وزارت خارجه روسیه دو دیپلمات آلمانی را اخراج کرد | DW | 21.12.2021

30/09/1400 02:23:00 ب.ظ

پس از صدور حکم حبس ابد برای یک مامور دولت روسیه به اتهام قتل در آلمان و اخراج دو دیپلمات روس از این کشور، روسیه نیز دو دیپلمات آلمانی را اخراج کرد. این مامور روسیه دو سال پیش یک فرمانده سابق چچنی را به قتل رسانده است.

پس از صدور حکم حبس ابد برای یک مامور دولت روسیه به اتهام قتل در آلمان و اخراج دو دیپلمات روس از این کشور، روسیه نیز دو دیپلمات آلمانی را اخراج کرد. این مامور روسیه دو سال پیش یک فرمانده سابق چچنی را به قتل رسانده است. وزارت خارجه روسیه دو دیپلمات آلمانی را اخراج کرد.

این اقدام در واکنش به اخراج دو دیپلمات روسیه از آلمان و صدور حکم حبس ابد برای وادیم کراسیکوف، افسر سرویس مخفی داخلی روسیه (اف‌اس‌بی) به جرم قتل یک شهروند گرجستان در برلین صورت گرفت.

هفته گذشته و پس از آن که دادگاه عالی برلین حکم خود را در مورد قتل موسوم به"تیرگارتن" در سال ۲۰۱۹ اعلام کرد، دولت آلمان دو دیپلمات روسی را"افراد نامطلوب" خواند و از آنها خواست این کشور را ترک کنند. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

دادگاه پس از دو سال رسیدگی به پرونده قتل به این نتیجه رسید که این قتل به دستور"سازمان های دولتی روسیه" انجام شده است. روسیه پیشتر این اتهام و سپس حکم صادر شده را مورد انتقاد قرار داد و مدعی شد که انگیزه سیاسی پشت آنهاست. headtopics.com

كثير من الناس يزعمون أن إنكار محمد قاسم يثبت فقط أنه الإمام المهدي نفسه. سواء قبل أو رفض ، من المستحيل أن يهرب من مصيره.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

خردگرایی مخل| بهمن بازرگانی

از دیر زمان هوس بلعیدن این حجم عظیم را داشتم. هر دو فیلم و سریال را دیده بودم. هیچ یک جای خالی کتاب را پر نمی‌کرد. این را به تأکید می‌گویم. پس از خواندنش. تأمل در فلسفه تاریخِ تولستوی، به درک رمان کمک می‌کند: «همه اشخاص بی‌شماری که در این جنگ شرکت داشتند بر این گمان بودند که می‌دانند چه می‌کنند حال آن‌که همه جز ابزارهایی بی‌اراده در خدمت تاریخ نبودند و کاری را پیش می بردند که خود از آن خبر نداشتند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

روسیه 2 دیپلمات آلمان را «عناصر نامطلوب» اعلام کردروسیه 2 دیپلمات آلمان را «عناصر نامطلوب» اعلام کرد وزارت امور خارجه روسیه در چارچوب عمل متقابل 2 دیپلمات شاغل در سفارت آلمان در مسکو را «عناصر نامطلوب» اعلام کرده و از آن‌ها خواست خاک روسیه را ترک کنند. حکم امثال صورت دگر است.

«اُمیکرون» طی چند ساعت آمارها را دو برابر می‌کند/تزریق دُز سوم را جدی بگیریدمعاون بهداشت ستاد مقابله با کرونای استان تهران با اشاره به قدرت سرایت بسیار بالای سویه اُمیکرون کرونا، گفت: در برخی کشورها ظرف چند ساعت آمارها دارد دوبرابر می‌شود. برای جلوگیری از این موضوع اکنون دنیا به این نتیجه رسیده است که علاوه بر مراعات بهداشتی، فقط دز سوم می‌تواند جلوی ابتلا به این سویه را بگیرد.

روسیه واردات فراورده‌های کشاورزی از ده‌ها تولیدکننده در ایران و ترکیه را به حال تعلیق درآورد🔺روسیه واردات فراورده‌های کشاورزی از ده‌ها تولیدکننده در ایران و ترکیه را به حال تعلیق درآورد روسیه و ترکیه روابط پیچیده‌ای دارند و با وجود اختلافات متعدد، گاه با یکدیگر همکاری می‌کنند. ⬇️ بیشتر بخوانید:

پایان کار بوکسورهای ایران در تورنمنت ارمنستان/ روسیه نیامد!پایان کار بوکسورهای ایران در تورنمنت ارمنستان بوکسورهای ایران در آخرین مسابقه خود از تورنمنت تدارکاتی ارمنستان، برابر تیم ملی اوکراین شکست خوردند

مشاوران روسای جمهور روسیه و آمریکا تلفنی رایزنی کردندمشاوران روسای جمهور روسیه و آمریکا تلفنی رایزنی کردند مشاوران روسای جمهور روسیه و آمریکا در ارتباط با پیشنهادات امنیتی مسکو گفت‌وگو کردند.

فیفا: جام جهانی فوتبال هر دو سال یک بار برگزار شود | DW | 21.12.2021جیانی اینفانتینو، رئیس فدراسیون جهانی فوتبال، طرح برگزاری جام جهانی را هر دو سال به جای هر چهار سال یک‌بار، معرفی کرد. این برنامه با مخالفت کنفدراسیون‌های اروپا و آمریکای جنوبی مواجه شده است.