شروع حمایت نقدی با ۳۰ هزار میلیارد تومان/ قیمت‌ها در بازار سرمایه به کف رسید

19/06/1399 10:42:00 ق.ظ

کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با ایلنا: شروع حمایت نقدی با ۳۰ هزار میلیارد تومان/ قیمت‌ها در بازار سرمایه به کف رسید

کارشناس بازار سرمایه اظهار داشت: امروز اکثر سهام شاخص‌ساز صف فروش ندارند و این نشان می‌دهد که بازار به کف قیمت رسیده است و قیمت نمادهایی مانند معادن و فلزاتی که دیروز منفی بودند امروز مثبت شده‌اند و می‌توان گفت بخشی از بازار به کف قیمت رسیده‌ است. وی ادامه داد: مهم‌تر از حمایت نقدی، نفس این اقدام است که حمایت دولت از بازار را نشان می‌دهد.

اینکه عزم و اراده دولت برای حفظ بازار است تا معامله‌گران به این باور برسند که دولت در هر شرایط حامی است و البته که قرار نیست بازار سرمایه همیشه بر مدار رشد باشد.

این کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه انتظار از دولت این است که در مسائل کلان بستر سرمایه گذاری در بازار سرمایه را فراهم کند، تاکید کرد: دولت نباید فقط در شرایط بحران حضور پیدا کند. به دنبال یک دولت بسترساز هستیم که شرایط را برای رشد اقتصادی آماده کند و حمایت دولت از بازار سرمایه باید مانند ایجاد رگولاتوری در نفت و گاز و پتروشیمی باشد که سرمایه‌گذاری بخش خصوصی را حفظ کند و به بنگاه‌های خصوصی و خصوصی‌سازی توجه داشته باشد.

دارابی افزود: وگرنه هیچ فردی از دولت انتظار ندارد که سهام یک شرکت را دستوری بالا ببرد یا شاخص را بالا نگه دارد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »

سیدجواد طباطبایی و اندیشه‌هایش؛ فیلسوف ایرانشهر را بیشتر بشناسیم

سیدجواد طباطبایی، اندیشمند سیاسی، در جامعه روشنفکری ایران با نام «فیلسوف ایرانشهر» شناخته می‌شود، برخی او را «مرشد محافظه‌کاری نوین ایران» می‌خوانند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

ماموریت به وزارت صمت برای بازگرداندن آرامش به بازار خودرورئیس جمهور با بیان اینکه دولت الکترونیک به عنوان یک اصل دقیق در حکمرانی خوب و شفاف با ویژگی سرعت و عدالت در دسترسی عموم به قوانین، برنامه ها و سیاست های اقتصادی از اهمیت ویژه ای برخوردار است، گفت: دولت الکترونیکی امکان دسترسی بموقع و یکسان همه شهروندان به اطلاعات مورد نیاز را فراهم می کند.

بازار خودرو ایران به کدام سو حرکت می‌کند؟شرایط ایران و نوع قیمت گذاری سبب شده است قیمت خودرو در ایران طی سه سال حداقل سه برابر شود.

بازار خودروی ایران به کدام سو حرکت می‌کند؟شرایط ایران و نوع قیمت گذاری سبب شده است قیمت خودرو در ایران طی سه سال حداقل سه برابر شود.

توصیه و پیام ایران به ترکیه و امارات/ به نیت دوستان روس‌مان شک نداریمسخنگوی وزارت خارجه: سفر وزیر خارجه سوییس به تهران ارتباطی به روابط با آمریکا ندارد منابع مالی ایران در خارج از کشور زیاد است و آمریکا تلاش می‌کند که این منابع وارد کانال سوئیس نشود سیاست ما در مورد آمریکا تغییر نکرده وزیر خارجه هند فردا به تهران می‌آید

عامل حمله تروریستی به کلوپ شبانه رینا دراستانبول به حبس ابد محکوم شدعامل حمله‌تروریستی به کلوپ‌شبانه رینا در استانبول به حبس ابد محکوم شد

مرد شمار یک تنیس جهان به خاطر صدمه زدن به داور عذر خواهی کردتنیس باز صرب روز یکشبه در جریان رقابت‌های مرحله یک هشتم نهایی مسابقات تنیس آزاد آمریکا هنگامی که چند امتیاز پیاپی در انتهای ست نخست مقابل پابلو کارنیو، حریف اسپانیایی خود از دست داد، از روی خشم ضربه ای به توپ زد که منجر به صدمه دیدن یکی از خط نگهداران شد.