دیدار وزرای خارجه آذربایجان و ایران

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 40 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

وزرای خارجه آذربایجان و ایران بر اهمیت گسترش روابط بین دو کشور تاکید کردند. - خبرگزاری آناتولی

حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران که به منظور انجام چند دیدار رسمی در باکو به سر می‌برد با جیحون بایراموف، همتای آذربایجانی خود دیدار کرد.

وی افزود: با همتای ایرانی خود در خصوص توسعه روابط دوجانبه، همکاری در سازمان‌های بین‌المللی و پلتفرم‌های همکاری‌های سه‌گانه و چهارگانه که دو کشور عضو آن هستند، بحث و رایزنی کردیم. وزیر خارجه آذربایجان در مورد آزادسازی قره‌باغ از اشغال ارمنستان، گفت: اشغال تهدیدی برای امنیت منطقه است و پایان اشغال از یک سو عدالت تاریخی را احیا و از سوی دیگر، فرصت‌هایی برای توسعه، ثبات و رشد اقتصادی در منطقه ایجاد کرده است.

بایراموف اذعان داشت: در جنگ قره‌باغ 132 کیلومتر از مرز ایران و آذربایجان که 30 سال در اشغال بود نیز آزاد شد. پروژه‌های بزرگی برای بازسازی مناطق آزاد شده از اشغال اجرا خواهد شد، ایران نیز به این پروژه‌ها علاقه‌مند است. تعداد زیادی شرکت ایرانی در این زمینه اقدام کرده‌اند. درخواست‌ها توسط نهادهای مربوطه بررسی می‌شود. من فکر می‌کنم در آینده نزدیک نتایج مثبتی حاصل شود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

این دیدارهای جاهلان حکومت شئونیزم فارسی فرقه فارسیسم اشغالگر ایران با انواع قرض و فرضهای جاهلانه ره بجایی ندارد. ایران نیازمند تعریف و بنیان حکومت حقیقی و حقوقی'حضوریکتائی'ملتهای ایرانیانست کِش دادن این حکومت جاهلیت شرکای اشرار فرقه فارسیسم تحمیلی جز اوباشگری چیزی بیش نیست.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

گفت‌وگوی وزرای خارجه ترکیه و بلاروس پیرامون مهاجرت غیرقانونیوزیر امور خارجه ترکیه با همتای بلاروسی‌اش در ارتباط با روند مهاجرت غیرقانونی تلفنی گفت‌وگو کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

رایزنی وزیر امور خارجه ایران با رییس جمهور آذربایجان در باکووزیر امور خارجه کشورمان در جریان سفر خود به جمهوری آذربایجان با «الهام علی اف» رییس جمهور این کشور همسایه دیدار و رایزنی کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

وزارت خارجه آمریکا از خروج سفیر ایران از یمن استقبال کردند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، امروز در پاسخ به پرسشی درباره خبرهای منتشرشده در مورد خروج سفیر جمهوری اسلامی ایران از یمن گفت: «ما امیدواریم که خروج سفیر ایران از یمن نشانه آن باشد که یمنی‌ها نقش عمیق بی‌ثبات‌کننده‌ای را که ایران مدت‌ها است در کشورشان ایفا می‌کند، درک کنند.» لعنت بر کارتر
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

وزارت خارجه روسیه دو دیپلمات آلمانی را اخراج کرد | DW | 21.12.2021پس از صدور حکم حبس ابد برای یک مامور دولت روسیه به اتهام قتل در آلمان و اخراج دو دیپلمات روس از این کشور، روسیه نیز دو دیپلمات آلمانی را اخراج کرد. این مامور روسیه دو سال پیش یک فرمانده سابق چچنی را به قتل رسانده است. چرا حرفى در باره ترورهاى موساد از دانشمندان ايرانى نميزنيد ؟؟ صهيونيستهاى كودك كش كه خودشان نيازى به پنهان كارى نميبينند ، ولى شماها، مدعيان آزادى بيان و دموكراسى چرا خفه خون گرفتين ؟ همه ش از ايران و روسيه و چين؟؟ از آمريكا چخبر ؟ پليس آدمكش شان؟ اخيرا سياه پوستى رو نكشتند ؟! كثير من الناس يزعمون أن إنكار محمد قاسم يثبت فقط أنه الإمام المهدي نفسه. سواء قبل أو رفض ، من المستحيل أن يهرب من مصيره.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

دیدار امیرعبداللهیان با علی اف در باکوامیرعبداللهیان در دیدار علی اف در باکو: روابط ایران و جمهوری آذربایجان فصل جدیدی را آغاز کرده است آماده نهایی کردن تمام پروژه های قبلی و بنیان توافقات جدید میان دو کشور هستیم اینقدر در مقابل این بی شرف منفعل نباشید. این علیف این همه بی آبرو کرد آخوندها را. باز رفتید پیشش سر خم کردید؟ غرامت جنگ عراق رو پیگیری کنید تا دیرتر نشده
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

بیانیه بریتانیا و کشورهای خلیج: تنش‌افزایی اتمی ایران امنیت بین‌الملل را تهدید می‌کندبریتانیا و کشورهای خلیج در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند که تنش‌افزایی اتمی ایران امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی را تهدید می‌کند.وزرای خارجه این کشورها، شامگاه خلیج_فارس PersianGolf همین که امنیت شما رو تهدید کنه یعنی کار درستیه بریتانیا خودش یک پای تنش افزائیه !
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »