ديدار پندارها؛ نمایشگاهی از نگاره‌های مدرن | DW | 10.11.2021

19/08/1400 07:10 ب.ظ

نمايشگاه نگاره‌های مدرن، از پنج تا هفت نوامبر ۲۰۲۱ (۱۴ـ۱۶ آبان ۱۴۰۰) با شركت ۱۶ نگارگر كه دو نفرشان ايرانی بودند، در شهر تروسدورف نزديك كلن آلمان برگزار شد.

نمايشگاه نگاره‌های مدرن، از پنج تا هفت نوامبر ۲۰۲۱ (۱۴ـ۱۶ آبان ۱۴۰۰) با شركت ۱۶ نگارگر كه دو نفرشان ايرانی بودند، در شهر تروسدورف نزديك كلن آلمان برگزار شد. در اين نمايشگاه كه با سخنان شهردار و تأكيد او بر اهميت برگزاری نمايشگاه‌های حضوری نسبت به مجازی آغاز شد، در كنار نگاره‌هايی با آبرنگ و رنگ روغن، كارهای نامتعارفی هم جلوه می‌كردند.

برای نمونه لِنا رايفِنهويزِر (lena reifenhaeuser) با چيدن گوش‌پاک‌كن و ميخ در كنار هم شكل‌های پيچيده‌ای پديد آورده بود كه به سختی می‌شد آنها را وصف كرد.

رايفِنهويزِر می‌گوید نام اين مجموعه را"ساختارها" گذاشته است. ميخ و گوش‌پاک‌كن را طوری لعاب داده‌ام كه لمس يا ديدن آنها به بيننده حس ويژه‌ای می‌دهد. انگار كنيد از ويرانه‌های باستانی ديدن می‌كنيد". مسعود سعدالدين، نگارگر سرشناس مقيم كلن در اثر"شستشو" زن و مردی را نشان می‌دهد كه پيراهنی را در يك تشت می‌شویند و در این باره می‌گوید:"معمولا يك نفر چيزی را می‌شوید. وقتی دو نفر را می‌بینیم كه اين كار را می‌کنند، يعنی اين یک شستشوی عادی نيست. شايد غسل است، تعميد است يا چيزی مانند اين. اما مهمتر فضای كار است كه ذهنيات را ديداری كرده است. من انسان امروزين را با نگرانی‌هايش می‌کشم.“توموكو ساتو نقاش ژاپنی كه از سال ۲۰۱۶ در آلمان زندگی می‌کند، با رنگ روغن كار می‌کند. او می‌گوید كه عنوان آثارش را به بيننده واگذاشته است و ادامه داد:"در كارهای من سايه روشن می‌بینید.

ادامه مطلب:
dw_persian »

کارشناسان امنیتی: اسرائیل از بدافزار پگاسوس برای جاسوسی از ۶ کنشگر حقوق فلسطینان استفاده کرده استچند سازمان دفاع از حقوق بشر با صدور بیانیه‌ای اعلام کردند که دولت اسرائیل از بدافزار پگاسوس، ساخت شرکت ان‌اس‌او برای جاسوسی از تلفن‌های همراه ۶ کنشگر آرمان فلسطینی استفاده کرده است.

شطرنج‌باز ایران پیش از رویارویی با حریف اسرائیلی از ادامه مسابقات «انصراف» داد▪️در هشتادوپنجمین دوره مسابقات شطرنج یادبود میخائیل تال در رده شطرنج برق آسا، محمد_امین_طباطبایی، پس از آن که طبق قرعه به بوریس گلفند، شطرنج‌باز اسرائیلی و بخت بیست‌و‌نهم کسب جام رسید، طبق روال چهار دهه اخیر جمهوری اسلامی از ادامه مسابقات کناره‌گیری کرد. زیر پرچم حکومت اسهالی هیچ موفقیتی برای مردم عادی متصور نیست شرم بر او.. اينا كه همه جا هستند و بدون بازي با ما مدالها رو ميبرن، بهتره ما بريم دنبال بازي سه قاپ.

ویدئو؛ خروج خدمه اسپیس‌ایکس از کپسول دراگون پس از فرود موفقیت‌آمیز در فلوریداچهار فضانورد شرکت اسپیس ایکس که شش ماه گذشته را در ایستگاه فضایی بین‌المللی سپری کرده بودند پس از فرود کپسول دراگون در آب‌های ساحلی فلوریدا با هلی‌کوپتر به خشکی بازگردانده شدند. خدمه؟ خدمه ی اسپیس ایکس؟ اقا اینا فضانوردن، فوق فوقش خدمه ی ایستگاه فضایی، اونم سرویس رفت و برگشت محل کارشونه، لغت به لغت ترجمه میکنید؟! LTRBTtwt LittleRabbit_token

دولت بایدن محدودیت‌های سفر از دهها کشور به آمریکا را برداشت؛ جزئیاتی از مقررات جدید🔺 دولت بایدن محدودیت‌های سفر از دهها کشور به آمریکا را برداشت؛ جزئیاتی از مقررات جدید ▪️افرادی که می‌خواهند به آمریکا سفر کنند باید نشان دهند که واکسن مورد تائید سازمان بهداشت جهانی شده‌اند و جواب آزمایش اخیر آنها نیز منفی بوده است.

عراق از دستگیری یکی از رهبران ارشد «داعش» خبر دادسرویس امنیت ملی عراق، چهارشنبه، 10 اکتبر، از بازداشت یکی از رهبران ارشد داعش خبر داد.مرکز رسانه‌ای امنیتی عراق، در بیانیه‌ای گفت که فرد بازداشت شده مستشار بیچاره این بدبخت اهل پادشاهی سعودی بود

آمریکا خلبانان گریخته از افغانستان را از تاجیکستان به کشور ثالث منتقل کردخلبان‌های افغان آموزش دیده توسط نیروی هوایی آمریکا که پس از سلطه طالبان بر کابل به تاجیکستان گریخته بودند، پس از سه ماه بازداشت و استقرار در آسایشگاهی دور افتاده، روز سه‌شنبه از سوی نیروهای ایالات متحده به کشور ثالث منتقل شدند.