داعش خراسان شعبه دوم طالبان یا رقیب طالب‌ها برای حکومت؟

  • 📰 EtemadOnline
  • ⏱ Reading Time:
  • 18 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 11%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

داعش_خراسان شعبه دوم طالبان یا رقیب طالب‌ها برای حکومت است؟ شکی نیست که گروه طالبان که اکنون حاکم رسمی افغانستان است و گروه داعش با شعبه‌ها و شاخه‌های مختلفش، از یک مشرب فکری واحد نشأت گرفته‌اند شک و ذکر این مطلب تکرار مکررات محسوب می‌شود.

با این حال با وقوع هر عملیات تروریستی در افغانستان مساله نقش گروه تروریستی داعش و نوع ارتباطی که با گروه طالبان داشته و تغییراتی که در حال حاضر در این روابط به وجود آمده مجدداً مطرح می‌شود.در دوره حضور نظامیان آمریکایی در خاک افغانستان نوعی همکاری علنی‌نشده بین گروه طالبان و داعش یا همان داعش خراسان در هدف قرار دادن نظامیان آمریکایی برقرار بود، این در حالی است که داعش حملات خود را علیه شیعیان نیز همچنان ادامه می‌داد که نمونه بارز آن هدف گرفتن مدرسه دخترانه سیدالشهدا بود.

در حالی که طالبان در رسانه‌ها بر عزم خود در برخورد با داعش خراسان تاکید دارد و حتی می‌کوشد از طریق کارشناسان خود داعش را نوعی رقیب که باید از صحنه خارج شود نشان دهد و حتی از تلاش خود برای تهاتر بین از بین بردن داعش و دریافت مشروعیت جهانی سخن گفته، اما آنچه در واقعیت اتفاق می‌افتد با آنچه در رسانه‌های طرفدار طالبان بیان می‌شود تفاوت زیادی دارد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 9. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

روایتی از رادیویی که بعد قدرت گرفتن مجدد طالبان، تنها برنامه‌های مذهبی پخش می‌کندمدیر رادیو عروج افغانستان می‌گوید بعد از حضور طالبان در قدرت مجبور شده تمام کارمندان خود را اخراج کند و به جای تولید برنامه‌های متنوع خبری، فرهنگی، سیاسی و موسیقی، حالا تنها باید خطبه‌های مذهبی برای مخاطبانش پخش کند. لعنت به امریکا چهل وسه سال پیش با آخوندا دست به یکی کرد ایرانیا رو به این روز انداخت حالا با طالبان !
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

گزارش رویترز: گروه حزب الله ابزار پیشبرد سیاست‌های منطقەای و جهانی ایران است🔺 به گزارش رویترز، فعالیت‌های اقتصادی حزب‌الله در لبنان از طریق تجارت و نیز تاسیس و اداره شرکت‌های ساختمانی، مدارس، و درمانگاەها صورت می‌گیرد. اما گزارش‌های زیادی هم از دیگر فعالیت‌های آن گروه، مثل قاچاق مواد مخدر، منتشر شدە است. ⬇ بیشتر بخوانید: سوال این است آیا بریتانیا کانادا و اتحادیه سوسیالی اروپا رَسما سازمان هایی تروریستی حزب الله لبنان و سَپاه پاسداران انقلاب اسلامی را تحریم و مشمول لیست سیاه آورده یا خیر؟ هیچ پاسخ شفافی از این دولت ها بیان نشده است👎🏻
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

یکه‌تازی ارابه‌های مرگ در جاده‌های کهگیلویه و بویراحمد/ شوتی‌سوارانی که جان می‌گیرند و جان می‌دهنداستان کهگیلویه و بویراحمد با 90 درصد کوهستان و داشتن جاده های ناهموار و پیچ در پیچ از جمله استان‌های کشور است که ورودی‌ و خروجی‌های آن در کوتاهترین زمان ممکن جان مسافران‌شان را می‌گیرد و هر روز شاهد انتشار اخبار ناخوشایند مرگ و میر در محورهای ارتباطی آن هستیم.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

ایران: مذاکرات باید از نقطه‌ای که آمریکا از «برجام» خارج شد ادامه پیدا کندحسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران در نشست غیرعلنی مجلس این کشور گفت، مذاکرات وین می‌باید از جایی که ترامپ از توافق هسته‌ای موسوم به «برجام» خارج شد، بزک نمیر بهار میاد خربزه با خیار میاد🖕 این وزیر است که کسکش؟ انها هم گفتند چشم بفرما… زر زر قبلی که ۱۰ میلیارد دلار بدین تا بیايیم سر میز چی شد؟ این تحلیل جناح دیگر رژیمه که اگر ۱۲ شرط را قبول نکنید سرنوشت اقتصادی تا آخر دوره رئیسی_جلاد۶۷ به کجا خواهد رسید اما اگر قبول کنند که ملت را به خاک سیاه کشاندند تغییر رژیمه
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

فوت‌و‌فن؛ لستر سیتی - منچستریونایتد: شکستی که آینده سولشر را در خطر قرار داد - BBC News فارسیهفته هشتم لیگ برتر فوتبال انگلیس شنبه با بازی لیورپول و فولام آغاز شد و در ادامه در یکی از مهمترین بازی‌ها، لسترسیتی میزبان منچستریونایتد بود؛ مسابقه‌ای که در فوت‌و‌فن این هفته نگاهی داشتیم به آن.
منبع: bbcpersiansport - 🏆 16. / 51 ادامه مطلب »

چرا مقرری بیمه‌بیکاری شامل خیلی از کارگران نمی‌شود؟ / تفاهم‌نامه‌‌ای که حقوق کارگران را نشانه گرفتبر اساس ماده ۶ قانون بیمه بیکاری مصوب سال ۶۹، «بیمه‌شدگان با داشتن حداقل ۶ ماه سابقه‌ی بیمه‌پردازی می‌توانند از مزایای بیمه بیکاری استفاده کنند.» بنابراین طبق این قانون تعداد نسبتا زیادی از کارگران بعد از اخراج غیرارادی از کار می‌توانند از مقرری بیمه بیکاری بهره‌مند شوند اما مسئله به همین سادگی‌ها هم نیست و بسیاری از کارگران بیکار شده مشمول دریافت بیمه‌ی بیکاری نمی‌شوند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »