رئیسی: از هر طرح دیپلماتیک که باعث لغو تحریم‌ها شود استقبال می‌کنم

05/08/2021 04:59:00 ب.ظ

رئیسی: از هر طرح دیپلماتیک که باعث لغو تحریم‌ها شود استقبال می‌کنم

رئیسی: از هر طرح دیپلماتیک که باعث لغو تحریم‌ها شود استقبال می‌کنم

رییس جمهوری گفت که تحریم‌ها علیه ملت ایران باید لغو گردد و از هر طرح دیپلماتیک که باعث انجام این امر شود استقبال می‌کند

وی افزود: ملت ایران به واسطه انقلاب اسلامی زنجیر زورگویان را پاره کرد و بر سرنوشت خود حاکم شد و ثابت کرد که مردم‌سالاری دینی می‌تواند نوع جدیدی از حکومت باشد.رییسی یادآور شد: دولت جمهوری اسلامی امروز در جایگاهی ایستاده که قرن‌ها سابقه تاریخی از ملت ایران را پشت خود دارد. در طلیعه قرن جدید و آغاز گام دوم انقلاب بسیار مفتخرم که به حفاظت از این میراث بزرگ انتخاب شدم.

رییس جمهوری تاکید کرد: جلوه‌ای رشک برانگیز از مردم‌سالاری دینی را ملت ایران در جریان این انتخابات به رغم تبلیغات سهمگین دشمن و انتشار ویروس کرونا پدید آورد.وی با بیان اینکه پیام رای مردم تحول خواهی و عدالت خواهی بود، اظهار کرد: ایستادگی در برابر قدرت‌های بزرگ در عین تعامل سازنده با جهان و حفظ استقلال از جمله خواسته‌های مردم و در کنار آن تشکیل دولتی فسادگریز، مدافع حقوق انسانها در عالم، علم‌طلب، عدالت‌جو، برنامه محور را خواستار بودند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

سیل و ویرانی در نتیجه طوفان ایان در فلوریدا

طوفان ویرانگر ایان منطقه فورت مایرز ایالت فلوریدا را درنوردید و بسیاری از خیابان‌های این منطقه دچار آب‌گرفتگی شدند. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

ولی سفره مردم رو به ان گره نمیزنیم این هم نوشته میشد بد نبود سید پیروز است قطعا مذاکره فقط برای دولت روحانی اَخ و تف بود، ولی جای خوشحالی داره که به دارن اعتراف میکنن بدون روابط با دنیا نمیشه کشور را اداره کرد، آقای رئیسی یک روز تاخیر هم در روند مذاکره با دنیا خیانت به ایران بزرگه، آسایش مردم با نگاه یکسان و فعال به ظرفیت داخلی و روابط خارجی میسره

GREAT 2 see,Iran ALWAYS welcomes DIPLOMACY! HONORABLE&hope reciprocated by ALL! UN LOVE Iran, ancient civilization with its FIRST HUMAN RIGHT tablets written 2500 years ago, SIGNIFICANT then,as is today! A LEARNED trade of RESPECT 4 ALL passed on,trough 1000s of Years!❤🌈🌏🙏 رئیسی با فکر اینکه مسائل موجود را با کمک نخبگان حل خواهد کرد به میدان آمد غافل از آنکه نخبگان بیشماری را خمینی کشت، دیگر نخبگان را هم در زمان حکومت خامنه‌ای یا کشتند و یا آن افراد ایران را ترک کرده‌اند و اکنون چاره‌ای ندارد بین افراد ناصالح جمعی را به کمک بطلبد.

طرح مشخص است .جام زهر یا باید بخورید و یا در باتلاق اقتصادی فرو روید. اگر جام زهر بخورید آن زهر آنچنان زهری است که نظام را خواهد کشت . فقط انجامش بده ‌ / Just Do It . همین

محمد بنا؛ مردی که هرگز از المپیک دست خالی برنگشت

حسین امیرعبداللهیان؛ فردی که از سوی ظریف عزل شد، جانشین او می‌شود؟

انتقاد ترکیه از طرح آمریکا برای اسکان مهاجران افغان: باعث بحرانی بزرگتر می‌شودافغان‌های مشمول برنامه «اولویت دوم» باید خود را به یک کشور ثالث برسانند و در آنجا ۱۲ تا ۱۴ ماه منتظر بمانند تا به درخواست آن‌ها رسیدگی شود. بسیاری ازجوان درصفوف جنگ دو طرف کشته شد بسیاری ده خانه ‌بازار کشته شد. یک چند جوان دیگر مانده آنها را هم برای غلا می امریکا واروپا بنام این آن ازاین وطن فرار می‌دهد

احتمال آغاز واکسیناسیون دانشجویان تحصیلات تکمیلی‌ از هفته آینده/ تاکنون ۳۳۶ نفر از اساتید واکسینه شده‌اندمدیر سلامت دانشگاه تربیت مدرس به ایلنا خبر داد: احتمال آغاز واکسیناسیون دانشجویان تحصیلات تکمیلی‌ از هفته آینده/ تاکنون ۳۳۶ نفر از اساتید واکسینه شده‌اند

فعالیت‌های USAID در فلسطین پس از 3 سال توقف از سرگرفته شد

رئیس‌جمهوری که تحت فشار گروه‌ها قرار گیرد، نمی‌تواند خودش باشد/ مردم به آقای رئیسی رأی ندادند که آش شله قلمکار تشکیل دهد/ موتلفه حزب دولت‌ها نیست که دنبال امتیاز گرفتن باشددبیرکل حزب موتلفه اسلامی، گفت: اگر جریانی بخواهد بگوید که من نیرویی دارم که می‌تواند مناسب دولت باشد و مفید واقع شود خب او را معرفی کند اما امتیازخواهی و سهم خواهی امری نیست که اکنون مورد پذیرش مردم و رهبری باشد و کسانی که این کار را انجام دهند چوب لای چرخ کار آقای رئیسی گذاشته‌اند.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین سیدابراهیم رئیسی سیزدهمین رییس جمهوری اسلامی ایران در مراسم تحلیف که در محل مجلس شورای اسلامی برگزار شد، با خوشامدگویی به میهمانان داخلی و خارجی حاضر در این مراسم، اظهار کرد: طلوع انقلاب اسلامی در ایران فصل نوینی از آزادی مشارکت سیاسی و مردم‌سالاری را در تاریخ کشور به ثبت رساند و قانون اساسی به عنوان میثاق ملی همه نهادهای حاکمیتی را محصول اراده و رای مردم دانسته است و امروز بار دیگر این موضوع تحقق یافته است.«دوران سربازی به ما می‌گفتند اگر می‌خواهی راحت فرار کنی، سعی کن دژبان تو را نشناسد.ای از دوران وزارتش که قرار نبود منتشر شود و افشای آن به از دست رفتن آینده سیاسی وی سرعت داد، توضیح داده است که شماره تلفن امیرعبداللهیان را به «جان کری»، وزیر وقت امور خارجه امریکا داده بود تا تماس این دو را به صورت مستقیم با هم برقرار کند.Aa ترکیه روز سه‌شنبه از برنامه ایالات متحده برای اسکان احتمالی افغان‌هایی که ممکن است به دلیل نزدیکی به ایالات متحده هدف خشونت طالبان باشند انتقاد کرد و گفت که این اقدام باعث ایجاد یک «بحران بزرگ مهاجرت» در منطقه می‌شود.

اراده مردم به تحقق عدالت، پیشرفت، آزادی است.  وی افزود: ملت ایران به واسطه انقلاب اسلامی زنجیر زورگویان را پاره کرد و بر سرنوشت خود حاکم شد و ثابت کرد که مردم‌سالاری دینی می‌تواند نوع جدیدی از حکومت باشد.» این جمله «محمد بنا» است؛ سرمربی کشتی‌ فرنگی ایران که تاریخ را به سیاق خودش می‌نویسد. رییسی یادآور شد: دولت جمهوری اسلامی امروز در جایگاهی ایستاده که قرن‌ها سابقه تاریخی از ملت ایران را پشت خود دارد. ظریف روایتی از تلاش برای تماس وزیر خارجه امریکا با امیرعبداللهیان دارد که اگر درباره شخص دیگری بود، با توجه به منعی که آیت‌الله علی خامنه‌ای برای مذاکره درباره مسایل غیر اتمی با ایالات متحده گذاشته بود، شاید آینده سیاسی معاون او را تیره می‌کرد: «من داشتم سوار هواپیمای رییس جمهوری می‌شدم که بروم اندونزی برای اجلاس کشورهای اسلامی. در طلیعه قرن جدید و آغاز گام دوم انقلاب بسیار مفتخرم که به حفاظت از این میراث بزرگ انتخاب شدم. محمد بنا، بار دیگر، کشتی فرنگی ایران را در رقابت‌های المپیک به سکو و مدال رساند. رییس جمهوری تاکید کرد: جلوه‌ای رشک برانگیز از مردم‌سالاری دینی را ملت ایران در جریان این انتخابات به رغم تبلیغات سهمگین دشمن و انتشار ویروس کرونا پدید آورد. یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا با اشاره به اینکه «واشنگتن با کشورهای همسایه درباره خروج احتمالی مذاکره کرده»، افزود: «مهم است مرزهای پاکستان با افغانستان باز بماند؛ همچنین ممکن است افرادی از طریق ایران به ترکیه سفر کنند.

وی با بیان اینکه پیام رای مردم تحول خواهی و عدالت خواهی بود، اظهار کرد: ایستادگی در برابر قدرت‌های بزرگ در عین تعامل سازنده با جهان و حفظ استقلال از جمله خواسته‌های مردم و در کنار آن تشکیل دولتی فسادگریز، مدافع حقوق انسانها در عالم، علم‌طلب، عدالت‌جو، برنامه محور را خواستار بودند. پس از او اما هیچ دوره‌ای بدون مدال به ایران برنگشته‌ایم. رییس جمهوری اندونزی ۱۰، ۱۵ کشور اسلامی را دعوت کرده بود؛ از جمله عربستان سعودی. دولت مردمی دولت وفاق ملی است. در دولت مردمی جناح‌های سیاسی و دسته‌بندی‌های قومی و نژادی رنگ می‌بازد و همه برای خدمت به نظام دور هم جمع می‌شوندرییسی با تاکید بر اینکه ما مدافع واقعی حقوق بشر در هر کجای دنیا هستیم، گفت: جوانان عزیز در این مرز و بوم از ما می‌خواهند که صدای ولی نعمتان و مستضعفین باشیم و از آزادی‌های آنان حراست کنیم و وضعیت سفره‌های آنان بهبود یابد و نشاط و شور اجتماعی در جامعه ایجاد شود. ۱۲ سال بعد، «رحیم علی‌‌آبادی» در المپیک ۱۹۷۲ مونیخ به مدال نقره رسید. دولت در این مسیر خستگی‌ناپذیر پیش خواهد رفت. گفتم انصارالله هم آماده است، من الان دارم سوار هواپیما می‌شوم و شاید هشت ساعت در دسترس نباشم؛ این شماره دکتر امیرعبداللهیان، معاون است، اگر با ایشان تماس بگیرید، ایشان هم به آقای (قاسم) سلیمانی (فرمانده وقت نیروی قدس) می‌گوید، آقای سلیمانی هم به یمنی‌ها می‌گوید و آتش‌بس را جوش می‌دهیم. رییس جمهوری گفت: من امروز خادم همه جمهور و همه مردم ایران هستم. اما المپیک لندن که به پایان رسید، اتحادیه جهانی کشتی به محمد بنا، سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی ایران لقب «آقای خاص» داد. این وزارتخانه تصریح کرد: «ما به عنوان ترکیه، تصمیم غیرمسئولانه ایالات متحده آمریکا را بدون مشورت با کشورمان نمی‌پذیریم.

امروز نوبت ماست که ادای امانت کنیم. دولت مردمی دولت وفاق ملی است. سه مدال طلا «حمید سوریان»، «امید نوروزی» و «قاسم رضایی» ایران را تبدیل به قطب کشتی فرنگی جهان کرد. امیرعبداللهیان در گفت‌وگویی با تلویزیون جمهوری اسلامی در پاسخ به این سوال که آیا به درخواست کری از سمت خود برداشته شدید، این موضوع را نه تنها نکرد بلکه به کنایه گفت: «این را از آقای ظریف بپرسید. در دولت مردمی جناح‌های سیاسی و دسته‌بندی‌های قومی و نژادی رنگ می‌بازد و همه برای خدمت به نظام دور هم جمع می‌شوند. وی ادامه داد: امروز از همه اقوام و مذاهب و نژادها و اقشار و دانشجویان و پیر و جوان می‌خواهم که دولت مردمی را دولت خود بدانند. محمد بنا، زاده محله «عارف» بود؛ بخشی از جغرافیای تهران. همه بیاییم تا دست در دست هم به پاخیزیم و آرمان ایران قوی را محقق کنیم. حسین امیرعبداللهیان که احتمالا به زودی صندلی وزارت را پس از هشت سال از ظریف تحویل می‌گیرد، در کارنامه دیپلماتیک خود و در رقابت‌های داخلی، امتیازی به محمدجواد ظریف دارد؛ او جزو معدود مقام‌های جمهوری اسلامی است که سال‌ها پیش از ظریف و با اجازه آیت‌الله خامنه‌ای، به صورت مستقیم در مذاکرات رو در رو با ایالات متحده شرکت داشته است. آنکارا پیشنهاد کرده است که پس از خروج نیروهای ایالات متحده و ناتو از افغانستان، حراست و اداره فرودگاه بین‌المللی حامد کرزی کابل را بر عهده بگیرد، اقدامی که می‌تواند زمینه‌ای برای همکاری بین متحدان ناتو باشد.

رییسی با اشاره به مدیریت اقتصادی و توجه به تغییرات اقلیمی و توجه به وضعیت معیشتی مردم ، اظهار کرد: وعده‌های دولت مردمی وعده‌های صادق است. این آخری اما دیوانه‌اش می‌کند. امیدوارم به فضل خدا ایرانی موفق‌تر و قوی‌تر بسازیم. رییس جمهوری با بیان اینکه از مردم و نمانیدگان مجلس می‌خواهیم به عنوان مصلحان دولت عمل کنند، گفت: این دو باید هرجا که نقدی یا پیشنهادی داشتند برای پیشبرد امور در اختیار بگذارند. در نوجوانی می‌رفت، پای میز رحمانی در قهوه‌خانه محبوب نصرت می‌نشسته که شاعر دگراندیش‌ شعری بگوید و او روی کاغذ بنویسد.. ما به حضور مردم در صحنه و همراهی قوای سه‌گانه و نیروهای مسلح سرافراز نیاز داریم. به دلیل شرایط خاص امروز نیازمند همکاری و همراهی بیشتری میان مجلس و دولت هستیم. از این که لحظاتی شرارت داشته، لحظه‌ای بعد گوشه‌گیر و افسرده می‌شد.

وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: من دست دوستی و برادری به سوی همه کشورهای منطقه و به ویژه همسایگان دراز می‌کنم و دست آنان را به گرمی می‌فشارم. برنامه هسته‌ای ایران کاملا صلح آمیز است و نظام جمهوری اسلامی بنا بر فتوای رهبر معظم خود سلاح اتمی را حرام می‌داند و در دکترین دفاعی ایران این سلاح جایی ندارد. آن‌چه سال‌ها در خفا نگه داشت، مدتی حل شدن و هضم شدن در پروپاگاندای جمهوری اسلامی بود. رییسی با تاکید بر اینکه تحریم‌ها باعث نمی‌شود که ملت ایران از حقوق هسته‌ای خود دست بکشد، تصریح کرد: تحریم‌ها علیه ملت ایران باید لغو گردد و از هر طرح دیپلماتیک که باعث انجام این امر شود استقبال می‌کند. ایجاد شفافیت حداکثری در اقتصاد، خشکاندن ریشه‌های فساد و رانت‌خواری، مقاوم‌سازی اقتصاد در مقابل تکانه‌ها، مهار تورم و گرانی، تقویت ارزش پول ملی، بازگرداندن ثبات به اقتصاد کشور، حمایت از تولید ملی، تلاش برای خودکفایی در تأمین نیازهای اساسی مردم، پیشرفت فناورانه و دانش‌بنیان، مدیریت همه منابع و معادن و نفت و گاز کشور و توجه به تغییرات اقلیمی و صیانت از محیط زیست، همه این‌ها را با قدرت دنبال خواهیم کردرییس جمهوری با تاکید بر اینکه ما خود را مکلف به آرمانهای انقلاب اسلامی می‌دانیم، گفت: ایجاد شفافیت حداکثری در اقتصاد، خشکاندن ریشه‌های فساد و رانت‌خواری، مقاوم‌سازی اقتصاد در مقابل تکانه‌ها، مهار تورم و گرانی، تقویت ارزش پول ملی، بازگرداندن ثبات به اقتصاد کشور، حمایت از تولید ملی، تلاش برای خودکفایی در تأمین نیازهای اساسی مردم، پیشرفت فناورانه و دانش‌بنیان، مدیریت همه منابع و معادن و نفت و گاز کشور و توجه به تغییرات اقلیمی و صیانت از محیط زیست، همه این‌ها را با قدرت دنبال خواهیم کرد. از این‌که پایه‌های بسیج محله را بنا کرد، اعزام‌های داوطلبانه بچه‌های محل به جبهه را راه انداخت و برخورد با آن چه را انقلاب «مفسد اجتماعی» می‌دانست، در پیش گرفت. وی افزود: به فضل الهی آینده‌ای درخشان و در شأن ملت و نیز ایرانی قوی‌تر از گذشته را در دسترس می‌بینیم.

دولت مردمی دولت مدیرانی خواهد بود و اهتمام اصلی آنها بسیج توانمندی‌های آشکار و نهفته ملت به‌ویژه جوانان است تا آنان را به میدان کار و تلاش سازنده بیاموزند. انقلاب برای یک جوان که آن روزها کمی کمتر از ۲۰ سال سن داشت و مذهبی بود، می‌توانست هزار و یک معنی داشته باشد. رییسی یادآور شد: اما لازمۀ تحول، نقدپذیری و تکریم نخبگان و صاحب‌نظران است. معتقدم که موفقیت ملت ایران فراتر از تدبیر دقیق و تلاش خستگی‌ناپذیر هریک از قوا یا نهادها، نیازمند همکاری ملی و خِرَد جمعی است که تجلّی آن، در تعامل دولت با سایر قوا و همچنین تعامل وثیق با نخبگان و فرهیختگان خواهد بود. غیرطبیعی نبود که من با سیل همراه نشوم. وی با اشاره‌ای به رویکردهای دولت خود در حوزه سیاست خارجی، تصریح کرد: در دولت مردمی، همه مؤلفه‌های قدرت ملی کشور تقویت خواهد شد و از همه ابزارهای قدرت ملی از جمله دیپلماسی و تعامل هوشمند با جهان، استفاده می‌کنیم تا منافع و مصالح ملی جمهوری اسلامی ایران را تأمین نماییم. لازمۀ تحول، نقدپذیری و تکریم نخبگان و صاحب‌نظران استرییس جمهوری با بیان اینکه قدرت جمهوری اسلامی ایران در منطقه، امنیت‌ساز است، اظهار کرد: ظرفیت‌های منطقه‌ای ایران، حامی صلح و ثبات در کشورهاست و صرفاً برای مقابله با تهدید قدرت‌های سلطه‌گر و ظالم، به کار گرفته می‌شود. سفرش بدون بازگشت بود؛ مهاجرت و پناهندگی.

بحران‌های منطقه، باید از طریق گفت‌وگوهای واقعی درون‌منطقه‌ای و بر اساس تأمین حقوق ملت‌ها، حل‌وفصل شود.  وی با تاکید بر اینکه دخالت دولت‌های بیگانه در منطقه مشکلی را حل می‌کند بلکه خود مشکل‌ساز است، گفت: سیاست فشار و تحریم، موجب انصراف ملت ایران از پیگیری حقوق قانونی خود از جمله حق توسعه، نخواهد شد. گفته بود هدفش از سفر به آلمان، «زندگی سالم» بود، اما یک بار اشتباه کرد و به قعر چاه افتاد. رییس‌جمهوری با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران، کشورها و ملت‌های همسایه را خویشاوند خود می‌داند، ادامه داد: مهم‌ترین و اصلی‌ترین اولویت سیاست خارجی خود را، ارتقاء روابط با کشورهای همسایه‌ی خود می‌دانیم و خواهان عزت و اعتلای آنها هستیم. دیپلماسی، باید ارتباط ملت‌های منطقه را بیشتر و اشتراکات آنها را در حوزه اقتصاد، فرهنگ، علم و ورزش تقویت نماید. او در آلمان به شش سال زندان و بعد بازگشت به ایران محکوم شد: «بعد از آن که تمام شد، به ایران برگشتم. رییسی تصریح کرد: جهان، در حال دگرگونی است و تأمین منافع ملت‌ها، منوط به درک جهان جدید و تعامل راهبردی با قدرت‌های نوظهور است و سیاست خارجی موفق، سیاست خارجی متوازن است.

وی در پایان تأکید کرد: با توجه به تاکید رهبری معظم انقلاب بر تشکیل هرچه زودتر کابینه، افراد مورد نظر را پیش از موعد مقرر به مجلس معرفی خواهیم کرد. وقتی برگشتم، آقایان گفتند وقتی ما زیر موشک باران صدام بودیم، بنا داشت توی آلمان کثافت‌کاری می‌کرد. انتهای پیام .