دولت بایدن محدودیت‌های سفر از دهها کشور به آمریکا را برداشت؛ جزئیاتی از مقررات جدید

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 71 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 32%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

🔺 دولت بایدن محدودیت‌های سفر از دهها کشور به آمریکا را برداشت؛ جزئیاتی از مقررات جدید ▪️افرادی که می‌خواهند به آمریکا سفر کنند باید نشان دهند که واکسن مورد تائید سازمان بهداشت جهانی شده‌اند و جواب آزمایش اخیر آنها نیز منفی بوده است.

چرا این تغییرات داده می شود؟

هدف بازگرداندن سفرها به حالت عادی و در عین حال محدود کردن شیوع کووید-۱۹ است. فعالان صنعت گردشگری و کشورهای اروپایی، مدت ها است که آمریکا را تحت فشار گذاشته‌اند تا محدودیت‌های مسافرتی خود را تغییر دهد.تمام اتباع خارجی بزرگسال که به آمریکا سفر می کنند باید قبل پرواز کاملاً واکسینه شده باشند. آنها همینطور، مانند گذشته، باید مدارکی مبنی بر منفی بودن تست کرونا که طی کمتر از ۷۲ ساعت پیش از عزیمت به ایالات متحده انجام شده را نشان دهند.بله، به استثنای برخی موارد.

مسافران از این کشورهای برای آمدن به ایالات متحده نیاز به مجوز دارند و علت سفر آنها تنها گردشگری یا تجارت نمی تواند باشد. دولت آمریکا می گوید تنها به دلایل انسانی یا اضطراری مثل موارد اورژانس پزشکی، به مسافران بین المللی که واکسینه نشده‌اند اجازه ورود به کشور را خواهد داد. این استثناء‌ها «بسیار محدود» خواهند بود و به تایید مرکز کنترل و پیشگیری بیماری یا اسناد پزشکی لازم نیاز دارند.آمریکایی‌هایی که واکسینه نشده‌اند برای سفرهای بین‌المللی باید یک روز قبل از پرواز تست کرونا بدهند. و آنهایی که واکسینه شده‌اند کمتر از ۷۲ ساعت باید تست‌شان منفی شده باشد.

در حال حاضر واکسن روسی اسپاتنیک که در ۷۰ کشور استفاده شده، برای ورود به آمریکا مجاز نیست. سازمان بهداشت جهانی در حال بررسی این واکسن است ولی هنوز آن را تایید نکرده ‌است.سفرهای زمینی تا کنون تنها برای سفرهای «ضروری» باز بوده است. اکنون هر کسی که واکسینه شده باشد می تواند با نشان دادن مدارک واکسیناسیون از مرز زمینی عبور کند. کودکان از این شرط معاف هستند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ممنوعیت کرونایی سفر به آمریکا برای ۲۶ کشور از جمله ایران از امروز لغو می‌شودممنوعیت کرونایی سفر به آمریکا برای ۲۶ کشور از جمله ایران از امروز لغو می‌شود دولت بایدن قرار است امروز ممنوعیت‌های سفر به آمریکا برای ۲۶ کشور از جمله ایران را که به دلیل شیوع بیماری کرونا اعمال شده بود، لغو کند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آمریکا محدودیت ورود مسافر به کشور را بر می‌دارد؛ جزئیاتی از مقررات جدیدبه گزارش آسوشیتدپرس، از روز دوشنبه ۸ نوامبر مصادف با ۱۷ آبان، ممنوعیت سفر از این کشورهای تعیین‌ شده پایان خواهد یافت. ایالات متحده اجازه ورود مسافران بین المللی که واکسینه شده اند را به غیر از چند استثنا، خواهد داد. ایران هم بجز فاحشه خانه ها ی که در قم و مشهد برای زائران خارجی داشت چند خانه لواط با پسر بچه‌های ایرانی باز میکند Hello mr president belly wind
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

اعزام 27 دستگاه آمبولانس به غزه توسط 12 کشور از جمله ترکیه
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

بازگشایی مرزهای ایالات متحده پس از ۱۸ ماه؛ با چه واکسن‌هایی می‌توان به آمریکا سفر کرد؟ایالات متحده آمریکا از روز دوشنبه قصد دارد، مرزهای خود را پس از ۱۸ ماه به روی مسافران خارجی که به‌طور کامل واکسینه شده‌اند بازگشایی کند. اما یک نکته در این تصمیم وجود دارد. حرف ها و وعده های اسفندیار رحیم مشایی رئیس دفتر احمدی نژاد در سال 89... Muhammad Qasim emphasizes on the fact that we should avoid Shirk and its forms because this is the only way we can achieve success in this world and the hereafter. This message is clear for the Muslim ummah. Learn more at or search ‘Muhammad Qasim Dreams’ آمریکا یکم باید دست نگه داره. شاید ممکن باشه اونها هم مثل انگلیسی ها دربارۀ ضرورت دوز سوم یا بوستر برای سفرهای خارجی تصمیم بگیرن. به سوی بینهایت💉و فراتر از آن...
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

پنج مشکل بازگشت به زمین از دید فضانورد فرانسوی؛ از مساله توالت تا دریازدگیتوما پیسکه، فضانورد فرانسوی، کپسول اسپیس‌ایکس را عصر دوشنبه با کمک همکارانش از ایستگاه فضایی بین‌المللی جدا می‌کنند و عازم زمین می‌شوند. اما ۵ ویژگی این فرود برای آقای پیسکه چیست؟
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کرونا در ایران: سایه ورود احتمالی به یک موج جدید کرونا در کشوربنا به اعلام روز یکشنبه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ایران در یک شبانه روز گذشته ۱۲۶ نفر بر اثر کرونا جان باختند و ۷۵۵۴ نفر نیز به این بیماری مبتلا شدند. سایه مثل حباب است که در تورم مشاهده شد پس نگرانی ندارد بخصوص که این روزها بیشتر هوا ابریست و سایه دیده نمیشود
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »