برف تاریخی؛ شرق آمریکا زیر کولاک و سرما | DW | 30.01.2022

10/11/1400 01:58:00 ب.ظ

کولاک و برف سنگین زندگی تقریبا ۷۰ میلیون نفر در ایالت‌های شرقی آمریکا را مختل کرد. پنج ایالت شرایط خطیر دارند و در نیویورک و نیوجرسی وضعیت اضطراری اعلام شد. سرما و بوران ادامه دارد و از مردم خواسته شده در خانه‌ها بمانند.

کولاک و برف سنگین زندگی تقریبا ۷۰ میلیون نفر در ایالت‌های شرقی آمریکا را مختل کرد. پنج ایالت شرایط خطیر دارند و در نیویورک و نیوجرسی وضعیت اضطراری اعلام شد. سرما و بوران ادامه دارد و از مردم خواسته شده در خانه‌ها بمانند. پرواز هواپیماها و حرکت قطارها متوقف شده است. طی روزهای جمعه و شنبه تقریبا ۵ هزار پرواز لغو شدند. برای روز یکشنبه ۱۰ بهمن (۳۰ ژانویه) نیز ۸۸۰ پرواز لغو شدند.

در شهرهای در نیویورک و ماساچوست (عکس) بیش از ۶۰ سانتیمتر برف آمده و برق ۱۱۷ هزار خانه در سرمای زیر صفر قطع است.

در برخی مناطق، بارش ۱۰ سانتیمتر برف در ساعت مشکل‌ساز شده است. هواشناسان هشدار داده‌اند که تیم‌های برف روبی قادر نیستند با چنین بارش سریعی در جاده‌ها مقابله کنند و بسیاری از راه‌های ضروری مسدود خواهند شد.

تقاطع میدان تایمز در منهتن نیویورک که از مناطق شلوغ و مراکز تجاری گردشگری این شهر است، با کولاک در چنین وضعیتی قرار دارد. با بارش برف سنگین در نیویورک، کودکان در پارک‌ها به برف بازی پرداختند و و اسکی‌بازان هم خیابان‌ها را به پیست اسکی تبدیل کردند. headtopics.com

هنوز امید هست

عکسی از برف روبی و تلاش مردم ماساچوست برای باز نگه‌داشتن راه‌ها در ایالت‌های نیویورک و نیوجرسی وضعیت فوق‌العاده اعلام شده است. شهر بوستون نیز وضعیت اضطراری اعلام کرده است. خانم"میشل وو"، شهردار بوستون این طوفان را"تاریخی" خواند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

Anadolu Ajansı

Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

کولاک و برف زندگی در ایالت‌های شرقی آمریکا را فلج کرد | DW | 30.01.2022طوفان و برف سنگین پنج ایالت شرق و شمال شرقی آمریکا را درنوردیده است. از مردم این مناطق خواسته شده در خانه‌های خود بمانند. صدها هزار خانوار بدون برق هستند و هزاران پرواز لغو شده است. از 'طوفانی تاریخی' سخن گفته می‌شود.

قطعی برق بیش از 100 هزار نفر در آمریکا در پی بارش سنگین برفقطعی برق بیش از 100 هزار نفر در آمریکا در پی بارش سنگین برف بارش سنگین برف و کولاک در ایالتهای مرکزی، شرق و شمال شرقی آمریکا، موجب قطعی برق بیش از 113 هزار نفر در ایالت ماساچوست شد. اگر این اتفاق در ایران بیفتد، یک نقص بزرگ مدیریتی بحساب می‌آید

توافق در وین در گرو تصمیم سیاسی آمریکااتخاذ تصمیم سیاسی مربوط به طرفی است که یک توافق حقوقی بین‌المللی با پشتوانه قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل (برجام) را با تصمیم سیاسی نادیده گرفته و با خروج از آن عامل شکل‌گیری مشکلات فعلی است.

واکنش منفی در شبکه‌های اجتماعی به پیام مالی در مورد حضور زنان ایران در ورزشگاهپیام تبریک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در مورد راهیابی تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی ۲۰۲۲ و اجازه حضور زنان برای تماشا با واکنش گسترده‌ در شبکه‌های اجتماعی روبه‌رو شد. اینا هم گزینشی بودن تو راست میگی دوبار خفه_شید لامصب ها به خاطر کرونا محدود بوده اگر بفهمید که میدونم سخته براتون فشار بیشتر یعنی قحطی در ایران و فشار مضاعف بر مردم. کمی فکر می باید….

خوشحالی مردم فلسطین از بارش برف در بیت‌المقدسبارش برف پس از مدت‌ها برخی از شهرهای فلسطین از جمله بیت‌المقدس را سفیدپوش کرد. - خبرگزاری آناتولی خوشحالی مردم فلسطین از بارش برف در بیت‌المقدس

پکن بازی‌های المپیک را روی برف «صد در صد مصنوعی» برگزار می‌کنداز زمان المپیک زمستانی روسیه که ۸ سال پیش در سوچی برگزار شد، برف مصنوعی به عنصری ضروری در این رویداد بین‌المللی تبدیل شده است.