ورزش کردن باعث بهبود وضعیت بیماران مبتلا به رماتیسم می‌شود

25/07/1400 02:15:00 ب.ظ

ورزش کردن باعث بهبود وضعیت بیماران مبتلا به رماتیسم می‌شود مبتلایان به رماتیسم که ۱۵۰ دقیقه در هفته با شدت متوسط ورزش می‌کنند نسبت به آنها که ورزش نمی‌کنند قدرت و انعطاف‌پذیری بیشتری دارند.

ورزش کردن باعث بهبود وضعیت بیماران مبتلا به رماتیسم می‌شود مبتلایان به رماتیسم که ۱۵۰ دقیقه در هفته با شدت متوسط ورزش می‌کنند نسبت به آنها که ورزش نمی‌کنند قدرت و انعطاف‌پذیری بیشتری دارند.

تحقیقات نشان داده ورزش کردن باعث می‌شود وضعیت جسمانی افرادی که به رماتیسم مبتلا هستند بهتر شود. مبتلایان به رماتیسم که 150 دقیقه در هفته با شدت متوسط ورزش می‌کنند نسبت به آنها که ورزش نمی‌کنند قدرت و انعطاف‌پذیری بیشتری دارند.

بسیاری از افرادی که به رماتیسم مفاصل مبتلا هستند ورزش نمی‌کنند زیرا می‌ترسند که باعث بدتر شدن اوضاع بیماری‌شان شود. ممکن است ورزش کردن با وجود رماتیسم دشوار باشد، اما این قضیه اثبات شده که اگر این بیماران تا جایی که ممکن است فعالیت کنند دردشان کاهش می‌یابد و علائم‌شان بهبود می‌یابد. این اتفاق به این دلیل رخ می‌دهد که بدن ما برای حرکت کردن طراحی شده است.

 به گزارشاعتمادآنلاین، به نقل از «The Conversation»، آمار انگلیس نشان می‌دهد که حدود 400 هزار نفر در این کشور به رماتیسم مفاصل مبتلا هستند. این بیماری سیر طولانی دارد که باعث ایجاد درد، تورم و سفتی مفاصل می‌شود. ضعف عضلانی و خستگی از علائم شایع این بیماری گزارش شده است. همچنین این بیماران ممکن است در دوره‌هایی بدحال‌تر شوند.

ادامه مطلب:
🌐 اعتمادآنلاين »

تصاویر مربوط به کشته شدن سرکرده داعش در سوریه

خبرگزاری آناتولی به تصاویری از عملیات مخالفان نظامی در جنوب سوریه که منجر به کشته شدن ابوالحسن الهاشمی القریشی سرکرده گروه تروریستی داعش شده، دست یافت. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

پنتاگون به دنبال پرداخت غرامت به خانواده قربانیان حمله پهپادی کابل و انتقال آنها به آمریکاوزارت دفاع آمریکا به مبلغی که به عنوان غرامت درنظر گرفته شده اشاره نکرده است. در حمله پهپادی روز ۲۹ اوت ۱۰ نفر از جمله هفت کودک کشته شدند. مث این پولدارایی که بچه مردمو میکشن و بعدش یه پولی به طرف میدن و رضایت میگیرن. کاش این خانواده هیچوقت این پول رو قبول نکنن. نمایشی از اعتقاد به اصول اخلاقی و انسانی در جنگ 🖒

محکومیت ولی‌الله سیف به ۱۰ سال و احمد عراقچی به ۸ سال حبسکدوم حبس؟ حبس زندان مال ماست چه عراقچی های بی شرفی

واکنش شمخانی به اتهام دخالت ایران در قاچاق مواد مخدر به اروپا

یونیسف: طالبان تعهد داده به زودی همه دختران افغان به دبیرستان بازگردندیک مقام ارشد سازمان ملل می‌گوید طالبان وعده داده که این گروه به زودی چارچوبی را طراحی خواهد کرد که مطابق آن دختران می‌توانند به مدارس در مقطع متوسطه بازگردند. طالبان تاکنون فقط در پنج ولایت عمدتا شمالی اجازه دبیرستان رفتن دختران را داده است. مسلمانان با تقیه و خدعه زنده هستن . انقدر وعده میدن که یا طرف مقابل بمیره و یا خودشون . اخرش هم میگن وعده دادیم که بهشت بری ، انجام شد !! امید که به وعده های سپرده شده شان عمل نمایند. به همين خيال باشيد ، هنوز خاورميانه اي ها رو نشناختيد

پولیتیکو: ایران به اتحادیه اروپا جهت بازگشت به مذاکرات وین تعهدی ندادپس از سفر هیئتی از اتحادیه اروپا به تهران، یک مقام ارشد در اتحادیه اروپا خبر داد که اروپایی‌ها نتوانستند ایران را ملزم به از سرگیری مذاکرات احیای برجام در

وابستگی ایران به آذربایجان در صادرات به روسیه | DW | 17.10.2021مقامات جمهوری اسلامی طی روزهای گذشته چندین بار از طرح‌های جایگزین برای صادرات کالا به روسیه بدون گذر از خاک آذربایجان خبر داده‌اند. این طرح‌ها تا چه اندازه تحقق‌پذیر هستند؟ تحلیلی در این باره از دالغا خاتین‌اوغلو. دالغاخاتین اوغلو!!!مثل اکثرکارشناسان داخل ایران خصوصاکارنشناسان اپوزیسیون خارج ازکشوراندازه گنجشک نه اطلاعاتی داره ونه بیطرفه!!!!بقول خودش کارشناس انرژی هستش حالاازکدوم دانشگاه درپیتی باکواین مدرکوگرفته بماند!!تاچندوقت پیش هم خبرخوان بودیهوشدکارشناس!!اینهارو باتور شکارمیکنیدشما! کص نگید حرومزاده ها🍆

مژده اصغرزاده-  بسیاری از افرادی که به رماتیسم مفاصل مبتلا هستند ورزش نمی‌کنند زیرا می‌ترسند که باعث بدتر شدن اوضاع بیماری‌شان شود.Aa وزارت دفاع آمریکا روز جمعه اعلام کرد که در نظر دارد به بستگان قربانیان حمله پهپادی این کشور در کابل غرامت بپردازد.استان‌وایر - سخن‌گوی قوه قضاییه جمهوری اسلامی می‌گوید ولی الله سیف، رئیس اسبق بانک مرکزی و متهم ردیف اول پرونده اخلال ارزی سال ۱۳۹۶، به ۱۰ سال حبس و احمد عراقچی، معاون ارزی اسبق بانک مرکزی نیز به ۸ سال حبس محکوم شده است.استان‌وایرـ ‌«علی شمخانی»، دبیر شورای عالی امنیت ایران، اتهام دخالت در قاچاق مواد مخدر توسط رییس جمهوری آذربایجان رد کرده و گفته است که این اقدام علی‌اف، «بی‌توجهی به اصول همسایگی» و «بیان اظهارات کذب» است و علی‌اف باید مراقب «دام پرهزینه شیاطین» باشد.

ممکن است ورزش کردن با وجود رماتیسم دشوار باشد، اما این قضیه اثبات شده که اگر این بیماران تا جایی که ممکن است فعالیت کنند دردشان کاهش می‌یابد و علائم‌شان بهبود می‌یابد. این اتفاق به این دلیل رخ می‌دهد که بدن ما برای حرکت کردن طراحی شده است. فرانک مک کنزی، رئیس ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا چند هفته بعد پذیرفت که این حمله پهپادی به کشته شدن غیرنظامیان بی‌گناه منجر شده است.   به گزارش اعتمادآنلاین ، به نقل از «The Conversation»، آمار انگلیس نشان می‌دهد که حدود 400 هزار نفر در این کشور به رماتیسم مفاصل مبتلا هستند. یکی از اتهام‌های آقای آقاخانی پرداخت رشوه به آقایان سجاد و خدایی عنوان شده است. این بیماری سیر طولانی دارد که باعث ایجاد درد، تورم و سفتی مفاصل می‌شود. در بیانیه‌ای که روز جمعه از سوی جان کربی، سخنگوی پنتاگون منتشر شد آمده که واشنگتن علاوه بر پرداخت غرامت به خانواده قربانیان این حادثه به دنبال کمک به انتقال آنها به ایالات متحده است. ضعف عضلانی و خستگی از علائم شایع این بیماری گزارش شده است. ارمنستان و ایران هر دو این اتهام را رد کرده‌اند.

همچنین این بیماران ممکن است در دوره‌هایی بدحال‌تر شوند. ارتش ایالات متحده در ابتدا از حمله پهپادی به خودرویی که زمری احمدی راننده آن بود دفاع می‌کرد. براساس این گزارش، این پرونده در مجموع ۱۰ متهم داشته که در میان آن‌ها برخی دیگر از مدیران بانک مرکزی نیز وجود دارند که به حبس محکوم شده‌‌اند، ضمن اینکه برخی از این متهمین، پرونده‌های دیگری هم دارند که در حال رسیدگی در مراجع قضایی است.   گرچه هیچ درمان مشخصی برای رماتیسم وجود ندارد، داروهای زیادی در دسترس است که علائم این بیماری را کاهش می‌دهد. این کاهش علائم باعث کند شدن روند پیشرفت بیماری و کم شدن درد و التهاب می‌شود. اما گزارش رسانه‌های مختلف طی روزهای پس از این حمله پهپادی نشان می‌داد که زمری احمدی امدادگری با سابقه همکاری با یک سازمان فعال در امور بشردوستانه بود. تغییر در سبک زندگی و فیزیوتراپی باعث افزایش قدرت، انعطاف‌پذیری و وضعیت تناسب اندام فرد می‌شود.   اما شواهد حاکی از آن است که فعالیت بدنی و تمرین‌های ورزشی می‌تواند به کنترل رماتیسم مفاصل کمک کند. این در حالی است که ارتش ایالات متحده در ابتدا وقوع چنین انفجاری را نشانه وجود مواد منفجره در داخل خودرو می‌دانست.

به دلیل اینکه افراد مبتلا به رماتیسم سلامت عضلانی پایینی دارند، ورزش کردن ممکن است به افزایش قدرت عضلات و کاهش ضعف فرد کمک کند.       طبق تحقیقات ورزش کردن اثر ضدالتهابی دارد. در جریان آن حمله انتحاری ۱۶۹ افغان و ۱۳ نظامی آمریکایی کشته شدند. این نکته مهمی است، زیرا التهاب مزمن منجر به بروز بیماری‌هایی مثل دیابت می‌شود. ورزش با کم کردن مقدار چربی و افزایش سوخت‌وساز و آزاد کردن مولکول‌های ضدالتهابی از مفاصل موجب کاهش التهاب می‌شود. با توجه به اینکه التهاب اولین دلیل درد مفاصل در رماتیسم است، همین امر می‌تواند دلیل بهبود علائم در این دسته از بیماران باشد.

  در پژوهشی که سال 2013 درباره تاثیر ورزش بر رماتیسم مفاصل صورت گرفت نشان داده شد که انجام تنها 12 هفته ورزش منظم باعث بهبود عملکرد بدن و افزایش کیفیت زندگی بیماران مبتلا به رماتیسم می‌شود. در این پژوهش 108 بیمار بررسی شدند که نیمی از آنها تنها درمان‌های عادی رماتیسم را دریافت کردند و دیگران از ورزش نیز در کنار دارو بهره گرفتند. تمرینات ورزش این دسته شامل ورزش‌های مربوط به قلب و عروق و تمرینات قدرتی برای قسمت‌های فوقانی و تحتانی بیماران بود.   پس از 12 هفته تفاوت قابل توجهی بین اوضاع آنها که ورزش می‌کردند و گروهی که ورزش نمی‌کردند پدیدار شد. عضلات فوقانی دسته‌ای که ورزش می‌کردند قدرت بیشتری پیدا کرده بود و قدرت عمومی این دسته بیشتر از گروه دیگر نشان داده شد.

همچنین فعالیت بیماری در کسانی که ورزش می‌کردند کمتر شده بود و التهاب و تورم کاهش یافته بود.   در پژوهشی که سال 2020 انجام گرفت نشان داده شد که ورزش در کنار دارو می‌تواند به بهبود علائم فرد کمک کند. در این پژوهش 66 بیمار مبتلا به رماتیسم بررسی شدند که نیمی از آنها به مدت سه ماه ورزش می‌کردند. کاهش التهاب خون و افزایش قدرت دست و بهبود عملکرد قلب در بیمارانی که ورزش می‌کردند نشان داده شد.   بر اساس این شواهد، کارشناسان توصیه می‌کنند افرادی که به رماتیسم مبتلا هستند حداقل 150 دقیقه در هفته با شدت متوسط یا 75 دقیقه ورزش سنگین داشته باشند.

از پیاده‌روی تا دوچرخه‌سواری برای این بیماران مجاز است؛ اما برای اثرگذاری بیشتر باید ورزش نفس‌گیر انجام دهند. همچنین ورزش‌های قدرتی، کششی یا تعادلی برای افزایش قدرت و انعطاف‌پذیری افراد موثر است. ورزش‌هایی مانند پیلاتس، یوگا و شنا نیز مناسب است. .