شروع حمایت نقدی با ۳۰ هزار میلیارد تومان/ قیمت‌ها در بازار سرمایه به کف رسید

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 68 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 31%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با ایلنا: شروع حمایت نقدی با ۳۰ هزار میلیارد تومان/ قیمت‌ها در بازار سرمایه به کف رسید

همایون دارابی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا درباره میزان و تاثیر اختصاص یک درصد از صندوق توسعه ملی به بازار سرمایه اظهار داشت: تزریق یک درصد از صندوق توسعه ملی به بازار سرمایه از چهار سال گذشته در قانون پیش بینی شده بود و امیدوار هستیم هر چه زرودتر به اجرا برسد. بروآرد‌ها از میزان رقم یک درصد متفاوت است اما از 20 الی 30 هزار میلیارد تومان در یک سال می‌توان شروع کرد و آن را به اینکه موجودی‌ سال‌های گذشته چقدر بود، بسط داد.

وی ادامه داد: مهم‌تر از حمایت نقدی، نفس این اقدام است که حمایت دولت از بازار را نشان می‌دهد. اینکه عزم و اراده دولت برای حفظ بازار است تا معامله‌گران به این باور برسند که دولت در هر شرایط حامی است و البته که قرار نیست بازار سرمایه همیشه بر مدار رشد باشد. این کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه انتظار از دولت این است که در مسائل کلان بستر سرمایه گذاری در بازار سرمایه را فراهم کند، تاکید کرد: دولت نباید فقط در شرایط بحران حضور پیدا کند. به دنبال یک دولت بسترساز هستیم که شرایط را برای رشد اقتصادی آماده کند و حمایت دولت از بازار سرمایه باید مانند ایجاد رگولاتوری در نفت و گاز و پتروشیمی باشد که سرمایه‌گذاری بخش خصوصی را حفظ کند و به بنگاه‌های خصوصی و خصوصی‌سازی توجه داشته باشد.

دارابی افزود: وگرنه هیچ فردی از دولت انتظار ندارد که سهام یک شرکت را دستوری بالا ببرد یا شاخص را بالا نگه دارد. موضوع مهم این است که سرمایه‌گذاران از مسیر سرمایه‌گذاری مطمئن باشند و به اقدامات دولت اعتماد پیدا کنند. وی در پاسخ به این سوال که آیا رقم 30 هزار میلیارد تومان برآورد شده برای بازار سرمایه امروز می‌تواند تاثیرگذار باشد، گفت: هنوز جزییات این حمایت نقدی دولت مشخص نیست و اساسا شاید هم نیاز به رقم‌های بیشتر نباشد. قرار نیست، تمام بازار را با صندوق توسعه ملی خریداری کنند و بعد از آن باز هم بازار تعطیل شود، باید به این نکته توجه داشت که قیمت‌ها کاهش و ارزندگی افزایش یافته است و در حال حاضر از امروز کم و بیش برخی از نمادها وارد صف خرید شده‌اند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ماموریت به وزارت صمت برای بازگرداندن آرامش به بازار خودرورئیس جمهور با بیان اینکه دولت الکترونیک به عنوان یک اصل دقیق در حکمرانی خوب و شفاف با ویژگی سرعت و عدالت در دسترسی عموم به قوانین، برنامه ها و سیاست های اقتصادی از اهمیت ویژه ای برخوردار است، گفت: دولت الکترونیکی امکان دسترسی بموقع و یکسان همه شهروندان به اطلاعات مورد نیاز را فراهم می کند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

بازار خودرو ایران به کدام سو حرکت می‌کند؟شرایط ایران و نوع قیمت گذاری سبب شده است قیمت خودرو در ایران طی سه سال حداقل سه برابر شود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بازار خودروی ایران به کدام سو حرکت می‌کند؟شرایط ایران و نوع قیمت گذاری سبب شده است قیمت خودرو در ایران طی سه سال حداقل سه برابر شود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

توصیه و پیام ایران به ترکیه و امارات/ به نیت دوستان روس‌مان شک نداریمسخنگوی وزارت خارجه: سفر وزیر خارجه سوییس به تهران ارتباطی به روابط با آمریکا ندارد منابع مالی ایران در خارج از کشور زیاد است و آمریکا تلاش می‌کند که این منابع وارد کانال سوئیس نشود سیاست ما در مورد آمریکا تغییر نکرده وزیر خارجه هند فردا به تهران می‌آید
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

عامل حمله تروریستی به کلوپ شبانه رینا دراستانبول به حبس ابد محکوم شدعامل حمله‌تروریستی به کلوپ‌شبانه رینا در استانبول به حبس ابد محکوم شد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

مرد شمار یک تنیس جهان به خاطر صدمه زدن به داور عذر خواهی کردتنیس باز صرب روز یکشبه در جریان رقابت‌های مرحله یک هشتم نهایی مسابقات تنیس آزاد آمریکا هنگامی که چند امتیاز پیاپی در انتهای ست نخست مقابل پابلو کارنیو، حریف اسپانیایی خود از دست داد، از روی خشم ضربه ای به توپ زد که منجر به صدمه دیدن یکی از خط نگهداران شد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »