شطرنج‌باز ایران پیش از رویارویی با حریف اسرائیلی از ادامه مسابقات «انصراف» داد

18/08/1400 05:50 ب.ظ

▪️در هشتادوپنجمین دوره مسابقات شطرنج یادبود میخائیل تال در رده شطرنج برق آسا، محمد_امین_طباطبایی، پس از آن که طبق قرعه به بوریس گلفند، شطرنج‌باز اسرائیلی و بخت بیست‌و‌نهم کسب جام رسید، طبق روال چهار دهه اخیر جمهوری اسلامی از ادامه مسابقات کناره‌گیری کرد.

در هشتادوپنجمین دوره مسابقات شطرنج یادبود میخائیل تال، محمد امین طباطبایی، استادبزرگ شطرنج ایران، پس از آن که طبق قرعه به بوریس گلفند شطرنج‌باز اسرائیلی رسید، از ادامه مسابقات کناره‌گیری کرد. در هشتادوپنجمین دوره مسابقات شطرنج یادبود میخائیل تال در رده شطرنج برق آسا یا بلیتس، محمد امین طباطبایی، استادبزرگ شطرنج ایران، پس از آن که طبق قرعه به بوریس گلفند، شطرنج‌باز اسرائیلی و بخت بیست‌و‌نهم کسب جام رسید، طبق روال چهار دهه اخیر جمهوری...

در هشتادوپنجمین دوره مسابقات شطرنج یادبود میخائیل تال در رده شطرنج برق آسا یا بلیتس، محمد امین طباطبایی، استادبزرگ شطرنج ایران، پس از آن که طبق قرعه به بوریس گلفند، شطرنج‌باز اسرائیلی و بخت بیست‌و‌نهم کسب جام رسید، طبق روال چهار دهه اخیر جمهوری اسلامی از ادامه مسابقات کناره‌گیری کرد.

محمد امین طباطبایی که با ۲۵۵۵ امتیاز بخت شصت‌و‌سوم کسب عنوان قهرمانی در این رقابت‌ها به شمار می‌رفت، تا قبل از انصراف در دور سیزدهم این مسابقات، هفت امتیاز کسب کرده بود. پرهام مقصودلو، دیگر نماینده شطرنج ایران در این رقابت‌ها، با ۱۰ امتیاز در پایان در مکان سی‌و‌نهم قرار گرفت.

هشتادوپنجمین دوره مسابقات یادبود میخائیل تال (عکس از خبرگزاری دانشجویان ایران) طباطبایی در رقابت‌های قهرمانی جوانان جهان سال ۲۰۱۸ هم پس از هفت تساوی و روبرو‌ شدن با قرعه اسرائیل از ادامه مسابقه انصراف داده بود. آرین غلامی، دیگر شطرنج باز جوان ایران، نیز به همین دلیل از دور رقابت‌ها کنار کشیده بود. headtopics.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

ممنوعیت کرونایی سفر به آمریکا برای ۲۶ کشور از جمله ایران از امروز لغو می‌شودممنوعیت کرونایی سفر به آمریکا برای ۲۶ کشور از جمله ایران از امروز لغو می‌شود دولت بایدن قرار است امروز ممنوعیت‌های سفر به آمریکا برای ۲۶ کشور از جمله ایران را که به دلیل شیوع بیماری کرونا اعمال شده بود، لغو کند.

دفاع از جولیان آسانژ دفاع از آزادی و دمکراسی‌ست | DW | 08.11.2021جولیان آسانژ در لندن به دادگاه کشانده شده و احتمال می‌رود به آمریکا تحویل داده شود. در حمایت از او موج اعتراض در غرب گسترده‌تر شده است. پن آلمان دفاع از او را به دفاع از آزادی گره زده و او را عضو افتخاری خود کرده است.

کارشناسان امنیتی: اسرائیل از بدافزار پگاسوس برای جاسوسی از ۶ کنشگر حقوق فلسطینان استفاده کرده استچند سازمان دفاع از حقوق بشر با صدور بیانیه‌ای اعلام کردند که دولت اسرائیل از بدافزار پگاسوس، ساخت شرکت ان‌اس‌او برای جاسوسی از تلفن‌های همراه ۶ کنشگر آرمان فلسطینی استفاده کرده است.

دولت بایدن محدودیت‌های سفر از دهها کشور به آمریکا را برداشت؛ جزئیاتی از مقررات جدید🔺 دولت بایدن محدودیت‌های سفر از دهها کشور به آمریکا را برداشت؛ جزئیاتی از مقررات جدید ▪️افرادی که می‌خواهند به آمریکا سفر کنند باید نشان دهند که واکسن مورد تائید سازمان بهداشت جهانی شده‌اند و جواب آزمایش اخیر آنها نیز منفی بوده است.

پنج مشکل بازگشت به زمین از دید فضانورد فرانسوی؛ از مساله توالت تا دریازدگیتوما پیسکه، فضانورد فرانسوی، کپسول اسپیس‌ایکس را عصر دوشنبه با کمک همکارانش از ایستگاه فضایی بین‌المللی جدا می‌کنند و عازم زمین می‌شوند. اما ۵ ویژگی این فرود برای آقای پیسکه چیست؟

'ناامیدی و تحقیر جوانان' از تبعات انتصابات فامیلی و رانتی/ از فاصله طبقاتی به گسل طبقاتی رسیده‌ایم/ انتقاد از سکونت مسئولان در بالای شهرجامعه‌شناس و استاد دانشگاه با ابراز تاسف از اینکه مسئولان در بالاترین نقطه شهر زندگی می‌کنند و فاصله‌شان با مردم خیلی زیاد است، گفت: باید به این سوال پاسخ داده شود، کارگرانی که درآمد ۳ ،۴ میلیونی دارند چگونه باید زندگی کنند؟ نه والا من که احساس حقارت نمیکنم، از اولش میدونستم مرزهای فساد در این دولت جابجا خواهد شد کشور اسلامی یعنی همین و ملت فهیم هم عاقبتش میشه همین

چاپ

در هشتادوپنجمین دوره مسابقات شطرنج یادبود میخائیل تال در رده شطرنج برق آسا یا بلیتس، محمد امین طباطبایی، استادبزرگ شطرنج ایران، پس از آن که طبق قرعه به بوریس گلفند، شطرنج‌باز اسرائیلی و بخت بیست‌و‌نهم کسب جام رسید، طبق روال چهار دهه اخیر جمهوری اسلامی از ادامه مسابقات کناره‌گیری کرد.

محمد امین طباطبایی که با ۲۵۵۵ امتیاز بخت شصت‌و‌سوم کسب عنوان قهرمانی در این رقابت‌ها به شمار می‌رفت، تا قبل از انصراف در دور سیزدهم این مسابقات، هفت امتیاز کسب کرده بود.

پرهام مقصودلو، دیگر نماینده شطرنج ایران در این رقابت‌ها، با ۱۰ امتیاز در پایان در مکان سی‌و‌نهم قرار گرفت.

هشتادوپنجمین دوره مسابقات یادبود میخائیل تال (عکس از خبرگزاری دانشجویان ایران)

طباطبایی در رقابت‌های قهرمانی جوانان جهان سال ۲۰۱۸ هم پس از هفت تساوی و روبرو‌ شدن با قرعه اسرائیل از ادامه مسابقه انصراف داده بود. آرین غلامی، دیگر شطرنج باز جوان ایران، نیز به همین دلیل از دور رقابت‌ها کنار کشیده بود.

هشتادوپنجمین دوره مسابقات یادبود میخائیل تال (عکس از خبرگزاری دانشجویان ایران)

محمد امین طباطبایی و پرهام مقصودلو در سال ۲۰۱۹ در تورنمنت سیتخس اسپانیا در رقابت‌های بلیتس مقابل گورشتین ایدو اسرائیلی، استاد فدراسیون جهانی شطرنج، مسابقه داده و‌ هر دو به پیروزی رسیده بودند. طباطبایی در دور چهارم آن مسابقات بر حریف اسرائیلی خود غلبه کرده و‌ در نهایت با ۸ امتیاز قهرمان آن مسابقات شده بود. این در حالی است که در صورت انصراف او از رویارویی با حریف اسرائیلی این قهرمانی به دست نمی‌آمد.

پس از آن اتفاق کم‌سابقه، دبیر فدراسیون شطرنج ایران ادعا کرد که مقصودلو و‌ طباطبایی از ملیت حریف خود اطلاع نداشتند.

ورزشکاران ایرانی از سال ۱۳۶۲ تاکنون اجازه نداشته‌اند با حریفان اسرائیلی مسابقه دهند. مسئولان ورزش جمهوری اسلامی ایران اگرچه برای فرار از تعلیق و محرومیت، شیوه‌هایی مانند آسیب‌دیدگی‌های ساختگی، شکست عمدی در مسابقات قبلی، و یا عدم اعزام به مسابقات را در پیش گرفته‌اند، اما تعلیق چهار ساله جودوی ایران به دلیل بی‌اعتنایی به منشور المپیک و‌ دخالت سیاست در ورزش، ترفندهای ایران برای مسابقه ندادن مقابل ورزشکاران اسرائیلی را رسانه‌ای کرد.