دیدار وزیر خارجه طالبان با نماینده ایران در امور افغانستان در کابل

04/12/1400 11:07 ق.ظ

سرپرست وزارت امور خارجه دولت موقت طالبان با حسن کاظمی قمی نماینده ویژه ایران درامور افغانستان در کابل دیدار کردند. - خبرگزاری آناتولی

سرپرست وزارت امور خارجه دولت موقت طالبان با حسن کاظمی قمی نماینده ویژه ایران درامور افغانستان در کابل دیدار کردند. - خبرگزاری آناتولی 23.02.

2022 استانبول/ خبرگزاری آناتولی حفیظ ضیا احمد، معاون سخنگوی وزارت خارجه دولت موقت طالبان در افغانستان امروز چهارشنبه در رشته‌ توئیت‌هایی اعلام کرد: امیرخان متقی سرپرست این وزارت‌خانه و عبداللطیف منصور، سرپرست وزارت آب و برق امروز با حسن کاظمی قمی نماینده ویژه ایران در افغانستان در کابل دیدار کردند.

وی نوشت: «در این دیدار وضعیت اقتصادی افغانستان، روابط سیاسی و تحولات مثبت مورد بررسی قرار گرفت. این نشست مثبت بوده و برای ایجاد روابط و توسعه اقتصادی میان دو کشور و تداوم آن تاکید شد». متقی گفت‌گوهای مقامات دو کشور را مفید خواند و بر تقویت روابط تاکید کرد. همچنین ملا عبداللطیف منصور موضع و نیاز دولت طالبان را در مورد آب و برق تشریح کرد.

حسن کاظمی قمی نیز آمادگی دولت خود را برای سرمایه‌گذاری مشترک در حوزه معدن، کشاورزی، انرژی و راه آهن اعلام کرده است. گفتنی است وزارت انرژی و آب دولت موقت طالبان علت نرسیدن آب هیرمند به ایران را وجود مشکلات فنی خواند و اعلام کرد به معاهده‌ای که میان افغانستان و ایران در خصوص آب در سال 1351 شمسی منعقد شده، متعهد است. headtopics.

ادامه مطلب:
aa_persian »

وزیر خارجه ایران در گفتگو با یورونیوز: معتقد نیستیم که ایران در انزوا قرار داردیورونیوز در حاشیه نشست امنیتی مونیخ با حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران گفتگوی اختصاصی انجام داد. خبرنگار یورونیوز در این مصاحبه با وزیر خارجه درباره مسائل مهم داخلی و بین المللی از جمله مذاکرات هسته‌ای، حضور طالبان در افغانستان و ایرانیان دوتابعیتی گفتگو کرده است. Globalconversation ایشون تو این مصاحبه گفتند پاسخ استعلام های 'پرسمان تردد' ظرف مدت 10 روز به اشخاص داده میشه. چرا دروغ میگید آقای وزیر؟ بعد از دو ماه هنوز هیچ پاسخی به بنده ندادید و خیلی های دیگه رو هم مشناسم که مثل من هستند. بار دیگه ثابت کردید اعتماد به جهموری اسلامی کاری عبث هست.

بحران اوکراین؛ بلینکن دیدار خود با وزیر خارجه روسیه را لغو کردآنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، گفت که دیدار خود با سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه، را پس از آن که مسکو استقلال دو منطقه جداشده از اوکراین را به رسمیت شناخت، لغو کرده است.

هیچ معلم و دانش‌آموزی در حادثه برخورد هواپیما با مدرسه‌ای در تبریز آسیب ندیدوزارت آموزش و پرورش اعلام کرد: درپی برخورد «جنگنده F5» به ساختمان «دبیرستان میلاد» تبریز، با توجه به این که ساختمان مدرسه، قبلاً مقاوم‌سازی شده بود، سازه، استحکام کافی را داشته و تنها در اثر آتش سوزی ایجاد شده، تأسیسات مدرسه دچار آسیب شده که عملیات تعمیرات آن به سرعت در حال انجام است.

دیدار اولیانوف با همتایان تروئیکای اروپا بر سر احیای برجامنماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی واقع در وین در توییتی نوشت: در مرحله نهایی مذاکرات وین رایزنی‌های شدید در فرمت‌های مختلف انجام می‌گیرد. عصر امروز دیدار پرثمر و منظمی با همتایان از تروئیکای اروپایی داشتم

کاهش ۳۵ درصدی شرارت‌/ برنامه‌های آفندی پلیس امنیت در مقابله با اراذل و اوباشرییس پلیس امنیت عمومی پلیس پایتخت گفت: در دی‌ماه نسبت به آذرماه ۳۳ درصد در شرارت‌ها کاهش داشته‌ایم. همچنین در ۹ ماهه و ۱۰ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته شرارت ۳۵ درصد با کاهش مواجه است.

توافق هسته‌ای در'چند ساعت' با وجود 'سخت‌ترین مسایل' حل نشده؟ | DW | 21.02.2022به گفته طرفین مذاکرات هسته‌ای، گفت‌وگوهای وین به مراحل نهایی نزدیک شده‌ است. وزیر خارجه ایران گفته اگر غرب 'واقع‌بینانه برخورد کند، می‌توان در چند ساعت به توافق رسید'. سخنگوی او گفته مسایل دشوار و کلیدی هنوز حل نشده است.