دلایل استقرار نظامیان لهستان در عراق/ سناریوی ترامپ برای بزرگ جلوه دادن سناریوهای منطقه‌ای

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 90 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 39%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

صدرالحسینی در گفت‌وگو با ایلنا بررسی کرد: دلایل استقرار نظامیان لهستان در عراق/ سناریوی ترامپ برای بزرگ جلوه دادن سناریوهای منطقه‌ای

«سیدرضا صدرالحسینی» تحلیلگر مسائل منطقه در تشریح دلایل اعزام نظامیان لهستان به عراق در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا اظهار کرد: با توجه به شکست‌های پی در پی ایالات متحده در منطقه و عدم برخورد موفق با داعش در عراق و شرق سوریه اوضاع تا حد زیادی از کنترل آمریکا خارج شد.

وی ادامه داد: قرار شد همه رسانه‌ها یکصدا اعلام کنند که آمریکا به دنبال تقویت و تغییر سناریوی خود در غرب آسیا است اما مساله این بود که پمپئو و ترامپ بر اساس خط‌مشی سیاسی و نگاه اقتصادی محافظه‌کارانه‌شان به دنبال آن بودند تا خزینه‌ها را به گردن دیگران بیاندازند. آنها در طول این مدت دائماً به دنبال انتقال هزینة جنگ یا پروژه‌های نظامی بر گردن سایر کشورهای منطقه یا فرامنطقه هستند و به نظرم ورود حدود ۲۰۰ نظامی لهستان به عراق را باید مصداق همین موضوع دانست.

این کارشناس مسائل بین‌الملل با اشاره به سناریوی پوششی آمریکا برای مهم جلوه دادن اقدامات خود در منطقه گفت: یکی از اقدام‌هایی که در چندسال اخیر خصوصاً از زمان ورود ترامپ به کاخ‌سفیدانجام داده، جابجایی حجم موجود از نیروهای خود در خاورمیانه با پوشش رسانه‌ای است؛ به عنوان نمونه ترامپ اعلام می‌کند در حال اعزام ۵۰۰ نیرو به عربستان است و به موازات آن پنتاگون خبر خروج بخشی از نیروهای خود از سوریه را منتشر می‌کند.

صدرالحسینی افزود: این در حالیست که تحلیلگران آمریکایی معتقدند واشنگتن به دنبال آن است تا بتواند علیه روند شکل گرفته پدافند کند و به این ترتیب تنها گزینه‌ای که می تواند رویآن حساب کند ناتو خواهد بود. باید توجه داشت که آمریکا با درگیر کردن ناتو در غرب آسیا هم نتوانست به آنچه که می خواهد دست پیدا کند. از اینرو نهایاتاً به فکر تقسیم هزینه‌ها و مانور رسانه‌ای تمتم عیار به نفع خود افتادند. به این جهت است که می‌بینیم نیروهای نظامی لهستان وارد عراق و تا حدودی کویت شده‌اند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بر این عقیده هستم که ورود نیروهای لهستان تا حدودی برای خطاب قرار دادن روسیه و هم‌پیمانان آن در منطقه بود و از سوی دیگر باید متوجه باشیم که در اروپا علیه ترامپ اقداماتی شده برای آنکه کاخ‌سفید بتواند وجهه خود را تطهیر کند، دست به یارکشی نظامی در اروپا کرده است. مساله دیگر این است که آمریکا به دنبال قدرتنمایی در منطقه با مقصود بین‌المللی است تا بتواند هزینه این پروژه را به دوش دیگران بیاندازد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دیدار نماینده ویژه آمریکا با سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه در آنکارا
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ترامپ مصوبه‌ کنگره علیه فروش تسلیحات به عربستان و امارات را وتو کردرئیس جمهوری آمریکا مصوبه‌های کنگره در منع فروش تسلیحات به عربستان سعودی، امارات و اردن را با استناد به شرایط منطقه و نقش ایران در آن وتو کرده است. دلیل کنگره در منع ارسال تسلیحات به منطقه جنگ یمن و وضعیت حقوق بشر در عربستان بود. انسانیت کیلو چند ؟ سلاح می فروشه ، آدم می کشه پولش رو می گیره باز هم کشورش پر از فقیره خب منطقیه،اگر نفروشه چجوری بدوشه و پول در بیاره ترامپ کاسبه 😀🤓 گورپدرحقوق بشری که لافشو میزنن
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

بانکدار ترکیه‌ که در پرونده نقض تحریم ایران در آمریکا محکوم شده بود، به استانبول بازگشتبانکدار ترکیه‌ که در پرونده نقض تحريم ایران در آمریکا محکوم شده بود، به استانبول بازگشت «مهمت هاکان آتیلا» بانکدار ترک که به اتهام نقض تحریم‌های ایران محکوم شده بود، از زندان آزاد شده و روز چهارشنبه دوم مرداد وارد استانبول شد. بخور اگر این کار شما آمریکاییها دیکتاتوری بین المللی نیست،پس چیست؟ رو که نیست‌،برای تمام دنیا قانونگذاری میکنید،و حکم صادر میکنید،و دم از آزادی و حقوق بشر هم میزنید. خیال کردید سرور و آقای جهانید. همین خودکامگی بزودی شما را منزوی و به نابودی میکشد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

مقام دوم ایران در مصرف انرژی در دنیا / نفوذی‌های جریان‌های سیاسی در سمن‌های محیط زیستیرییس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به نیاز کشور به سرمایه‌گذاری کلان و بروزرسانی تکنولوژی جهت دستیابی به آرمان‌ها در زمینه کاهش شدت انرژی مصرفی، در عین حال درباره سمن‌های حوزه محیط زیست گفت: به شدت نیازمند سمن‌های غیرسیاسی و واقعی هستیم؛ چراکه بسیاری از تشکل‌های مردم‌نهاد طرفدار محیط زیست نیستند، بلکه نفوذی‌های جریان‌های سیاسی در بخش محیط زیست به‌شمار می‌آیند. مصرف میکنیم که میکنیم هر وقت اهمیت علم و تکنولوژی برای دولتیان ما اونقدر مهم شد که بجای اینهمه دزدی و اختلاس و بی تدبیری بودجه های فوقالعاده به نهادهای علمی پژوهشی کشور دادن بیایید و بگید ما انرژی زیاد مصرف میکنیم.هیچکس به ما تکنولوژی روزشو نمیده و نخواهد داد! بودجه بدید و ببینید با این سیاستی که در پیش گرفتید هیچ وقت توان سرمایه گذاری در مسیرهای درست را نخواهیم داشت. این یک سیکل معیوبه که توش گیر کردیم و هر روز وضعیت بدتر می شه. سرعت این تخریب روز بروز در حال افزایش است. روزی خواهد رسید که راه رفته غیرقابل برگشت شود میتونیم تو رو بازیافت کنیم،کم نیستی
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

حسین کمانگر فعال مدنی در در بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج در اعتصاب غذا استحسین کمانگر، فعال مدنی زندانی که دی ماه سال گذشته، توسط نیروهای اداره اطلاعات بازداشت‌ و به بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج منتقل شده است یک هفته است که در اعتصاب غذا به سر می‌برد. هیچ فریاد رسی هم نیست؟ حقوق بشر کجائی ؟؟؟؟؟ این تپله براش خوبه جسوس اجتماعی امیدوارم با متلاشی شدن این حکومت برای همیشه تمام انسان های بیگناه از زندان آزاد شوند
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

چه غلطا مکه کمونیست چین کس زیاد میگه
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »