آمریکا خلبانان گریخته از افغانستان را از تاجیکستان به کشور ثالث منتقل کرد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 44 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

آمریکا خلبانان گریخته از افغانستان را از تاجیکستان به کشور ثالث منتقل کرد جزئیات بیشتر🔽

یکی از این خلبانان با به اشتراک گذاشتن تصاویری از سوار شدن این گروه به هواپیما اعلام کرده که مقصد پرواز آنها امارات عربی متحده است. البته داده‌های ردیابی این پرواز نیز نشان می‌دهد که هواپیمای آمریکایی حامل خلبانان افغان از مرز هوایی تاجیکستان خارج شده است.

پیشتر خبرگزاری رویترز گفتگویی با یکی از این خلبانان انجام داده بود. این خانم ۲۹ ساله که روزهای پایانی و حساس بارداری خود را سپری می‌کرد از نحوه زایمان و سرنوشت نامعلوم نوزاد خود ابراز نگرانی کرده بود. هر چند که او پس از این گفتگو به زایشگاه منتقل شده بود ولی اخبار تازه حاکیست که او پیش از انتقال گروه خلبانان به آسایشگاه بازگردانده شده بود و احتمالا با آنها راهی شده است.

پنتاگون تعداد گروهی را که با پرواز روز سه‌شنبه از تاجیکستان خارج شده‌اند را حدود ۱۹۱ نفر اعلام کرده است. برخی رسانه‌های افغانستان خبر داده‌اند که حدود ۵۰ نفر از اعضای این گروه، خبرنگاران افغان بوده‌اند که به همراه خلبانان به کشور ثالث منتقل شده‌اند. آنها امیدوارند که در مرحله بعدی عازم ایالات متحده شوند.طالبان حتی پیش از سلطه بر کابل، خلبانان افغان آموزش‌دیده توسط ایالات متحده به اتهام مشارکت در حملات نیروهای ائتلاف علیه مواضع شبه‌نظامیان تحت امر خود، شناسایی و ترور می‌کرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دولت بایدن محدودیت‌های سفر از دهها کشور به آمریکا را برداشت؛ جزئیاتی از مقررات جدید🔺 دولت بایدن محدودیت‌های سفر از دهها کشور به آمریکا را برداشت؛ جزئیاتی از مقررات جدید ▪️افرادی که می‌خواهند به آمریکا سفر کنند باید نشان دهند که واکسن مورد تائید سازمان بهداشت جهانی شده‌اند و جواب آزمایش اخیر آنها نیز منفی بوده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

با کاهش محدودیت‌های سفر به آمریکا قیمت نفت خام به ۸۴ دلار رسید▪️لغو محدودیت‌های سفر به آمریکا توسط دولت ایالات متحده و نشانه‌های بیشتر بهبود اقتصادی در جهان پس از همه‌گیری کرونا، چشم‌انداز تقاضا برای نفت را تقویت کرده است. این در حالی است که به نوشته رویترز، عرضه نفت به شدت نزدیک به تقاضا است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

ایران از آمریکا خواست تا «برای عدم تکرار رفتاری مشابه اقدامات ترامپ» تضمین بدهدسعيد خطيب زاده، سخنگوی وزارت خارجه ايران روز دوشنبه در جمع خبرنگاران گفت: «آمریکا باید تضمین بدهد که هیچ دولتی در ایالات متحده مجدداً جهان و حقوق بین‌الملل را به سخره نخواهد گرفت و این شرایط را تکرار نخواهد کرد.» فرقه فارسیسم اشغالگر ایران، تضمین استمرار علوم بی منطق جاهلیت و هویت دروغین من منیت مندراوردی بساط تشگیلات و حکومت جاهلیت جنودفکری شئونیزم فارسی تحمیلی بر ملتهای ایرانیان را از صلیبچیها میخواهد نه چیز دیگر. منطقیه سفته بده
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

جزئیات تازه از گفتگوی رئیس سازمان سیا و ولادیمیر پوتین؛ آمریکا نگران تحرکات نظامی روسیه استدو منبع آگاه روز دوشنبه ١٧ آبان به شبکه خبری سی‌ان‌ان گفته‌اند ویلیام برنز، رئیس سازمان اطلاعات مرکزی (سیا) در جریان دیدار هفته گذشته خود از مسکو با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه نیز گفت‌وگویی داشته است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

رویترز: گروهی از خلبانان افغانستانی آموزش‌دیده توسط آمریکا تاجیکستان را ترک کردند🔺 رویترز: گروهی از خلبانان افغانستانی آموزش‌دیده توسط آمریکا تاجیکستان را ترک کردند ▪ یکی از خلبانان افغانستانی با به اشتراک گذاشتن تصاویری از سوار شدن این گروه به هواپیما، گفته که مقصدشان امارات متحده عربی است. ⬇ بیشتر بخوانید:
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

کارشناسان امنیتی: اسرائیل از بدافزار پگاسوس برای جاسوسی از ۶ کنشگر حقوق فلسطینان استفاده کرده استچند سازمان دفاع از حقوق بشر با صدور بیانیه‌ای اعلام کردند که دولت اسرائیل از بدافزار پگاسوس، ساخت شرکت ان‌اس‌او برای جاسوسی از تلفن‌های همراه ۶ کنشگر آرمان فلسطینی استفاده کرده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »