سرجیو ماتارلا مجددا به عنوان رئیس جمهور ایتالیا انتخاب شد | DW | 30.01.2022

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 34 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

پس ازچندن رای‌گیری در پارلمان ایتالیا سرانجام سرجیو ماتارلا برای یک دوره دیگر به عنوان رئیس جمهور انتخاب شد. او که ۸۰ سال دارد نمی‌خواست این سمت را بپذیرد، اما سرانجام حاضر شد دوباره نامزد شود.

در هشتمین رای‌گیری در پارلمان ایتالیا، سرجیو ماتارلا با ۷۵۰ رای موافق از مجموع ۱۰۰۹ رای بار دیگر به عنوان رئیس جمهور این کشور برگزیده شد. او قصد نداشت برای یک دور دیگر در این سمت خدمت کند.

ماریو دراگی، که قبل از سمت نخست‌وزیری، رئیس سابق بانک مرکزی بود، مدت‌ها به عنوان جانشینی برای ماتارلا تلقی می‌شد، اما بسیاری بیم داشتند که حضور او در این سمت ائتلاف دولتی را به شکست بکشاند و به هرج و مرج سیاسی بینجامد. ماتئو سالوینی، سیاستمدار راست پوپولیست و رئیس اپوزیسیون لگا، اولین کسی بود که علناً به حمایت از انتخاب مجدد ماتارلا برخاست. او پس از شکست نامزدش در انتخابات به دلیل تحریم سوسیال دموکرات‌ها و حزب پوپولیست پنج ستاره، فراخوان داد که «بیایید از ماتارلا بخواهیم بماند».

ماتارلا یک دوره هفت ساله پرتلاطم را پشت سر گذاشته است. دوره‌ای که طی آن با پنج دولت مختلف سروکار پیدا کرد و با بحران کرونا و تاثیرات مخرب آن دست و پنجه نرم کرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

سرجو ماتارلا بار دیگر به‌عنوان رئیس‌جمهور ایتالیا انتخاب شدسرجو ماتارلا بار دیگر به‌عنوان رئیس‌جمهور ایتالیا انتخاب شد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کیوان صمیمی سرانجام به زندان سمنان تبعید شدمصطفی نیلی، وکیل کیوان صمیمی خبر داده است که این کنشگر سیاسی و مدنی زندانی پس از جابه‌جایی‌های مکرر بین زندان‌های البرز و اوین، سرانجام به زندان سمنان تبعید شده است. کیوان... زندان جای هیچ فعال سیاسی نیست؛ حتی یابویی مثل ایشون ❤️ بله به 🥚چپم زنتو نیوشا بیتارو میگم فرشید بگاد اونم کچله مثل خودت تنوع خوبه با کلاس باشید اروپایی ها حرومزاده پروش بدید فارس زبان مادرجنده ها
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

چرا صادرات گاز ایران به ترکیه قطع شد؟ | DW | 28.01.2022بیش از ۱۰ روز است که گاز ایران به دلیل 'نقص فنی' به ترکیه قطع شده است. رسانه‌های ترکیه در ارتباط با قطع شدن گاز ایران دلایل سیاسی چون 'همکاری‌های گازی اسرائل با ترکیه در دریای مدیترانه' را مطرح کردند. بیشتر به نظر میاد به خاطر کمبود فشار گاز تو خود ایران هست هرساله این موقع بود که گاز کم فشار میشد ولی امسال نشد یجورایی دیگه ریدن به خودشون به دلیل گوزمان های شدید وپور پکانی های اخیر. یا شاید جای مهره ایشان کال شده😂😂😂😂😂😂😂😂😂👏👏👏👏👏👏👏👏
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

دیده‌بان حقوق بشر خواهان آزادی «بی‌قید و شرط» نرگس محمدی شد🔺دیده‌بان حقوق_بشر خواهان آزادی «بی‌قید و شرط» نرگس_محمدی شد کانون مدافعان حقوق بشر روز پنج‌شنبه در گزارشی به نقل از نرگس محمدی، نایب رئیس و سخنگوی این کانون، نوشت که او رای اخیر دادگاه انقلاب را به رسمیت نمی‌‌شناسد. ⬇️ بیشتر بخوانید: فوراً آزادش کنید بزدل ها همین خانوم‌ها شما را محو می کنند زنده باد نرگس محمدی ، خانم ستوده مسیح علی نژاد وووووووو خانم‌ها مردان شمایید به پا خیزیم تکثیر شود
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

کیوان صمیمی، روزنامه‌نگار به زندان رجایی‌شهر کرج منتقل شد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

حمایت کیانو ریوز از تبت؛ چین خواهان تحریم فیلم‌های بازیگر «رستاخیز ماتریکس» شدحمایت کیانو ریوز از تبت؛ چین خواهان تحریم فیلم‌های بازیگر «رستاخیز ماتریکس» شد به گزارش «هالیوود ریپورتر»، هفته گذشته اعلام شد کیانو ریوز در یک کنسرت خیریه شرکت خواهد کرد که عواید حاصل از آن به «خانه تبت» در شهر نیویورک اهدا می‌شود. ⬇️ بیشتر بخوانید:
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »