایران و سایر کشورهای جهان شد.

او در این ویدیو گفت: «همه ما می‌دانیم آزادی حق طبیعی همه انسان‌ها است. تنها کسانی باید از این حق طبیعی آن‌ هم به صورت موقت محروم باشند که آزادی‌شان باعث سلب آزادی و امنیت سایر انسان‌ها می‌شود؛ نه شخصیت‌هایی مثل نسرین عزیز که تمام فعالیت‌های حقوقی و مدنی ایشان در تمام این سال‌ها نشان می‌دهد که به دنبال آزادی سایر انسان‌ها بوده‌اند. حتی الآن در شرایط سخت زندان با اعتصاب غذا، از سلامتی و جان خود گذشتند تا صدای رسایی باشند برای زندانیان؛ به ویژه زندانیان سیاسی و عقیدتی و فعالان مدنی در بند. فکر می‌کنم از این‌جا به بعد ما وکلا، در خانواده وکالت، در سراسر دنیا، وظیفه جدی داریم برای این‌ که این صدا را رساتر، با هم‌صدایی درست و منسجم به گوش مقامات مسئول برسانیم.»

«آرش کیخسروی»، دیگر وکیل دادگستری، هم یکی دیگر از وکلای ایرانی است که به این کمپین پیوسته است.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

آیا ما ایرانی‌ها نژادپرست هستیم؟ | آرش نصر اصفهانی

در میان همه مشکلات معیشتی و اجتماعی، چطور می‌توان از جامعه ایران پرسید که آیا می‌دانستید احتمالا برخی از ما نژادپرست هستیم؟ آرش نصر‌اصفهانی، دانش‌آموخته‌ و فارغ‌التحصیل دکترای جامعه‌شناسی و پژوهشگر حوزه مسائل اجتماعی ایران است. مدت‌ها پیش سراغ رفتیم. او یکی از معدود جامعه‌شناسانی است که در این زمینه تحقیق کرده و در رسانه‌ها و فضایی مجازی در‌این‌باره صحبت می‌کند. نصر‌اصفهانی معتقد است آنچه در ایران نسبت به افغانستانی‌ها اتفاق می‌افتد، مصداقی از نژادپرستی است‌. اگرچه این به آن معنا نیست که همه مردم ایران نژادپرست هستند. کما‌اینکه وقتی ما از نژادپرستی‌ در آمریکا یا اروپا حرف می‌زنیم، به این معنی نیست که همه مردم نژادپرست هستند. در این گفت‌وگوی تفصیلی، نصر‌اصفهانی با تشریح مفهوم نژادپرستی در ایران، به بیان تاریخچه و علت این رفتار پرداخته است. او علت وجود این نگاه را در شیوه تفکر ما درباره هویت ایرانی و سیاست دولت از دهه 70 به بعد می‌داند و معتقد است در دنیای امروز که دنیای مهاجرت است، چاره‌ای جز تغییر نداریم. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

توقف ریزش بورس با حمایت منطقی حقوقی‌هاتهران - ایرنا - از نظر فعالان بازار سرمایه، حمایت حقوقی‌ها از بورس که به نقل محافل این روزهای ارکان بازار تبدیل شده، از راهکارهای نجات بازار از وضعیت اصلاح و ریزش است که تداوم آن می‌تواند دوباره بورس را به روزهای اوج خود بازگرداند.

انفجاری که امواجش سراسر دنیا را لرزاند - BBC News فارسیيك ماه از انفجار در بندر بيروت مى گذرد، انفجارى كه حدود ٢٠٠ كشته برجا گذاشت و بسيارى را نه فقط در لبنان، كه در گوشه و كنار جهان سوگوار كرد.

غرق چندین قایق در رژه هواداران ترامپ در تگزاس - BBC News فارسیمقام ها می گویند در جریان رژه ای در حمایت از کارزار انتخاباتی ۲۰۲۰ دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در دریاچه های در تگزاس چندین قایق غرق شده است.

آتش‌سوزی در کالیفرنیا: نجات مردم با هلیکوپتر - BBC News فارسیآتش سوزی در بیش از ۴۵ هزار هکتار از جنگل‌های کالیفرنیا باعث شد که بیش از دویست نفر از کسانی که در آنجا مشغول به گردش بودند با هلی‌کوپتر نجات داده شوند.

بازگشایی مدارس در ایران با وجود وضعیت بحرانی همه‌گیری کرونا؛ بی‌اعتنایی به هشدارها و اعتراضات مردمصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

وزیر خارجه آمریکا: مؤسسه کنفسیوس مرکز فرهنگی نیست، بازوی تبلیغاتی حزب کمونیست چین استصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.