وزیر خارجه آمریکا: حسن نیت ایران در مذاکرات برجام در چند روز آینده مشخص می‌شود

11/09/1400 08:40:00 ب.ظ

🔺وزیر خارجه #آمریکا: حسن نیت ایران در مذاکرات #برجام در چند روز آینده مشخص می‌شود وزیر خارجه آمریکا می‌گوید در روزهای آینده معلوم خواهد شد که آیا ایران با «حسن نیت» وارد ادامه مذاکرات احیای برجام شده است یا خیر. ⬇️ بیشتر بخوانید:

آمریکا, برجام

🔺وزیر خارجه آمریکا : حسن نیت ایران در مذاکرات برجام در چند روز آینده مشخص می‌شود وزیر خارجه آمریکا می‌گوید در روزهای آینده معلوم خواهد شد که آیا ایران با «حسن نیت» وارد ادامه مذاکرات احیای برجام شده است یا خیر. ⬇️ بیشتر بخوانید:

وزیر خارجه آمریکا می‌گوید در روزهای آینده معلوم خواهد شد که آیا ایران با «حسن نیت» وارد ادامه مذاکرات احیای برجام شده است یا خیر. آنتونی بلینکن که برای شرکت در نشست سازمان امنیت و همکاری اروپا به سوئد رفته است، روز پنجشنبه گفت: ما طی یکی دو روز آینده متوجه خواهیم شد که آیا ایران در مذاکرات...

چاپوزیر خارجه آمریکا می‌گوید در روزهای آینده معلوم خواهد شد که آیا ایران با «حسن نیت» وارد ادامه مذاکرات احیای برجام شده است یا خیر.آنتونی بلینکن که برای شرکت در نشست سازمان امنیت و همکاری اروپا به سوئد رفته است، روز پنجشنبه گفت: ما طی یکی دو روز آینده متوجه خواهیم شد که آیا ایران در مذاکرات حسن نیت و جدیت دارد یا خیر.

وی افزود «حرکت‌های اخیر، لفاظی‌های اخیر، دلیل زیادی برای خوش‌بینی به ما نمی‌دهد. اما با وجود این که بسیار دیر شده، هنوز هم آنقدر دیر نیست که ایران به طور معناداری تغییر مسیر دهد و تعامل نشان دهد.»به گزارش رویترز، آقای بلینکن تاکید کرد: «آنچه ایران نمی‌تواند انجام دهد این است که در عین حالی که در مذاکرات وقت کشی کند، وضعیت موجود برای توسعه برنامه هسته‌ای خود را حفظ کند. این اتفاق نخواهد افتاد.»

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

'هَته پَته'

اکسپرس: نقش اتحادیه اروپا در مذاکرات هسته‌ای ایران «ناچیز» استدر حالی که اتحادیه اروپا تلاش می‌کند وانمود کند نقشی محوری در مذاکرات احیای توافق هسته‌ای موسوم به « برجام » بازی می‌کند، کارشناسان می‌گویند اروپا تاثیری

انجمن جهانی پاسداشت حقوق بشر: در کنار مذاکرات با ایران موضوع دراویش گنابادی مطرح شود«انجمن جهانی پاسداشت حقوق بشر» در نامه‌ای به جوزف بورل، کمیسر عالی اتحادیه اروپا در سیاست‌ خارجی و امور امنیتی، خواستار توجه این نهاد به وضعیت دراویش

کودک همسری در ایران؛ مرگ رویاهای کودکی در بستر نهادهای قانونگذار🔺کودک همسری در ایران ؛ مرگ رویاهای کودکی در بستر نهادهای قانونگذار نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی ایران اخیرا گفته است، کودک همسری به موارد ازدواج بچه های ۹ یا ۱۰ ساله اطلاق شود و دختر ۱۳ ساله دیگر کودک همسر نیست. ⬇️ بیشتر بخوانید: ما میدونیم اینا چه موجوداتین، اینارو به انگلیسی بذار بلکم اونوریا بفهمن با کی طرفن یکی دیگر از دستاور جمهوری اسلامی مرگ_بر_خامنه‌ای مرگ_بر_کلیت_و_تمامیت_جمهوری_اسلامی ریدم_تو_اسلام به جای عروسک ، نوزاد واقعی تو بغلشون میزارن

دیدار مقتدا صدر با گروه‌های شیعی مورد حمایت ایران و‌ مذاکره درباره دولت آیندهمقتدی صدر روحانی شیعه که گروهش در انتخابات عراق پیروز شده با هیات هماهنگی گروه‌های شیعی، گروه‌های عمدتا مورد حمایت ایران ، دیدار و با آنها درباره موضوعاتی از جمله دولت آینده مذاکره کرد.

نخست‌وزیر اسرائیل: مذاکرات هسته‌ای با ایران فورا متوقف شودنخست‌وزیر اسرائیل: مذاکرات هسته‌ای با ایران فورا متوقف شود نفتالی بنت، نخست‌وزیر اسرائیل، امروز پنجشنبه 2 دسامبر در گفت‌وگویی تلفنی با آنتونی بلینکن ، وزیر امور خارجه آمریکا ، خواستار «پایان فوری» مذاکرات هسته‌ای با ایران در وین شد.

نخست‌وزیر اسرائیل خواستار توقف مذاکرات اتمی با ایران شدنفتالی بنت، نخست‌وزیر اسرائیل با آنتونی بلینکن ، وزیر خارجه آمریکا درباره مذاکرات اتمی وین میان ایران و قدرت‌های جهانی و برنامه هسته‌ای تهران گفت‌وگو ضيفوني الله يسعدكم 😊 به نخست وزیر بگو که خواسته شما رد میشه دعا رئيس الوزراء الإسرائيلي إلى وقف المحادثات النووية مع إيران حذر وزير الدفاع الإسرائيلي بني غانتس من احتمال توجيه ضربة عسكرية لإيران إذا استمرت في برنامجها النووي.

اشتراک چاپ وزیر خارجه آمریکا می‌گوید در روزهای آینده معلوم خواهد شد که آیا ایران با «حسن نیت» وارد ادامه مذاکرات احیای برجام شده است یا خیر.«ناچیز» بر روند مذاکرات دارد، و مهره اصلی آمریکاست.زندانی در ایران شد.اشتراک چاپ نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی ایران اخیرا گفته است، کودک همسری به موارد ازدواج بچه های ۹ یا ۱۰ ساله اطلاق شود و دختر ۱۳ ساله دیگر کودک همسر نیست.

آنتونی بلینکن که برای شرکت در نشست سازمان امنیت و همکاری اروپا به سوئد رفته است، روز پنجشنبه گفت: ما طی یکی دو روز آینده متوجه خواهیم شد که آیا ایران در مذاکرات حسن نیت و جدیت دارد یا خیر. وی افزود «حرکت‌های اخیر، لفاظی‌های اخیر، دلیل زیادی برای خوش‌بینی به ما نمی‌دهد. Advertisement دکتر نیل کویلیام، پژوهشگر اندیشکده «چتم هاوس»، در این باره به «اکسپرس» گفت: «اروپایی‌ها می‌خواهند مانند پلی میان ایران و آمریکا عمل کنند، ولی آشکارا در این امر توفیق چندانی نیافته‌اند. اما با وجود این که بسیار دیر شده، هنوز هم آنقدر دیر نیست که ایران به طور معناداری تغییر مسیر دهد و تعامل نشان دهد. بدیهی است بی تفاوتی جهانی و عدم توجه به این روند خطرناک می تواند در بردارنده تبعات بسیار خطرناک امنیتی و اقتصادی برای اروپا باشد.» به گزارش رویترز، آقای بلینکن تاکید کرد: «آنچه ایران نمی‌تواند انجام دهد این است که در عین حالی که در مذاکرات وقت کشی کند، وضعیت موجود برای توسعه برنامه هسته‌ای خود را حفظ کند.» کویلیام همچنین هشدار داد که ایران به غنی‌سازی اورانیوم در حد تسلیحات هسته‌ای نزدیک شده است، و گفت: «چه یک ماه با بمب فاصله داشته باشند و چه سه ماه، به نظر می‌رسد حرکت به سوی بمب مسیری است که آنها دنبال می‌کنند، و عموم تحلیلگران بر این باورند که آنها به موقعیت آستانه هسته‌ای نزدیک شده‌اند. این اتفاق نخواهد افتاد. نشست مخالفان و موافقان - خبر آنلاین چرا کودک همسری ممنوع نمی‌شود؟ در سال‌های گذشته شماری از فعالان مدنی برای ممنوعیت کودک همسری تلاش‌ کرده‌اند، اما در سال ۱۳۹۷ طرح مربوط به ممنوعیت کودک همسری مورد مخالفت کمیسیون قضایی مجلس قرار گرفت.

» وزیر خارجه ایالات متحده همچنین گفت که با همتایان خود از روسیه و اسرائيل نیز درباره ایران صحبت کرده است. عاموس یادلین، رئیس سابق اطلاعات نظامی اسرائیل، نیز هشدار داد که در صورت احیای توافق هسته‌ای 2015، تهران تنها «دو ماه» با تولید بمب هسته‌ای فاصله خواهد داشت. دراویش گنابادی در 30 بهمن و اول اسفند 96 در اطراف خانه نورعلی تابنده، قطب این سلسله، در خیابان گلستان هفتم در پاسداران تهران تجمعات اعتراضی برگزار کردند. دیدار گروسی با باقری‌کنی در وین همزمان در روز پنجشنبه، مدیرعامل آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین با علی باقری‌کنی معاون وزیر خارجه و مذاکره کننده ارشد ایران در گفت‌و‌گوهای احیای برجام دیدار و گفت‌وگو کرد. رافائل گروسی در توئیتی نوشت که با آقای باقری‌کنی در مورد تبادلات فعلی میان آژانس و ایران در چارچوب مذاکرات برجام و همچنین مسائل مربوط به فعالیت های دوجانبه آژانس و ایران گفت‌و‌گو کرد. آنها غنی‌سازی اورانیوم را تا 60 درصد بالا بردند. معاون وزیر خارجه ایران هم در توئیتی نوشت که با مدیرعامل آژانس گفت‌وگوهای «مثمر ثمری با هدف تداوم همکاری‌های فنی میان ایران و آژانس» داشته است. احمدآبادی گفته بود که او نیمی از دوره حبس خود را گذرانده و مشمول شرایط آزادی مشروط است. او همچنین اعلام کرد که «ایران مصمم است به مشارکت فعالانه و مثبت در گفت‌وگوها در وین ادامه دهد.» یادلین تاکید می‌کند که ایران حتی اگر اکنون به توافق 2015 بازگردد، دقیقا به همان توافق بازنگشته است، چرا که در این مدت پیشرفت‌های چشمگیری کسب کرده است. وی گفت: عمق فاجعه آنقدر زیاد است که وجه عینی آن در حاشیه قرار می‌گیرد، و پیامدهای روانی این موضوع در جامعه فراوان و غیرقابل انکار است.

» پیشتر در روز چهارشنبه، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارشی اعلام کرد که جمهوری اسلامی ایران غنی‌سازی اورانیوم با خلوص ۲۰ درصد را در تاسیسات فردو با استفاده از سانتریفیوژهای پیشترفته‌تر آی‌آر-۶ آغاز کرده است. در همین حال، علی باقری روز پنحشنبه و در چهارمین روز از دور هفتم مذاکرات احیای برجام در وین اعلام کرد که ایران پیش‌نویس‌های پیشنهادی خود را در دو حوزه لغو تحریم‌ها و تعهدات هسته‌ای به طرف‌های اروپایی ارائه کرده است.. برخی از کنشگران حقوق بشر و از جمله سازمان «حقوق بشر ایران»، پس‌از مرگ محجوبی، با انتشار بیانیه‌ای مسئولیت مستقیم مرگ این زندانی را متوجه رهبران جمهوری اسلامی دانستند. رویترز می‌گوید یک دیپلمات اروپایی در وین تایید کرد که این پیش‌نویس‌ها تحویل داده شده است. علی باقری‌کنی روز چهارشنبه نیز در وین با انریکه مورا، هماهنگ‌کننده اتحادیه اروپا برای مذاکرات احیای برجام، دیدار و گفت‌وگو کرد. به گفته گیتا آرین، خبرنگار صدای آمریکا، این دیدار برای به منظور برنامه ریزی برای روزهای آتی مذاکرات احیای برجام بود. آمار در ایران چه می‌گویند تازه‌ترین آمار منتشر شده از سوی مرکز آمار ایران حاکی از ازدواج ۹۷۵۳ دختر ۱۰ تا ۱۴ ساله در بهار سال جاری است، که در مقایسه با آمار فصلی دو سال اخیر یک رکورد است.

مطالب مرتبط .