تجمع کارگران معدن طرزه در دامغان برای سومین روز متوالی

02/12/1400 11:05:00 ب.ظ

تجمع کارگران معدن طرزه در دامغان برای سومین روز متوالی این تجمع مقابل ساختمان ستاد مرکزی شرکت زغال سنگ البرز شرقی در شاهرود برگزار شد و کارگران معترض خواسته‌های صنفی و معیشتی خود را مطرح کردند. ⬇️ بیشتر بخوانید:

این تجمع مقابل ساختمان ستاد مرکزی شرکت زغال سنگ البرز شرقی در شاهرود برگزار شد و کارگران معترض خواسته‌های صنفی و معیشتی خود را مطرح کردند. گروهی از این کارگران معدن به خبرگزاری ایلنا گفتند: «سالها است که ما پیشنهاد تبدیل وضعیت قرارداد از حالت پیمانکاری را مطرح می‌کنیم، اما به جای رفع این مشکل، قرارداد کارگران را با پیمانکاران تمدید می‌کنند.

»

این کارگران در ادامه توضیح دادند که شرکت البرز شرقی قرارداد خود را با پیمانکاری تمدید می‌کند که سابقه خوبی در رعایت مسائل مربوط به ایمنی کار و مهیا کردن سایر تجهیزات ندارد. یکی از کارگران معترض نیز با اشاره به شرایط کاری سخت معدن‌کاران گفت انتظار کارگران معدن این است که مسئولان تصمیماتی اتخاذ کنند که جان و مال کارگران در امان باشد.

اردیبهشت‌ماه امسال دو تن از کارگران معدن زغال‌سنگ طرزه بر اثر ریزش سقف تونل شماره ۴۲ این معدن جان خود را از دست دادند. علاوه بر پایین‌بودن دستمزد کارگران در ایران٬ فعالان کارگری همواره از «عدم رعایت استانداردهای ایمنی محیط کار» از سوی کارفرمایان نیز انتقاد می‌کنند. headtopics.com

طی یک سال اخیر شمار زیادی از کارگران معادن مختلف در ایران دست به برگزاری تجمعات اعتراضی زده‌اند که از جمله می‌توان به اعتراض‌های کارگران معدن آسمینون در شهرستان منوجان، تجمع کارگران مجتمع مس سونگون در ورزقان و اعتراض کارگران بیکارشده معدن طلای آق‌دره اشاره کرد.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

وزیر خارجه سعودی در مونیخ: ایران باید در اولویت‌های خود در منطقه بازنگری کندشاهزاده فیصل بن فرحان، وزیر خارجه پادشاهی عربی سعودی با تاکید بر این‌که «تهران در ابتدا باید اولویت‌های خود را در منطقه تعدیل کند»، ابراز امیدواری کرد که

رعایت ۵۷ درصدی پروتکل‌های ضدکرونا در کشور/ پلمب ۱۲۷۲ واحد صنفی متخلف در یک‌هفتهرعایت ۵۷ درصدی پروتکل‌های ضدکرونا در کشور با وجود قرمز شدن ۳۳۷ شهر کشور، همچنان رعایت پروتکل‌های بهداشتی چنگی به دل نمی‌زند و روی مرز ۵۷ درصدی در حرکت است.

سه کشته در سقوط هواپیمای جنگی ارتش در تبریز | DW | 21.02.2022جت جنگی صبح دوشنبه دوم اسفند در یک منطقه مسکونی شهر تبریز سقوط کرد. دو خلبان هواپیما و سرنشین یک خودرو در جریان این حادثه جان باختند. علت امر 'نقص فنی' اعلام شد. 😔 روحشون شاد یادشون گرامی

امیرعبداللهیان: می‌توانیم در کمتر از چند ساعت در وین به توافق برسیم اگر ...امیرعبداللهیان: *ما در حال نزدیک شدن به حصول توافق هستیم *هنوز برخی از مسائل باقی مانده که خطوط قرمز ما هستند *اگر طرف غربی امروز واقع‌بینانه‌ با آنچه در میز مذاکرات وین می‌گذرد برخورد کند، ما می‌توانیم در کمتر از چند ساعت به توافق نهایی برسیم

گزارش تصویری؛ آتش‌سوزی بی‌سابقه در یک مجتمع مسکونی در شهر اسن آلمان | DW | 21.02.2022بامداد دوشنبه ۲۱ فوریه، یک مجتمع مسکونی چند طبقه با ۱۲۸ سکنه، در شهر اسن آلمان آتش گرفت. به دلیل طوفان آنتونیا آتش با سرعتی بی‌سابقه تمام ساختمان را در بر گرفت. با وجود دامنه گسترده حریق، حادثه تلفات جانی نداشت.

هیچ معلم و دانش‌آموزی در حادثه برخورد هواپیما با مدرسه‌ای در تبریز آسیب ندیدوزارت آموزش و پرورش اعلام کرد: درپی برخورد «جنگنده F5» به ساختمان «دبیرستان میلاد» تبریز، با توجه به این که ساختمان مدرسه، قبلاً مقاوم‌سازی شده بود، سازه، استحکام کافی را داشته و تنها در اثر آتش سوزی ایجاد شده، تأسیسات مدرسه دچار آسیب شده که عملیات تعمیرات آن به سرعت در حال انجام است.