دستگیری اعضای گروهک منافقین به جرم قاچاق انسان و مواد مخدر در آلبانی- اخبار اروپا - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

13/09/1400 04:46:00 ب.ظ

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

منافقین

دستگیری اعضای گروهک تروریستی منافقین در آلبانی اعضای گروهک منافقین در آلبانی به دلیل قاچاق مواد مخدر، قاچاق انسان و پولشویی دستگیر شده‌اند

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

،‌ طبق گزارش روزنامه EXIT.AL اعضای گروهک تروریستی منافقین که از سال 2013 به آلبانی پناهنده شده است، بر اساس یک سند رسمی که توسط Exit مشاهده شده است، به دلیل قاچاق مواد مخدر، قاچاق انسان و پولشویی دستگیر شده‌اند.این سند خطاب به یک گیرنده دیپلماتیک خارجی که دارای امضا و مهر مدیر اداره پلیس جنایی در پلیس ایالتی است، جزئیات یک برگه محرمانه از جرایم را ارائه می دهد که بنا بر گزارش ها شامل اعضای منافقین می شود.

در این بیانیه آمده است که دو عضو منافقین به همراه همدستان آلبانیایی و یونانی به دلیل مشارکت مستقیم در قاچاق انسان دستگیر شدند. در 11 جولای 2021، پلیس یک خودروی حامل شهروندان سوری، عراقی و کرد را متوقف کرد. تحقیقات بیشتر منجر به دستگیری اعضای اصلی باند شد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری تسنیم 🇮🇷 »

آغاز هفته یازدهم اعتراضات در ایران؛ گزارش‌ها از اعتصاب کارکنان ذوب آهن اصفهان

آخرین اخبار و گزارش‌های مرتبط با رویدادهای ایران در روز شنبه پنجم آذر (۲۶ نوامبر) را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید. ادامه مطلب >>

خوشحال شدم گرفتنشون😂😂😂 seyedalih110 دهساله دارم فکر می‌کنم سازمان مجاهدین این همه پول واسه سم‌پاشی علیه ایران از کجا میاره گزارش بیشتر به یک کلاف سر در گم شباهت دارد. گزارش بیشتر شبیه یک کلاف سر در گم است. مستند اصلیِ گزارش، تک سندی است که به رویت رسیده و مجموع این سند و منبع ِ رسمی بازه ی زمانی 2015 تا 2021 را در بر می گیرد. (سند به تنهایی 2019 تا 2021) تسنیم در ترجمه این بخش، غلط ترجمه دارد.

خواهر مریم رجوی آدمخوار و جانوران درنده ش هرجارفتند کثافتکاری کردن....اگر آلبانی بیصاحاب نبود،این تروریستها آنجا لانه نمی کردن

قلدری در محیط کار اعضای کادر درمان به روایت پژوهش‌های رسمی

کودک همسری در ایران؛ مرگ رویاهای کودکی در بستر نهادهای قانونگذار🔺کودک همسری در ایران؛ مرگ رویاهای کودکی در بستر نهادهای قانونگذار نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی ایران اخیرا گفته است، کودک همسری به موارد ازدواج بچه های ۹ یا ۱۰ ساله اطلاق شود و دختر ۱۳ ساله دیگر کودک همسر نیست. ⬇️ بیشتر بخوانید: ما میدونیم اینا چه موجوداتین، اینارو به انگلیسی بذار بلکم اونوریا بفهمن با کی طرفن یکی دیگر از دستاور جمهوری اسلامی مرگ_بر_خامنه‌ای مرگ_بر_کلیت_و_تمامیت_جمهوری_اسلامی ریدم_تو_اسلام به جای عروسک ، نوزاد واقعی تو بغلشون میزارن

وزیر خارجه آمریکا: حسن نیت ایران در مذاکرات برجام در چند روز آینده مشخص می‌شودوزیر خارجه آمریکا می‌گوید در روزهای آینده معلوم خواهد شد که آیا ایران با «حسن نیت» وارد ادامه مذاکرات احیای برجام شده است یا خیر. آنتونی بلینکن که برای شرکت در نشست سازمان امنیت و همکاری اروپا به سوئد رفته است، روز پنجشنبه گفت: ما طی یکی دو روز آینده متوجه خواهیم شد که آیا ایران در مذاکرات... 'هَته پَته'

رایزنی و جمع‌بندی مذاکرات در پایتخت‌ها/ احتمال از سرگیری دوباره مذاکرات در هفته آیندهکمیسیون مشترک برجام در سطح معاونان وزیران خارجه ایران و ۱+۴ عصر روز جمعه به وقت محلی برگزار می‌شود.

انتشارمقاله‌های نخبه‌ای که در ایران حق تحصیل نداشت در معتبرترین مجلات علمی دنیا

اعلام ممنوعیت تردد در مناطقی از اصفهان در پی «فراخوان عمومی» برای تجمع اعتراضی در روز جمعه🔺اعلام ممنوعیت تردد در مناطقی از اصفهان در پی «فراخوان عمومی» برای تجمع_اعتراضی در روز جمعه ▪️پلیس راهور استان اصفهان روز پنجشنبه ۱۱ آذر اعلام کرد تردد و توقف در حاشیه زاینده‌رود و در مسیر‌های منتهی به پل خواجو، از ساعت پنج صبح روز جمعه «ممنوع» است. این تیتر نشان از تیرهای به سنگ خورده کاسه لیسان کراواتی رسانه جیره خوار ارباب گرینگو است... دیوار ببنمردم و کشاورزان فهمیده اصفهان با فریب خورده های فریاد 'ازدور لِنگش کنید' عافیت طلبان ینگه دنیا نشین مدعی مبارزه این هم از ترس اون جای ج ا است...خامنه ای خودشو خراب کرده...

خبرگزاری تسنیم ،‌ طبق گزارش روزنامه EXIT.بهار امسال خودکشی و مرگ سریالی رزیدنت‌ها یا دستیاران تخصصی پزشکی افکار عمومی را به خود جلب کرد و واکنش پزشکان و دستیاران رشته‌های پزشکی تخصصی را در فضای مجازی در پی داشت.اشتراک چاپ نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی ایران اخیرا گفته است، کودک همسری به موارد ازدواج بچه های ۹ یا ۱۰ ساله اطلاق شود و دختر ۱۳ ساله دیگر کودک همسر نیست.اشتراک چاپ وزیر خارجه آمریکا می‌گوید در روزهای آینده معلوم خواهد شد که آیا ایران با «حسن نیت» وارد ادامه مذاکرات احیای برجام شده است یا خیر.

AL اعضای گروهک تروریستی منافقین که از سال 2013 به آلبانی پناهنده شده است، بر اساس یک سند رسمی که توسط Exit مشاهده شده است، به دلیل قاچاق مواد مخدر، قاچاق انسان و پولشویی دستگیر شده‌اند. این سند خطاب به یک گیرنده دیپلماتیک خارجی که دارای امضا و مهر مدیر اداره پلیس جنایی در پلیس ایالتی است، جزئیات یک برگه محرمانه از جرایم را ارائه می دهد که بنا بر گزارش ها شامل اعضای منافقین می شود. به‌تازگی در چند تحقیق رسمی به قلدری در محیط کار پرستاران و بهیاران پرداخته شده است. در این بیانیه آمده است که دو عضو منافقین به همراه همدستان آلبانیایی و یونانی به دلیل مشارکت مستقیم در قاچاق انسان دستگیر شدند.» در دین اسلام سن بلوغ دختران ۹ سال و سن بلوغ پسرها ۱۵ سال است. در 11 جولای 2021، پلیس یک خودروی حامل شهروندان سوری، عراقی و کرد را متوقف کرد. در بهار امسال و پس انتشار اخبار مربوط به خودکشی و مرگ ناگهانی دستیاران تخصصی پزشکی، اعضای کادر درمان در شبکه‌های اجتماعی از  سختی کار، قلدری‌ها، تبعیض‌ها و سوءاستفاده‌های بی‌شمار از این دستیاران به عنوان برخی عوامل افزایش خودکشی در میان آن‌ها نام بردند. تحقیقات بیشتر منجر به دستگیری اعضای اصلی باند شد. این اتفاق نخواهد افتاد.

بر اساس این سند، مشخص شد که بین سال‌های 2019 تا 2021، همین باند قاچاق تلاش کرده است حدود 400 عضو منافقین را از آلبانی به فرانسه منتقل کند. حجم کاری بالا، اختلاف طبقاتی بین پزشکان، انحصارطلبی پزشکان قدیمی‌تر، توهین و تحقیر به رزیدنت‌ها به‌خصوص سال اولی‌ها تنها گوشه‌ دیگری از وضعیت نابسامان دستیاران پزشکی در ایران را بازتاب می‌دهد. در آن زمان حسن نوروزی، درباره کودک همسری و مخالفت این کمیسیون و پیگیری طراحان این طرح عنوان کرد: متوجه نمی‌شوم چرا عده‌ای اصرار دارند مغایر شرع مقدس اسلام سن ازدواج را بالا ببرند. اما این همه ماجرا نیست. در 18 جولای 2021، یک محموله مواد مخدر توسط پلیس کشف و ضبط شد و دو مقام ارشد منافقین - نرگس ابریشم چی و حسن نایب آقا - دستگیر شدند. این نتایج در شماره بهار فصل‌نامه « پژوهش‌های روانشناسی اجتماعی » منتشر شده که نشان می‌دهد پرستاران در ایران با سه گونه قلدری مربوط به کار، قلدری مربوط به شخص و قلدری پرخاش‌گرایانه مواجه هستند. در سند رسمی گزارش شده است که آنها به ایفای نقش محوری در سازماندهی و حمل محموله مواد مخدر به ایتالیا اعتراف کرده‌اند. در این نشست فرهاد بیانی، جامعه شناس، به استدلال برخی افراد اشاره کرد که عنوان می‌کنند چون فراوانی کودک همسران نسبت به جمعیت کشور زیاد نیست، نباید این موضوع در اولویت بررسی قرار بگیرد. این دو نفر با دستور مستقیم سفیر آمریکا در البانی آزاد شده‌اند. قلدری سازمانی عامل سوءاستفاده شدید، فراگیر، مستمر و منفی در محل کار است و با دلایلی مانند عدم توازن قدرت در سازمان تشدید می‌شود و می‌تواند باعث ناراحتی، تحقیر و دیگر عواقب نامطلوب برای سازمان و هدف‌های سازمانی شود. او همچنین اعلام کرد که «ایران مصمم است به مشارکت فعالانه و مثبت در گفت‌وگوها در وین ادامه دهد.

به گفته یک منبع رسمی که خواست نامش فاش نشود، این رویکرد جنایتکارانه به سال 2015 بازمی گردد. اسناد و منبع ادعا می کنند که اطلاعات مربوط به این جنایات نیز به سفارت آمریکا در تیرانا تحویل داده شده است. قلدری محل کار هنگامی اتفاق می‌ا‌فتد که یک کارمند یا کارگر یا پرستار به صورت طولانی مدت در معرض رفتارهای منفی قرار می‌گیرد؛ به طوری که احساس می‌کند قادر به دفاع کردن از خود نیست. صندوق کودکان سازمان ملل متحد، یونیسف، در بند اول برنامه جهانی خود برای پایان دادن به ازدواج کودکان اشاره می کند که حداقل سن ازدواج باید ۱۸ سال باشد. Exit  برای ارزیابی درستی سند با سفارت ایالات متحده تماس گرفت اما هیچ پاسخ رسمی داده نشده است. گروهک تروریستی منافقین که قبلاً توسط اتحادیه اروپا، کانادا، ایالات متحده و ژاپن به عنوان یک سازمان تروریستی شناخته می شد، اکنون از حمایت گسترده اتحادیه اروپا و ایالات متحده برخوردار هستند. نتایج یک مطالعه دیگر که در شماره تیر ماه‌نامه « رویش روانشناسی » با عنوان «پیش‌بینی قلدری شغلی از طریق تعارضات کار-خانواده و نیازهای بنیادین روانشناختی در پرستاران و بهیاران» منتشر شده هم نشان می‌دهد که پرستاران و بهیاران در معرض انواع قلدری‌های درون و برون سازمانی قرار دارند. در سال 2013، دولت ایالات متحده از این گروه در تبعید درخواست کرد که در آلبانی مستقر شوند، اما گروهک منافقین در ابتدا این پیشنهاد را رد کردند. آمار در ایران چه می‌گویند تازه‌ترین آمار منتشر شده از سوی مرکز آمار ایران حاکی از ازدواج ۹۷۵۳ دختر ۱۰ تا ۱۴ ساله در بهار سال جاری است، که در مقایسه با آمار فصلی دو سال اخیر یک رکورد است. به گفته گیتا آرین، خبرنگار صدای آمریکا، این دیدار برای به منظور برنامه ریزی برای روزهای آتی مذاکرات احیای برجام بود.

آنها در نهایت موافقت کردند که 3000 عضو را به کشور منتقل کنند و ایالات متحده 20 میلیون دلار به آژانس پناهندگان سازمان ملل برای این هدف کمک کرد. سال ۱۳۹۶ تحقیقی دیگر در فصل‌نامه « پژوهش‌های مشاوره » منتشر شده که نشان می‌دهد قلدری سازمانی مدت زمان خواب و خواب مفید پرستاران زن را کاهش می‌دهد. در سال 2016، 280 عضو دیگر به آلبانی به یک اردوگاه تحت حفاظت شدید در Manze، شهرستان دورس نقل مکان کردند. انتهای پیام/ . نتایج برخی تحقیقات هم می‌گوید که پرستاران زن «در صورت مواجه شدن با تعارض با همکاران و سرپرست، به دلیل شرایط شغلی حساس و پرفشار خود، لاجرم برای کاهش عینی فشارهای ناشی از تعارض به سوی رفتارهای انحرافی روی می‌آورند» که خودکشی می‌تواند یکی از این رفتار‌ها باشد. این آمار تنها مربوط به ازدواج‌های ثبت شده در سازمان ثبت احوال است و به نوشته خبرگزاری ایسنا، اغلب ازدواج‌های کودکان ثبت نشده و همین امر منجر به نبود آمار دقیق در این حوزه است.