سازمان ملل از مرگ ده‌ها مهاجر در آب‌های لیبی خبر داد - BBC News فارسی

20/08/2020 02:35:00 ق.ظ

سازمان ملل از مرگ ده‌ها مهاجر در آب‌های لیبی خبر داد

سازمان ملل از مرگ ده‌ها مهاجر در آب‌های لیبی خبر داد

آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد می گوید حداقل ۴۵ مهاجر از جمله پنج کودک در مرگبارترین حادثه سال جاری در آب های لیبی غرق شده اند.

از زمان سقوط سال ۲۰۱۱ حکومت معمر قذافی، لیبی به محل عبور مهاجران بدل شده است.اما شرایط این کشور برای مهاجران خطرناک است و کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان و سازمان بین المللی مهاجرت اخطار می دهند که مهاجران "در خطر گرفتار شدن در مناقشه جاری این کشور، نقض جدی حقوق بشر و بازداشت های خودسرانه" هستند.

بازماندگان شناور غرق شده در روز چهارشنبه که اغلب اهل سنگال، مالی، چاد و غنا بودند بعد از رسیدن به لیبی بازداشت شده اند.گزارش هایی از برخوردهای فجیع با مهاجران در لیبی وجود دارد، به خصوص اگر به دام شبه نظامیان و قاچاقچیان انسان بیافتند که برای اخاذی از آنها تلاش خواهند کرد.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

سیل و ویرانی در نتیجه طوفان ایان در فلوریدا

طوفان ویرانگر ایان منطقه فورت مایرز ایالت فلوریدا را درنوردید و بسیاری از خیابان‌های این منطقه دچار آب‌گرفتگی شدند. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

رسانه‌ها: اسرائیل در سازمان ملل از گروه تروریستی حزب الله شکایت کردرسانه‌ها: اسرائیل در سازمان ملل از گروه تروریستی حزب_الله شکایت کرد سفیر اسرائیل در این شکایت گفت که «تجاوزات تروریستی» حزب‌الله لبنان نقض قطعنامه‌های شورای امنیت است و می‌تواند به فاجعه و ویرانی در لبنان منجر شود.

هشدار سازمان ملل نسبت به بحران انسانی در یمن؛ احتمال مرگ هزاران کودکهماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل در یمن نسبت به پیامدهای عدم تامین فوری منابع مالی که ممکن است منجر به مرگ هزاران کودک شود، هشدار داد. - خبرگزاری آناتولی

علی‌نژاد: وزارت ورزش نقشی در قرارداد ویلموتس نداشته/ یکی از مسوولان سابق سازمان لیگ دستگیر شدمعاون وزیر ورزش: *وزارت ورزش نقشی در قرارداد ویلموتس نداشته *بعید می‌دانم که مبلغ قرارداد تاییدیه وزارت ورزش را داشته باشد *اعتقاد دارم با کمک سازمان بازرسی کل کشور و مجلس و وزارت اطلاعات این مساله برطرف شود *یکی از مسوولان سابق سازمان لیگ دستگیر شد

تازه‌ترین تصاویر پهپادی از زندگی در خانه‌های بی در و پیکرتازه‌ترین تصاویر پهپادی از بیروت، گویای ابعاد تازه‌‌ای از ویرانی‌های به جا مانده از رخداد انفجار ۴ اوت در بندر این شهر است.

سود میلیاردی از فروش آب در بطری به جای سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌ها | DW | 19.08.2020سازمان ملل متحد تأمین آب آشامیدنی پاکیزه برای تمام ساکنان کره زمین را یکی از اهداف انسانی خود تعریف کرده است. میلیون‌ها نفر از ساکنان زمین به آب‌ آشامیدنی دسترسی ندارند. صنایع مختلفی از آب پول درمی‌آورند.

وزیر خارجه آمریکا برای اعلام آغاز روند بازگرداندن تحریم‌های هسته‌ای ایران به سازمان ملل می‌رود🔺وزیر خارجه آمریکا برای اعلام آغاز روند بازگرداندن تحریم‌های هسته‌ای ایران به سازمان ملل می‌رود ۳۰ روز پس از اعلام مایک پمپئو، طیفی از تحریم های سازمان ملل باز گردانده می‌شود، از جمله این الزام که ایران باید همه فعالیتهای غنی‌سازی اورانیوم را تعلیق کند

طبق آمار رسمی امسال بیش از ۳۰۰ نفر سعی کرده اند با عبور از دریا خود را از لیبی به اروپا برسانند هرچند آمار واقعی احتمالا خیلی بالاتر است.Share via Email Print this page رسانه‌های اسرائیل گزارش دادند که این کشور در شورای امنیت سازمان ملل از گروه تروریستی حزب‌الله شکایت کرده است.هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل در یمن نسبت به پیامدهای عدم تامین فوری منابع مالی که ممکن است منجر به مرگ هزاران کودک شود، هشدار داد.به گزارش ایسنا، مهدی علی‌نژاد معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان در گفت‌وگویی تلویزیونی درباره غرامت قرارداد ویلموتس و نقش وزارت ورزش در این رابطه، گفت: مسئولیت بستن قراردادها بر عهده فدراسیون فوتبال است و وزارت ورزش نقشی در قرارداد ویلموتس ندارد.

از زمان سقوط سال ۲۰۱۱ حکومت معمر قذافی، لیبی به محل عبور مهاجران بدل شده است. اما شرایط این کشور برای مهاجران خطرناک است و کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان و سازمان بین المللی مهاجرت اخطار می دهند که مهاجران "در خطر گرفتار شدن در مناقشه جاری این کشور، نقض جدی حقوق بشر و بازداشت های خودسرانه" هستند. ارتش اسرائیل می‌گوید که در پی وقوع این حادثه یک حمله گروه تروریستی حزب الله را خنثی کرده است. بازماندگان شناور غرق شده در روز چهارشنبه که اغلب اهل سنگال، مالی، چاد و غنا بودند بعد از رسیدن به لیبی بازداشت شده اند.2020 صنعا/ خبرگزاری آناتولی لیزا گرانده، هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل متحد در یمن طی سخنانی به مناسبت «19 آگوست؛ روز جهانی انسان ‌دوستی» نسبت به بروز بحران‌های انسانی طی هفته‌های آتی در صورت عدم تامین فوری منابع مالی در این کشور هشدار داد. گزارش هایی از برخوردهای فجیع با مهاجران در لیبی وجود دارد، به خصوص اگر به دام شبه نظامیان و قاچاقچیان انسان بیافتند که برای اخاذی از آنها تلاش خواهند کرد. در تصویری که به تازگی توسط سفیر اسرائیل به شورای امنیت تحویل داده شده و روز دوشنبه در دسترس همگان قرار گرفته است،‌ پنج تروریست دیده می‌شوند که در حال عبور از منطقه کوه دوو از طریق خط آبی (مرز دو کشور) هستند. بیشتر بخوانید: . در وزارت ورزش ۵۰ فدراسیون وجود دارد و اگر قرار باشد به این جزئیات رسیدگی شود، کارها جلو نمی‌رود.