وزیر خارجه ایران در گفتگو با یورونیوز: معتقد نیستیم که ایران در انزوا قرار دارد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 41 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

یورونیوز در حاشیه نشست امنیتی مونیخ با حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران گفتگوی اختصاصی انجام داد. خبرنگار یورونیوز در این مصاحبه با وزیر خارجه درباره مسائل مهم داخلی و بین المللی از جمله مذاکرات هسته‌ای، حضور طالبان در افغانستان و ایرانیان دوتابعیت...

آیا مذاکرات وین در روزهای پیش رو به نتیجه خواهد رسید؟ و در این صورت، تأثیر عینی آن بر معیشت ایرانیان چه خواهد بود؟ آیا امکان تبادل زندانیان دوتابعیتی اروپایی که در ایران هستند فراهم خواهد شد؟ در مورد همسایگان ایران، آیا دولت کنونی ایران طالبان را به‌رسمیت خواهد شناخت و با عربستان سعودی آشتی خواهد کرد؟ وعدهٔ وزارت خارجهٔ دولت سیزدهم در تسهیل آمدوشد ایرانیان خارج از کشور چقدر جدی است؟

هر زمان که فرصتی فراهم شده تا دفتر اتحادیه اروپا در تهران باز شود، در اروپا به‌طور تصنعی بحرانی علیه ایران ایجاد شده.آیا شما با ایدهٔ گشایش دفتر اتحادیهٔ اروپا در ایران مخالفید؟ آیا هرگز با آقای بورل دراین‌باره صحبت کرده‌اید؟این موضوعی است که بارها مطرح شده و اتفاقا اخیرا وزیر خارجهٔ فنلاند در تهران این موضوع را با من مطرح کرد.

پس کسی که استعلام می‌کند و مطابق پاسخ وزارت خارجه می‌بیند که مشکلی ندارد می‌تواند با آسودگی خاطر به ایران بیاید؟ آیا شما این را تضمین می‌کنید؟ما در هماهنگی کامل با قوه قضائیه و بخش‌های امنیتی ظرف ده روز پاسخ می‌دهیم و در مقابل پاسخ‌مان هم مسئولیم. اتفاقا مایلم برای شما بگویم که یک نفر از این افراد، ماه گذشته وقتی از طریق همین سامانه او را تأیید کردیم، آمد و ما به او گفتیم تضمین این امر با وزارت امور خارجه و شخص وزیر خارجه است که شما بدون مشکل بتوانید برگردید.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

ایشون تو این مصاحبه گفتند پاسخ استعلام های 'پرسمان تردد' ظرف مدت 10 روز به اشخاص داده میشه. چرا دروغ میگید آقای وزیر؟ بعد از دو ماه هنوز هیچ پاسخی به بنده ندادید و خیلی های دیگه رو هم مشناسم که مثل من هستند. بار دیگه ثابت کردید اعتماد به جهموری اسلامی کاری عبث هست.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دیدار بورل با وزیر امور خارجه عربستاندیدار بورل با وزیر امور خارجه عربستان فیصل بن فرحان، وزیر امور خارجه عربستان سعودی در حاشیه پنجاه و هشتمین کنفرانس امنیتی مونیخ در آلمان با جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی و امنیتی اتحادیه اروپا دیدار کرد.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

هیچ معلم و دانش‌آموزی در حادثه برخورد هواپیما با مدرسه‌ای در تبریز آسیب ندیدوزارت آموزش و پرورش اعلام کرد: درپی برخورد «جنگنده F5» به ساختمان «دبیرستان میلاد» تبریز، با توجه به این که ساختمان مدرسه، قبلاً مقاوم‌سازی شده بود، سازه، استحکام کافی را داشته و تنها در اثر آتش سوزی ایجاد شده، تأسیسات مدرسه دچار آسیب شده که عملیات تعمیرات آن به سرعت در حال انجام است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

توافق هسته‌ای در'چند ساعت' با وجود 'سخت‌ترین مسایل' حل نشده؟ | DW | 21.02.2022به گفته طرفین مذاکرات هسته‌ای، گفت‌وگوهای وین به مراحل نهایی نزدیک شده‌ است. وزیر خارجه ایران گفته اگر غرب 'واقع‌بینانه برخورد کند، می‌توان در چند ساعت به توافق رسید'. سخنگوی او گفته مسایل دشوار و کلیدی هنوز حل نشده است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

اعلام آمادگی ایران برای همکاری با اعضای جی‌ئی‌سی‌اف در زمینه سوآپ گازوزیر نفت گفت: ایران آمادگی دارد با همه کشورهای عضو جی‌ئی‌سی‌اف در انواع روش‌ موجود در تجارت گاز طبیعی و ال‌ان‌جی اعم از سوآپ، ترانزیت و دیگر روش‌های متداول همکاری و مشارکت داشته باشد. Sendo assim, a terra passará por um tempo de luto e choro, e o céu, em cima, escurecerá! Esta, pois, é a minha Palavra. Eu decidi e assim proclamei. Não me arrependerei da minha decisão, tampouco voltarei atrás!”
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

بنت: توافق با ایران به خشونت بیشتر در خاورمیانه منجر می‌شود | DW | 21.02.2022نفتالی بنت نخست وزیر اسرائیل گفته توافق ایران و آمریکا برای احیای برجام در حال شکل‌گیری و ضعیف‌تر از توافق اولیه است و به خشونت بیشتر در خاورمیانه منجر می‌شود. Woooow 🤣🤣🤣🤣🤣 نفتعلی از این حرف ها زیاد میزند بااین کارهایی که اسرائیلی ها دارند همه جای دنیا انجام میدن برای اثبات خودشون!!!!! یه وقتهایی میگم دم هیتلر گرم!!!
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

بازی‌های المپیک زمستانی پکن با صدر نشینی نروژ در جدول مدال‌ها پایان یافتتحریم المپیک زمستانی پکن از سوی برخی کشورهای غربی که در اعتراض به مسائل حقوق بشری صورت گرفت به انضمام شرایط ویژه ناشی از همه‌گیری بیماری کووید۱۹ و نیز حضور ولادیمیر پوتین در مراسم افتتاحیه از جمله حواشی این بازی‌ها بود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »