گزارش رویترز: گروه حزب الله ابزار پیشبرد سیاست‌های منطقەای و جهانی ایران است

25/07/1400 03:52 ق.ظ

🔺 به گزارش رویترز، فعالیت‌های اقتصادی حزب‌الله در لبنان از طریق تجارت و نیز تاسیس و اداره شرکت‌های ساختمانی، مدارس، و درمانگاەها صورت می‌گیرد. اما گزارش‌های زیادی هم از دیگر فعالیت‌های آن گروه، مثل قاچاق مواد مخدر، منتشر شدە است. ⬇ بیشتر بخوانید:

به گزارش خبرگزاری رویترز، فعالیت‌های اقتصادی حزب‌الله در لبنان از طریق تجارت، تاسیس، و اداره شرکت‌های ساختمانی، مدارس، و درمانگاەها صورت می‌گیرد. اما گزارش‌های زیادی هم از دیگر فعالیت‌های حزب‌الله، همچون قاچاق مواد مخدر، منتشر شدە است. اما حزب‌الله فقط بە لبنان محدود نشدە است و در سوریە، عراق، و دیگر مناطق جهان هم فعالیت می‌کند. حزب‌الله لبنان از زمان تاسیس در سال ١٩٨٢، در راستای پیشبرد سیاست‌های منطقەای و جهانی جمهوری اسلامی ایران و گسترش نفوذ آن در خاورمیانە، حرکت کرده است.

پس از کشیدە شدن اعتراضات مردمی سوریە بە جنگ داخلی در سال ٢٠١٣، حزب‌الله از اولین گروەهایی بود کە همراە با نیروی قدس سپاه پاسداران بە یاری رژیم بشار اسد شتافت. نسخە عراقی حزب‌الله در عراق هم با نام کتائب حزب‌الله در سال ٢٠٠۶ شکل گرفت. اما حزب‌الله لبنان بر دیگر گروەهای شیعە عراقی نزدیک بە ایران هم تاثیر گذاشتە است.

حزب‌الله لبنان متهم اصلی بمبگذاری سال ۱۹۹۴ در مرکز یهودیان در آرژانتین و حملە به سفارت اسرائیل در این کشور آمریکای جنوبی است. بلغارستان هم حزب‌الله را به کشتن پنج شهروند اسرائیلی از طریق بمبگذاری در سال ٢٠١٢ متهم کرده است. headtopics.com

سوال این است آیا بریتانیا کانادا و اتحادیه سوسیالی اروپا رَسما سازمان هایی تروریستی حزب الله لبنان و سَپاه پاسداران انقلاب اسلامی را تحریم و مشمول لیست سیاه آورده یا خیر؟ هیچ پاسخ شفافی از این دولت ها بیان نشده است👎🏻

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

آمریکا: روند خروج شهروندان آمریکایی از کابل به‌زودی از سر گرفته می‌شودیک مقام بلندپایه وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که این وزارتخانه در پی برنامه‌ریزی برای خروج شهروندان آمریکایی و دارندگان ویزای ایالات متحده از افغانستان پیش

صادرات ایران به روسیه از مسیر دریای خزر برای اجتناب از آذربایجانبا وجود کاهش ظاهری تنش‌ها میان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان پس از تماس تلفنی اخیر وزرای خارجه دو کشور، مقامات ایران اعلام کردند از این به بعد از

کشف بیش از ۹۰ مار زنگی از زیر خانه زن آمریکایی در کالیفرنیامسئول اداره نجات خزندگان در منطقه سونوما در شمال کالیفرنیا به دنبال تماس این زن به محل سکونت او رفت و ناباورانه متوجه شد که در زیر این ساختمان دهها مار زنگی خود را برای خواب زمستانی آماده می‌کنند.

گزارش جالب دانشگاه جان‌هاپکینز از محاسبات غلط آمریکا در قبال ایران: فروپاشی نظام ایران "به شدت بعید" است/ ایران، شوروی نیست- اخبار آمریکا - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnimگزارش جالب دانشگاه جان‌هاپکینز از محاسبات غلط آمریکا در قبال ایران: فروپاشی نظام ایران «به‌ شدت بعید» است؛ ایران، شوروی نیست حکومت ایران بازیگرانی عقلانی دارد که تصمیم‌هایشان در سیاست خارجی و داخلی را بر مبنای منافع ملی و بقای حکومت اتخاذ می‌کنند منافع ملی نه... فقط بقا حکومت ایران مهدی دارد ولا غیر اینطور تحلیل های شیطان بزرگ همیشه درسته. تحلیلگرش کی بوده؟ برادر جان کلینتون اوباما؟

گل‌محمدی: مسئولیت شکست مقابل الهلال با من است و از هواداران عذرخواهی می‌کنم/ شرایط تیم ما عجیب و باورنکردنی است- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnimسرمربی پرسپولیس: مسئولیت این بازی و این نتیجه به عهده من است؛ از همه هواداران عذرخواهی می‌کنم نمی‌خواهم اینجا در مورد مشکلات صحبت کنم، ولی از نتیجه ناراحت هستیم ACL2021 بیشعور بی شرف!!! باز بیا بگو مشکل حمایتی داریم حرف تکراری وزیر حامی پرسپولیس رفت حالا ببینم از مرحله گروهی بالا میرین

باید از تجربه کشورهای غربی برای بازگشایی مدارس استفاده کنیم/ کسی زیر ۱۵ سال در دنیا واکسینه نشده است/ چین از تحقیقاتی که انجام داده اطلاع‌رسانی مناسبی نمی‌کندیک عضو کمیسیون بهداشت و درمان گفت: امروز در آمریکا و اروپا واکسن فایزر و مدرنا برای کودکان و نوجوانان ممنوع شده است و به زیر ۱۵ سال زده نمی‌شود و ما هم تا زمانی که مطمئن نباشیم اثرات مضر واکسن کرونا روی کودکان و نوجوانان صفر و در حد آن است، نباید از آن استفاده کنیم.

در دسامبر سال ٢٠٢٠ مقامات ایتالیا از توقیف بزرگ‌ترین محمولە مواد مخدر بە ارزش حدود یک میلیارد دلار خبر دادند کە بە احتمال زیاد از حزب اللە لبنان ارسال شدە بود.

اما حزب‌الله فقط بە لبنان محدود نشدە است و در سوریە، عراق، و دیگر مناطق جهان هم فعالیت می‌کند.

حزب‌الله لبنان از زمان تاسیس در سال ١٩٨٢، در راستای پیشبرد سیاست‌های منطقەای و جهانی جمهوری اسلامی ایران و گسترش نفوذ آن در خاورمیانە، حرکت کرده است.

پس از کشیدە شدن اعتراضات مردمی سوریە بە جنگ داخلی در سال ٢٠١٣، حزب‌الله از اولین گروەهایی بود کە همراە با نیروی قدس سپاه پاسداران بە یاری رژیم بشار اسد شتافت.

نسخە عراقی حزب‌الله در عراق هم با نام کتائب حزب‌الله در سال ٢٠٠۶ شکل گرفت. اما حزب‌الله لبنان بر دیگر گروەهای شیعە عراقی نزدیک بە ایران هم تاثیر گذاشتە است.

حزب‌الله لبنان متهم اصلی بمبگذاری سال ۱۹۹۴ در مرکز یهودیان در آرژانتین و حملە به سفارت اسرائیل در این کشور آمریکای جنوبی است. بلغارستان هم حزب‌الله را به کشتن پنج شهروند اسرائیلی از طریق بمبگذاری در سال ٢٠١٢ متهم کرده است.

بسیاری از کارشناسان سیاسی معتقدند حزب‌الله لبنان بخشی از سپاە پاسداران است کە وظیفەاش عملی کردن سیاست‌ها و اقداماتی است کە جمهوری اسلامی ایران نمی‌خواهد خود آنها را انجام دهد.