ترامپ مصوبه‌ کنگره علیه فروش تسلیحات به عربستان و امارات را وتو کرد

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 53 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

رئیس جمهوری آمریکا مصوبه‌های کنگره در منع فروش تسلیحات به عربستان سعودی، امارات و اردن را با استناد به شرایط منطقه و نقش ایران در آن وتو کرده است. دلیل کنگره در منع ارسال تسلیحات به منطقه جنگ یمن و وضعیت حقوق بشر در عربستان بود.

ترامپ و ولیعهد سعودی - عربستان سعودی خریدار عمده تسلیحات آمریکایی در منطقه خاورمیانه است

نمایندگان کنگره استدلال وزیر خارجه در وجود"شرایط اضطراری" را وارد ندانسته و آن را صرفا بهانه‌ای برای اجتناب از کسب مجوز کنگره برای فروش این تسلیحات دانستند. به گفته آنان، وزیر امور خارجه می‌دانست که با توجه به شرایط بحرانی در یمن و نقش عربستان در جنگ در این کشور، کنگره احتمالا با فروش این تسلیحات مخالفت خواهد کرد.

نمایندگان هر دو مجلس کنگره آمریکا خواستار تجدید نظر در روابط نزدیک ایالات متحده با عربستان سعودی بوده‌اند اما دونالد ترامپ با چنین تغییری به شدت مخالف است. وی روابط نزدیک دو کشور از جمله در زمینه فروش تسلیحات به عربستان را برای حفظ امنیت منطقه و همچنین تقویت صنایع دفاعی آمریکا لازم دانسته است. رئیس جمهوری آمریکا گفته است که با توجه به مداخله ایران در امور یمن، توقف فروش تسلیحات به عربستان و امارات صرفا جنگ آن کشور را طولانی‌تر و تلفات و خساران آن را بیشتر خواهد کرد. در مورد لغو قرار داد فروش یکصد و بیست و چهار هزار موشک هدایت شونده نقطه‌زن گفته است که با مخالفت مجلس نمایندگان مواجه بود، او گفته است که داشتن این تسلیحات به معنی افزایش احتمال اصابت به هدف‌های نظامی و کاهش خطر برای غیرنظامیان است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

مگه از ترامپ بی شرف تر داریم

ترامپ سر قوین، مر چاته ایمه..

realDonaldTrump Butcher of Yemen👎

امریکا خودش به تنهایی پدر و مادر تروریست است

هی فلانی! پول رو بگیر 😂 Hay chuck, get the money نقل از ترامپ

ataasadeghi بن‌سلمان ترامپ رو خرید

ataasadeghi ترامپ از یک دلار سود نمیگذره ،در ضمن حق وتو با دمکراسی انگار کارد و پنیر محسوب نمیشه :)

دیوث مثل تو شکر میخوره بگه من پلیسم! ، شکر میخوره از حقوق بشر بگه ،اون رسانه که از تو حمایت کنه، از خود تو بیشرفتره ،توی جنایات تو شریکه ،میخواد صدای آمریکا باشه، میخواد صدای جمهوری اسلامی باشه،یا هربی پدر و مادر دیگه سرتون و مثل کبک کردین توی برف؟اون سازمان ملل،سازمان ملله؟

اقتصاد این دولتمردان وحشی وتروریست برپایه ریخته شدن خون بچه ها وغیر نظامیان بیگناه بنا شده!

هه

رئیس جمهوری آمریکا در نامه ای به کنگره در توجیه تصمیم خود نوشته است که جلوگیری از ارسال تسلیحات به کشورهای متحد و دوست آمریکا در شرایط کنونی 'بر موقعیت رقابتی ایالات متحده تاثیر منفی می‌گذارد و به روابط مهم ما با متحدان و شرکای خویش آسیب می‌رساند.'

دیکتاتوری ترامپ در یک کشور دموکراتیک

War profiteering...

دمکراسی😆😆😆

برای اسرائیل چطور ؟؟

هر کس رومیشودازمجموعهای که باشون حشرونشردارندشناخت جنایتکاران عربستان وامارات رو هم یه جنایتکاری مثل ترامپ حمایت میکنه که حق اختیار یه ملت رونابودکنه، محاصره شون کنه در قحطی و بی دوائی و همه زیرساختشون رو نابود کنه با بمباران هر روزه، فقط چون در بهارعربی رژیم مورد نظرشون سقوط کرد

حق وتو یعنی پاره شدن دموکراسی

کاش یک نفر بیاد برای منِ بیسواد مرزهای باریک میان دیکتاتوری و دموکراسی رو توضیح بده

این بابا دوزاری رو رو هوا میزنه از میلیارد بگذره؟؟😂

خب منطقیه،اگر نفروشه چجوری بدوشه و پول در بیاره ترامپ کاسبه 😀🤓

گورپدرحقوق بشری که لافشو میزنن

انسانیت کیلو چند ؟ سلاح می فروشه ، آدم می کشه پولش رو می گیره باز هم کشورش پر از فقیره

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مصوبه‌های کنگره آمریکا در ممنوعیت فروش سلاح به عربستان و امارات وتو شدپول وَدِه طرح وِتو بخر. آ ن هم از نوع ترررررررامپش. ببخشید که چیز شد !!! یعنی این‌ مصوبه را ترامپ وتو ‌کردد !!!
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

جنایت هولناک در شهر نشتیفان خواف / حمله به زوج جوان در کوهستان/ فوت زن جواناز سوی افراد ناشناس صورت گرفت؛ جنایت هولناک در شهر نشتیفان خواف / حمله به زوج جوان در کوهستان/ فوت زن جوان این عکسها چیه میگذارین ؟ خود خبر به اندازه کافی دردناک هست
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

بانکدار ترکیه‌ که در پرونده نقض تحریم ایران در آمریکا محکوم شده بود، به استانبول بازگشتبانکدار ترکیه‌ که در پرونده نقض تحريم ایران در آمریکا محکوم شده بود، به استانبول بازگشت «مهمت هاکان آتیلا» بانکدار ترک که به اتهام نقض تحریم‌های ایران محکوم شده بود، از زندان آزاد شده و روز چهارشنبه دوم مرداد وارد استانبول شد. بخور اگر این کار شما آمریکاییها دیکتاتوری بین المللی نیست،پس چیست؟ رو که نیست‌،برای تمام دنیا قانونگذاری میکنید،و حکم صادر میکنید،و دم از آزادی و حقوق بشر هم میزنید. خیال کردید سرور و آقای جهانید. همین خودکامگی بزودی شما را منزوی و به نابودی میکشد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به تیر ماه در ایران 'به بالای ۴۰ درصد رسید'بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به تیر ماه ١٣٩٨ به ۴۰/۴ درصد رسیده است. گروه‌های خوراکی‌ها و آشامیدنی‌ها، مبلمان و لوازم خانگی و همچنین تفریح و فرهنگ از گروه‌هایی بوده‌اند که از تیر ماه پارسال (۱۳۹۷) تا تیر ماه امسال بیشترین افزایش قیمت را داشته‌اند. بگایی نرخ تورم بالای 75 درصد است. این را قیمت اجناس گواهی می دهند. ولی حقوق چقدر تغییر کرده است. خط فقر اکنون نزدیک به 7 میلیون تومان است حقوق متوسط کارگران حدود 4 میلیون است. کارگران از بیمه و ... نیز محروم هستند سرنگون نظام ولایت فقیه علی برکت الله
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

ایت الله یورو نیوز. کشمیر هم به فنا می‌ره این دخالت کنه
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

چه غلطا مکه کمونیست چین کس زیاد میگه
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »