بانکدار ترکیه‌ که در پرونده نقض تحریم ایران در آمریکا محکوم شده بود، به استانبول بازگشت

02/05/1398 07:35 ب.ظ

بانکدار ترکیه‌ که در پرونده نقض تحريم ایران در آمریکا محکوم شده بود، به استانبول بازگشت «مهمت هاکان آتیلا» بانکدار ترک که به اتهام نقض تحریم‌های ایران محکوم شده بود، از زندان آزاد شده و روز چهارشنبه دوم مرداد وارد استانبول شد.

«مهمت هاکان آتیلا» بانکدار ترک که به اتهام نقض تحریم‌های ایران محکوم شده بود، از زندان آزاد شده و روز چهارشنبه دوم مرداد وارد استانبول شد. شبکه تلویزیونی الجزیره به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه گزا فرانسه از جمهوری اسلامی خواسته است نقض توافق هسته‌ای را متوقف کرده و اعلام کرد پاریس خواستار بازگشت تهران به تعهدهای خود در برجام است.

به گزارش رویترز، ژان ایو لودریان وزیر خارجه فرانسه در جریان دیدار با عباس عراقچی، معاون وزیر امورخارجه ایران، گفته است که فرانسه خواهان بازگشت سریع ایران به تعهدهای خویش در توافق هسته‌ای موسوم به برجام و تلاش جمهوری اسلامی برای کاهش تنش در منطقه است.

عراقچی در جریان این سفر علاوه بر وزیر خارجه، با امانوئل ماکرون رئيس جمهوری فرانسه هم دیدار کرده است. رسانه های ایران می گویند او در این ملاقات طرح حسن روحانی را برای کاهش تنش در منطقه و برجام به ماکرون تحویل داده است.

ماکرون پیشتر تلاش کرده بود میان ایالات متحده و جمهوری اسلامی میانجی‌گری کند، اما به گفته رویترز تلاش‌های او در این زمینه شکست خورده است. طی ماه‌های اخیر نقض برجام از سوی جمهوری اسلامی و همچنین درگیری‌ها در خلیج فارس، باعث بالا گرفتن تنش میان ایران و آمریکا شده است. headtopics.com

اگر این کار شما آمریکاییها دیکتاتوری بین المللی نیست،پس چیست؟ رو که نیست‌،برای تمام دنیا قانونگذاری میکنید،و حکم صادر میکنید،و دم از آزادی و حقوق بشر هم میزنید. خیال کردید سرور و آقای جهانید.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

اصلا مهم نیست که مزدک میرزایی الان کجاست!«مزدک میرزایی به شبکه اینترنشنال پیوست»! خبری که از روز گذشته در فضای مجازی مدام دست به دست می‌شود و بسیاری را شوکه کرده است. پیگیری‌های خبر تا اینجا که بی‌نتیجه مانده است و کسی آن را تایید نمی‌کند. تا اینکه به نقل از محمد تقوی، سرمربی پیشین تراکتورسازی که به عنوان کارشناس، با شبکه‌های خارجی همکاری می‌کند، اعلام می‌شود که میرزایی حتی از مقر این شبکه هم دیدار داشته است! بهتر بابا میمون ایران تحقیر میشد و بگا میرفت؟ حالا مگه کجا رفته بی بی سی و ایران اینترنشنال و رادیوفردا خودی هستن شاخه برون مرزی صداسیما تفو برذاتتون که همرو فراری دادین..... خاک بر سر خامنه ای

ژاپن: به خاورمیانه نیرو نمی‌فرستیمژاپن: به خاورمیانه نیرو نمی‌فرستیم دولت ژاپن اعلام کرد که این کشور همچنان قصد ندارد برای پیوستن به طرح آمریکا برای به اصطلاح محافظت از تنگه هرمز، نیرو به خاورمیانه اعزام کند. مگه شما هم ارتش دارین؟

بختیاری زاده: قرار بود عارف غلامی جذب شود همان سهرابیان می‌ماند، بهتر بودبختیاری زاده نقد زیادی به مدیریت استقلال دارد از آرمین سهرابیان می‌گوید که به نظر او بهتر بود به جای جذب غلامی که بازیکن مورد علاقه‌اش نیست این بازیکن حفظ می‌شد.

نازنین زاغری-رتکلیف در بیمارستان 'به تخت زنجیر شده بود'شوهر نازنین زاغری-رتکلیف شهروند ایرانی-بریتانیایی که به ادعای جاسوسی در ایران زندانی است، می گوید او در جریان مداوا در بخش روان درمانی بیمارستانی در تهران در انزوا نگهداری می شد و پایش به تخت زنجیر شده بود. به شما چه!!!! قلادش‌دست‌کی‌بود نازنین زاغری زندانی سیاسی است اما مرد میدان ساحل زندانی سیاسی نیست ؟؟ ایت الله بی بی سی صدای مردم نیست ایت الله بی سی شبکه رسمی فرقه تبهکار است. StandUp4SAHELSqMan StandUp4SAHELSqMan

آموزش به زبان فارسی؛ وحشت و اضطراب کودکانی که حرف معلم را نمی‌فهمندShahedAlavi شما غلط کردید که این حرفو میزنید فردا اون بچه بخاد به یه شهر دیگه بره دچار مشکل نمیشه؟ ShahedAlavi شما هم تجزیه طلب شدید؟! ShahedAlavi ملت های غیر فارس؟؟؟؟ خود بی ناموسش داره تجزیه طلبی می خواد ما یه ملتیم با قومیت های مختلف

بازگشت 'ناقض تحریم‌های ایران' به ترکیه | DW | 24.07.2019معاون مدیر کل هالک‌بانک ترکیه که به اتهام دور زدن تحریم‌های آمریکا علیه ایران به ۳۲ ماه زندان محکوم شده بود، به ترکیه بازگشت. او چند روز پیش از زندان نیویورک آزاد شده بود.

فرانسه از ایران خواست به تعهدهای خود در توافق هسته‌ای پایبند بماند

فرانسه از جمهوری اسلامی خواسته است نقض توافق هسته‌ای را متوقف کرده و اعلام کرد پاریس خواستار بازگشت تهران به تعهدهای خود در برجام است.

به گزارش رویترز، ژان ایو لودریان وزیر خارجه فرانسه در جریان دیدار با عباس عراقچی، معاون وزیر امورخارجه ایران، گفته است که فرانسه خواهان بازگشت سریع ایران به تعهدهای خویش در توافق هسته‌ای موسوم به برجام و تلاش جمهوری اسلامی برای کاهش تنش در منطقه است.

عراقچی در جریان این سفر علاوه بر وزیر خارجه، با امانوئل ماکرون رئيس جمهوری فرانسه هم دیدار کرده است. رسانه های ایران می گویند او در این ملاقات طرح حسن روحانی را برای کاهش تنش در منطقه و برجام به ماکرون تحویل داده است.

ماکرون پیشتر تلاش کرده بود میان ایالات متحده و جمهوری اسلامی میانجی‌گری کند، اما به گفته رویترز تلاش‌های او در این زمینه شکست خورده است.

طی ماه‌های اخیر نقض برجام از سوی جمهوری اسلامی و همچنین درگیری‌ها در خلیج فارس، باعث بالا گرفتن تنش میان ایران و آمریکا شده است.

جمهوری اسلامی روز یکشنبه ۱۶ تیر ماه به صورت رسمی اعلام کرد نسبت به تعهد خود به توافق هسته‌ای درباره «میزان درصد و غلظت غنی سازی» پایبند نیست و از غنی سازی ۵ درصد اورانیوم خبر داد. براساس برجام، ایران از افزایش غنی سازی اورانیوم به بالاتر از محدوده ۳.۶۷ درصدی منع شده بود.

ایران پیشتر هم اعلام کرده بود که ذخایر اورانیوم غنی شده این کشور از میزان تعیین شده در توافق هسته‌ای عبور کرده و به بیش از ۳۰۰ کیلوگرم رسیده است.

این اقدام‌های ایران در نقض برجام واکنش جهانی را برانگیخت. دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده در واکنش به افزایش سطح غنی سازی اورانیوم توسط جمهوری اسلامی و نقض برجام، گفت که بهتر است ایران مراقب باشد.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا هم در واکنش به تصمیم ایران برای افزایش سطح غنی سازی اورانیوم گفت: «توسعه اخیر ایران در برنامه هسته‌ایش به انزوا و تحریم‌های بیشتر [جمهوری اسلامی] خواهد انجامید. کشورها باید استانداردهای دیرینه مبنی بر عدم وجود هرگونه غنی‌سازی در برنامه هسته‌ای ایران را دوباره برقرار کنند.»

امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه، بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل، وزارت خارجه آلمان و سخنگوی وزارت خارجه بریتانیا در واکنش‌های جداگانه‌ای به انتقاد از این اقدام جمهوری اسلامی پرداخته و خواستار توقف نقض برجام از سوی تهران شدند.

ایالات متحده اردیبهشت ماه سال گذشته اعلام کرد که توافق هسته‌ای منجر به تغییر رفتار جمهوری اسلامی نشده و از آن خارج شد. به دنبال آن، تحریم‌های هسته‌ای علیه ایران هم در دو نوبت بازگشت.

دولت پرزیدنت ترامپ در یکسال اخیر فشار حداکثری را بر ایران اعمال کرده و گفته است که رژیم ایران باید مثل یک کشور عادی رفتار کند و از تلاش برای دستیابی به جنگ‌افزارهای هسته‌ای، برنامه گسترده موشکی، کمک به تروریسم، و سایر اقدامات تنش‌برانگیز خود دست بردارد.

ایالات متحده به دنبال رسیدن به یک توافق جدید با ایران است که شامل برنامه هسته‌ای، برنامه موشکی و فعالیت‌های ایران در منطقه باشد. جمهوری اسلامی اما هرگونه گفت‌وگو و مذاکره را با آمریکا رد می‌کند.