دویچه‌وله و صدای آمریکا به دلیل نگرانی از سانسور در ترکیه «مجوز فعالیت درخواست نمی‌کنند»

04/12/1400 10:01:00 ب.ظ

نهاد ناظر بر فعالیت رسانه‌ها در ترکیه روز دوشنبه به دویچه‌وله، صدای آمریکا و یورونیوز سه روز فرصت داد تا برای کسب مجوز فعالیت اینترنتی در این کشور درخواست دهند.

نهاد ناظر بر فعالیت رسانه‌ها در ترکیه روز دوشنبه به دویچه‌وله، صدای آمریکا و یورونیوز سه روز فرصت داد تا برای کسب مجوز فعالیت اینترنتی در این کشور درخواست دهند. او افزود: «این تصمیم به دولت ترکیه امکان می‌دهد که به دلیل مخالفت با یک گزارش یا تفسیر انتقادی، تمام فعالیت‌های یک رسانه را ممنوع کند. این شیوه نظارت راه را برای سانسور رسانه‌های خارجی خواهد گشود».

اقدام «تلافی‌جویانه» مسکو؛ فعالیت دویچه‌وله در روسیه ممنوع شد

نهاد ناظر بر فعالیت رسانه‌ها در ترکیه که اکثر اعضای هیات رئیسه و سیاستگذاران آن افراد وابسته به حزب «عدالت و توسعه» و متحدان آن هستند بارها رسانه‌های منتقد دولت را جریمه کرده‌اند. این نهاد ماه قبل شبکه تلویزیونی «تله یک» را به دلیل بیان ضرب‌المثلی که از نظر این نهاد توهین به مقام ریاست‌جمهوری تلقی می شد جریمه کرد. توهین و یا بی‌احترامی به رئیس‌جمهوری ترکیه جرم محسوب می‌شود و روزنامه‌نگاری که از این ضرب‌المثل استفاده کرد بازداشت شده و در انتظار محاکمه است.

صدای آمریکا نیز در بیانیه‌ای گفت که در خواست مجوز فعالیت ممکن است به سانسور مطالب انتقادی منجر شود و این رسانه حاضر نیست دستور نهادهای ناظر برای حذف یا سانسور مطالب خود را بپذیرد. صدای آمریکا در مطلب جداگانه‌ای که در توئیتر منتشر شد راه‌های غیرمستقیم دسترسی به وبسایت خود در صورت ممنوعیت فعالیت در ترکیه را توضیح داد. headtopics.com

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »
Loading news...
Failed to load news.

طی یک روز 227 بیمار کرونایی در ایران جان باختندطی شبانه‌‌روز گذشته 15 هزار و 340 مورد جدید ابتلا به کرونا در ایران شناسایی شده و 227 بیمار نیز جان باختند. - خبرگزاری آناتولی

تجمع کارگران معدن طرزه در دامغان برای سومین روز متوالیتجمع کارگران معدن طرزه در دامغان برای سومین روز متوالی این تجمع مقابل ساختمان ستاد مرکزی شرکت زغال سنگ البرز شرقی در شاهرود برگزار شد و کارگران معترض خواسته‌های صنفی و معیشتی خود را مطرح کردند. ⬇️ بیشتر بخوانید:

وزیر خارجه ایران در گفتگو با یورونیوز: معتقد نیستیم که ایران در انزوا قرار داردیورونیوز در حاشیه نشست امنیتی مونیخ با حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران گفتگوی اختصاصی انجام داد. خبرنگار یورونیوز در این مصاحبه با وزیر خارجه درباره مسائل مهم داخلی و بین المللی از جمله مذاکرات هسته‌ای، حضور طالبان در افغانستان و ایرانیان دوتابعیتی گفتگو کرده است. Globalconversation ایشون تو این مصاحبه گفتند پاسخ استعلام های 'پرسمان تردد' ظرف مدت 10 روز به اشخاص داده میشه. چرا دروغ میگید آقای وزیر؟ بعد از دو ماه هنوز هیچ پاسخی به بنده ندادید و خیلی های دیگه رو هم مشناسم که مثل من هستند. بار دیگه ثابت کردید اعتماد به جهموری اسلامی کاری عبث هست.

کاهش مصرف مازوت در نیروگاه‌ها/احتمال وقوع خاموشی در تابستاناحتمال وقوع خاموشی در تابستان مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی: تلاش می‌کنیم تابستان را بدون خاموشی سپری کنیم و برای ان مساله نیز اقداماتی انجام شده اما با این حال ممکن است که شاهد خاموشی در کشور باشیم ما الگوی جهان هستیم ما جهان را اداره خواهیم کرد ما خوبیم همه بد هستن

بارش پراکنده در برخی نقاط /وزش باد شدید در جنوب کشوربارش پراکنده در برخی نقاط وزش باد شدید در جنوب کشور رئیس مرکز ملی پش‌بینی وضع هوا از بارش پراکنده در برخی نقاط، وزش باد شدید و ورود سامانه بارشی جدید به غرب کشور خبر داد.

دیدار وزیر خارجه طالبان با نماینده ایران در امور افغانستان در کابلسرپرست وزارت امور خارجه دولت موقت طالبان با حسن کاظمی قمی نماینده ویژه ایران درامور افغانستان در کابل دیدار کردند. - خبرگزاری آناتولی