وزارت خارجه آمریکا از خروج سفیر ایران از یمن استقبال کرد

30/09/1400 12:24 ق.ظ

🔺وزارت خارجه آمریکا از خروج سفیر ایران از یمن استقبال کرد یک مقام ارشد سعودی، روز شنبه به خبرگزاری فرانسه گفت که بنا به درخواست حوثی‌ها و میانجی‌گری عراق و عمان، عربستان سعودی اجازه داد سفیر ایران یمن را ترک کند و «احتمالا اکنون در بغداد است.»

او ادامه داد: «حمایت ایران از گروه‌های مسلح امنیت منطقه‌ای [و] بین‌المللی را تهدید می‌کند، نیروهای ما، پرسنل دیپلماتیک و شرکای ما را در منطقه و جاهای دیگر تهدید می‌کند... ما به عنوان یک دولت، متعهد به مقابله با نفوذ و نقش بی‌ثبات‌کننده ایران در سرتاسر منطقه از جمله حمایتش از نیروهای نیابتی و سایر عناصر در یمن، هستیم.

عربستان سعودی: «به دلایل انسان‌دوستانه» اجازه دادیم سفیر ایران از یمن خارج شود سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، گفته بود حسن ایرلو، سفیر ایران در یمن، به دلیل ابتلا به کرونا از آن کشور خارج می‌شود.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

لعنت بر کارتر

مقام سعودی: هواپیمای عراقی با اجازه ائتلاف سفیر ایران را از صنعا خارج کردیک مقام بلند پایه سعودی اعلام کرد که سفیر ایران نزد حوثی‌ها شنبه، 18 دسامبر، با هواپیمایی عراقی صنعا را ترک کرد.این مقام سعودی گفت که این هواپیمای عراقی با خارج نکرد! با تی‌پا انداختن بیرون مرگ_بر_خامنه‌ای_جنایتکار شیعه ها به چه حقارتی افتادند 😂

عربستان سعودی: «به دلایل انسان‌دوستانه» اجازه دادیم سفیر ایران از یمن خارج شود🔺 یک مقام ارشد سعودی روز شنبه ٢٧ آذر به خبرگزاری فرانسه گفت بنا به درخواست حوثی‌ها و میانجی‌گری عراق و عمان، عربستان سعودی اجازه داد سفیر ایران یمن را ترک کند و «احتمالا الان در بغداد است.» ⬇ بیشتر بخوانید: پولخون ودزدی وثروت ملت ماکه نباشه میزنن درکون این ننه فاسداونوکرمافیاهاجهانی.تف🥱🪰🚽🖕 اشتباه کرد باید میفرستادش پیش سردارش کتلت‌. عربستان گوه خورد. رژيم جمهوري اسهالي قاتل مردم ايران است و نبايد اجازه ميداد مزدور جاني خامه عني خاعن راحت فرار كند.

سفیر ایران در یمن با یک آمبولانس هوایی به عراق منتقل شد

تناقض‌گویی تهران درباره اخراج سفیر ایران نزد حوثی‌هاسعید‌ خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت خارجه ایران ضمن تکذیب اخراج فرستاده این کشور از یمن گفت، حسن ایرلو، سفیر ایران نزد حوثی‌ها به «کرونای حاد» مبتلا شده و «به

امیرعبداللهیان بر حمایت ایران از مردم فلسطین و آزادی قدس تاکید کرددر دیدار با وزیر خارجه فلسطین امیرعبداللهیان بر حمایت ایران از مردم فلسطین و آزادی قدس تاکید کرد امیر عبداللهیان: اول ثابت کن ایرانی هستی خیلی دلت فلسطین رو می خواد تو با خانواده ات از ایران گورتو گم کن برو فلسطین از ارث پدری ات هر غلطی برای فلسطین کن باشه ببخشید به ایسنا بی ادبی نوشتم چون دیدم برای عبداللهیان خلایق هر چه لایق اش بود نثار اش کردم به ایسنا نگفتم امیر عبداللهیان: اول از خودت خانواده ات اجدادت بگو که قبل انقلاب در کجای جایگاه بودید از خودت بگو تا همه بدانند که فقیر بیچاره درمانده گدا گشنه بدبخت بودید ایرانی هم نیستید دین هم ندارید خداوند هم نمی دانید کیست چیست شماها نسل های مغول های چینی های وحشی ها هستید ایسنا عذر می خوام با شماها نبودم باید بگم تا دیگران که میان خودی نشان بدن بدانند مانند عبداللهیان خانواده هاشون جهان منطقه فلسطین همه گدا گشنه ها بدبخت ها بیچاره گان ایران و ایرانی ها هستند ایران ارباب سرور جهان منطقه رژیم ایران است همین بس برای عبداللهیان بفهم نادان

ایران از آغاز «تحقیقات قضایی» درباره دوربین‌های آژانس در تسای کرج خبر دادبهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران اعلام کرد که این کشور تحقیقات فنی و امنیتی مربوط به دوربین‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در تاسیسات برنامه_اتمی_ایران iaeagc شورای_حکام_آژانس_اتمی شورای_امنیت_ملل_متحد -حرفهای کمالوند،مطلقادروغ وپرت وپلا است. - این همان کمالوندی است که یک سال پیش اعتراف کردکه ولی فقیهش بدنبال ساخت بمب اتمی است. او پهلوان پنبه نظام است. - ۳ پیش شرطی که آخوندهای ایران تعیین کردند،‌مطلقا غیر برنامه_اتمی_ایران این کارشناسان استدلال کرده‌اند، در حالی‌که دیپلماسی بین این دو کشور «در حال پسرفت است»، تهران « فعالانه و با هدف دستیابی به تسلیحات_هسته‌ای گام برمی‌دارد...

او ادامه داد: «حمایت ایران از گروه‌های مسلح امنیت منطقه‌ای [و] بین‌المللی را تهدید می‌کند، نیروهای ما، پرسنل دیپلماتیک و شرکای ما را در منطقه و جاهای دیگر تهدید می‌کند... ما به عنوان یک دولت، متعهد به مقابله با نفوذ و نقش بی‌ثبات‌کننده ایران در سرتاسر منطقه از جمله حمایتش از نیروهای نیابتی و سایر عناصر در یمن، هستیم.»

یک مقام ارشد سعودی، روز شنبه به خبرگزاری فرانسه گفت که بنا به درخواست حوثی‌ها و میانجی‌گری عراق و عمان، عربستان سعودی اجازه داد سفیر ایران یمن را ترک کند و «احتمالا اکنون در بغداد است.»

عربستان سعودی: «به دلایل انسان‌دوستانه» اجازه دادیم سفیر ایران از یمن خارج شود

به گفته وی، «ایرانی‌ها از طریق عمانی‌ها به ما گفتند سفیرشان به کووید مبتلا شده و باید [از یمن] خارج شود.» وی در ادامه افزود: «ما بنا به دلایل انسان‌دوستانه اجازه خروج وی را دادیم.»

سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، گفته بود حسن ایرلو، سفیر ایران در یمن، به دلیل ابتلا به کرونا از آن کشور خارج می‌شود.

حسن ایرلو که پاییز ۹۷ به صورت مخفیانه به یمن رفته بود، از فرماندهان سپاه پاسداران و مرتبط با حزب‌الله لبنان است.

دولت آمریکا از آذر ۹۹ نام او را به فهرست تحریم‌های خود اضافه کرده است.

در ادامه کنفرانس خبری، آقای رایس همچنین از مذاکرات مستقیم تهران و ریاض استقبال کرد.

این مسئول رسانه‌ای دستگاه دیپلماسی دولت پرزیدنت بایدن گفت: «ما امیدواریم که این گفت‌وگو به کاهش تنش‌ها کمک کند. هر دو کشور نقش بالقوه سازنده‌ای برای ایفا و کمک به تضمین امنیت منطقه‌ای دارند.»

خطیب زاده در این زمینه گفت که در وضعیت مذاکرات با عربستان سعودی تحول جدیدی روی نداده است، ولی به میزانی که جدیت نشان دهند، «برای پیشرفت گفت‌وگوها آمادگی داریم.»

هفته پیش سفیر عربستان سعودی در سازمان ملل گفته بود پادشاهی عربستان خواستار مذاکراتی عمیق‌‌تر با ایران است، ولی جمهوری اسلامی، فقط برای خریدن زمان، این گفت‌و‌گوها را به بازی گرفته است.متولد تهران در مهرماه ۱۳۵۱، پس از هشت سال تدریس زبان انگلیسی در کانون زبان ایران؛ از سال ۱۳۷۷ خبرنگار ایرنا شد.

از سال ۱۳۸۲ خبرنگار خبرگزاری فرانسه در تهران بود. ماموریت خبری فرانس پرس فرصت سفر به عراق، عربستان سعودی، لبنان، استانبول، مسکو و آلماتی را برای او فراهم کرد.