داستان مادر بزرگ مبارزی که قلب معترضان را در بلاروس ربوده - BBC News فارسی

15/06/1399 05:34:00 ب.ظ

داستان مادر بزرگ مبارزی که قلب معترضان را در بلاروس ربوده

نینا بهینسکایا، مادر بزرگ ۷۳ ساله که به مدد شبکه‌های اجتماعی و پخش گسترده ویدئوهای حضورش در خیابان‌ها، به قهرمان معترضان بلاروس تبدیل شده است. ۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۳۰ اوت ۲۰۱۹ 3:18 ۱۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۴ سپتامبر ۲۰۲۰ 12:42 ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۵ سپتامبر...

۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۳۰ اوت ۲۰۱۹ 3:18 ۱۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۴ سپتامبر ۲۰۲۰ 12:42 ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۵ سپتامبر ۲۰۲۰

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

عراق موجودیت خود را از ایران دارد

محمد صدر: با بالا گرفتن جنگ های داخلی عراق در سالهای پس از سقوط صدام، این کشور با اعلام موجودیت گروهی با نام «داعش» در خاک خود مواجه شد که به نام برپایی تعالیم و قوانین اسلامی، ظالمانه ترین رفتار را در برخورد با مردم عراق به ویژه زنان این کشور دنبال می کردند(البته شاخه سوری این گروه، سال‌ها قبل فعالیت خود را در سوریه آغاز کرده بود) اینکه در نهایت چگونه ماهیت این گروه به نابودی انجامید و برخورد دولت عراق با ناجیان این کشور در سال‌های پس از سقوط داعش چه بود. گفت‌وگو کامل را اینجا بخوانید: https://www.sharghdaily.com/fa/tiny/news-873529 ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

خاورمیانه دچار تکان‌های بزرگ شده استمهدی مطهرنیا گفت‌: درباره توافق‌نامه امارات هیچ عکس‌العملی از دولت‌ها و مجامع جهان عرب دیده نشد که این بی‌اعتنایی معانی خاصی از منظر تحلیل‌گران دارد. خاورمیانه دچار تکان‌های بزرگ شده است که پیامدهای چنین حالتی آرام آرام خودش را نشان خواهد داد.

آن چه لازم است در مورد سرطان روده بزرگ بدانیمآن چه لازم است در مورد سرطان روده بزرگ بدانیم در پی مرگ چدویک بوزمن، بازیگر ۴۳ ساله آمریکایی، بر اثر ابتلا به سرطان روده بزرگ، خیلی‌ها ممکن است در مورد این بیماری، به ویژه در مورد خطر آن در افراد جوان‌تر، سوالاتی داشته باشند.

کارزار نامم_کجاست؛ کابینه افغانستان درج نام مادر در شناسنامه را تایید کرد - BBC News فارسیکابینه افغانستان در جلسه‌ امروز به ریاست اشرف غنی رئیس جمهوری، درج نام مادر در شناسنامه را تصویب کرد. دو روز قبل کمیته قوانین به ریاست سرور دانش، معاون رئیس جمهور تعدیل برخی از مواد قانون 'ثبت احوال نفوس' از جمله درج نام مادر در شناسنامه‌ها را در پاسخ به کارزار در شبکه‌های اجتماعی وارد این لایحه کرده بود.

موج کیهانی که حسگرها را در زمین به لرزه درآورد - BBC News فارسیتصور کنید که انرژی هشت خورشید در یک لحظه رها شود. بزرگترین 'موج ضربه‌ای' گرانشی‌ای که تا به امروز از ادغام دو سیاه‌چاله رصد شده است اینقدر قوی بود.

در آستانه بازگشایی مدرسه‌های ایران مقررات متناقض خانواده‌ها را سردرگم کرد - BBC News فارسییک روز قبل از بازگشایی مدرسه‌ها در ایران، تغییر آیین‌نامه رسمی اعلام شده و همچنین پیام‌های متناقض، خانواده‌ها، دانش‌آموزان و معلمان را در بلاتکلیفی گذاشته است. وزارت آموزش و پرورش به خاطر شیوع کرونا مدرسه‌ها را بر اساس سه رنگ سفید، زرد و قرمز تقسیم کرده بود؛ اما به تازگی اعلام کرده که کلاس‌ها بر اساس جمعیت مشخص می‌شوند و صبح شنبه خانواده‌ها باید با مدرسه‌ تماس بگیرند.

دونالد ترامپ می‌گوید سربازان کشته و اسیر شده در جنگ را مسخره نکرده - BBC News فارسیدونالد ترامپ این اتهام را که اظهارات تحقیرآمیزی درباره سربازان آمریکایی کشته شده یا به اسارت گرفته شده داشته رد کرده است.