آمریکا برای بازگشت تحریم‌های ایران 'مکانیزم ماشه' را فعال می‌کند - BBC News فارسی

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 21 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 12%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

آمریکا برای بازگشت تحریم‌های ایران 'مکانیزم ماشه' را فعال می‌کند

پیشتر سخنگوی سازمان ملل تایید کرد که مایک پومپئو پنجشنبه بعد از ظهر در محل اقامت دبیرکل سازمان ملل با او دیدار کند.او گفت: "ایران به شدت به دنبال معامله است. اما من گفتم 'بگذارید تا بعد از انتخابات صبر کنیم'. و آنها می خواهند صبر کنند چون این احتمال هست که اگر بایدن رئیس جمهور شود، ۱۵۰ میلیارد دلار دیگر به آنها بدهد، همانطور که قبلا داده اند. احمقانه ترین معامله ای که در عمرم دیده ام.

جان بولتون، مشاور سابق امنیت ملی دولت ترامپ، هم پیشتر در مصاحبه ای با بی بی سی فارسی گفت که براساس قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت اگر کشوری بخواهد مکانیز ماشه را فعال کند باید "درحال حاضر" عضو شرکت کننده در برجام باشد. آن قطعنامه در سال ۲۰۱۵ برای تایید برجام تصویب شد. آمریکا در سال ۲۰۱۸ یک‌طرفه از برجام خارج شد و تحریم‌های شدید و وسیعی را در راستای سیاست "فشار حداکثری" به اجرا گذاشت.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پمپئو: به زودی مکانیسم ماشه را علیه ایران فعال می‌کنیموزیر خارجه آمریکا در پی شکست کشورش در تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران مدعی شد که ترامپ به زودی مکانیسم ماشه علیه ایران را فعال خواهد کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

پمپئو: به زودی مکانیسم ماشه را علیه ایران فعال می‌کنیممایک پمپئو،‌ وزیر خارجه آمریکا،‌ اعلام کرد کشورش به زودی مکانیسم ماشه را علیه ایران فعال خواهد کرد.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

ورزش ایران در گرداب ویلموتس؛ کار فوتبال ایران به کجا می‌کشد؟ - BBC News فارسیدر ایران جنجال بر سر مبلغی که این کشور باید به سرمربی قبلی تیم ملی فوتبال بپردازد بالا گرفته‌است. بر اساس گزارش‌ها دست‌اندرکاران قرارداد با این مربی بلژیکی به حراست وزارت ورزش احضار شده‌است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

چالش ایران-آمریکا بر سر مکانیسم ماشه در برجام
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

واکنش روحانی به تهدید ترامپ برای فعال کردن 'مکانیسم ماشه' | DW | 19.08.2020روحانی با اشاره به قصد آمریکا برای فعال‌کردن مکانیسم ماشه پیش‌بینی شده در برجام، گفت برجام تنها برای کسانی است که در داخل آن هستند و گفت آمریکا نمی‌تواند از این مکانیسم برای بازگرداندن تحریم‌های علیه ایران استفاده کند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

تاکید دوباره پرزیدنت ترامپ: اگر در انتخابات پیروز شوم بلافاصله با ایران به توافق می‌رسم🔺تاکید دوباره پرزیدنت ترامپ: اگر در انتخابات پیروز شوم بلافاصله با ایران به توافق می‌رسم ⚡️رئیس جمهوری آمریکا با برشمردن دستاوردهای دولت خود بار دیگر تاکید کرد که در صورت انتخاب دوباره به عنوان رئیس جمهوری آمریکا با ایران به توافق خواهد رسید.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »