آن چه لازم است در مورد سرطان روده بزرگ بدانیم

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 42 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

آن چه لازم است در مورد سرطان روده بزرگ بدانیم در پی مرگ چدویک بوزمن، بازیگر ۴۳ ساله آمریکایی، بر اثر ابتلا به سرطان روده بزرگ، خیلی‌ها ممکن است در مورد این بیماری، به ویژه در مورد خطر آن در افراد جوان‌تر، سوالاتی داشته باشند.

ماه مارچ به عنوان ماه آگاهی‌رسانی درباره سرطان روده بزرگ شناخته می‌شود.

روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی به اطلاعات موجود در مورد این نوع سرطان و نیز توصیه‌های کارشناسان در این زمینه، پرداخته است.اگر چه بیشتر موارد ابتلا به سرطان روده در افراد مسن‌تر دیده شده است، ولی در سال‌های اخیر این سرطان در میان افراد جوان‌تر رو به افزایش است. کارشناسان از علت آن کاملاً مطمئن نیستند. شاید برای برخی از بیماران، چاقی مفرط، دیابت، سیگار کشیدن، و عوامل موروثی نقش داشته است، ولی مبتلایانی هستند که هیچ یک از این عوامل خطر را نداشته و ندارند.

دکتر مندلسون همینطور توصیه می کند، افرادی که تاریخچه بیماری التهابی روده مثل کولیت زخمی یا بیماری کرون دارند، یا آنهایی که از ناحیه شکم و لگن‌شان عکس با اشعه ایکس گرفته شده است، هر چه زودتر غربالگری سرطان روده بزرگ را اغاز کنند بهتر است. دکتر سالم می گوید تشخیص زودهنگام سرطان فرق بزرگی در درمان و نتیجه حاصل از آن در مقایسه با تشخیص در مراحل پیشرفته می گذارد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

حل مشکلات آرادکوه منطقی‌تر از انتقال آن استدرپی استشمام بوی نامطبوع در مسیر فرودگاه بین‌المللی طی دو سال گذشته انتقال مرکز دفع و پردازش آرادکوه به‌عنوان یکی از کانون‌های اصلی این بو مطرح و این روزها محل اختلاف نظر اداره کل محیط زیست استان تهران و شهرداری تهران شده است. مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران ضمن بیان اینکه جابه‌جایی مرکز دفع و پردازش آرادکوه موضوعی نیست که به راحتی و به سهولت محقق شود، گفت: این اقدام زمان‌بر و دشوار است بنابراین ارتقای تسهیلات مورد نیاز برای بهبود وضعیت و مرتفع کردن مشکلات این مرکز منطقی‌تر و عقلانی‌تر است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

۸۴ درصد کالاهای وارداتی مربوط به مواد اولیه و واسطه‌ای استممنوعیت واردات ۲۴۰۰قلم کالا به کشور | رئیس کل سازمان توسعه تجارت: سال گذشته یک هزار و ۶۰۰ کالا ممنوعیت واردات داشت که این رقم در سال جاری به ۲ هزار و ۴۰۰ کالا رسیده است
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

نوبخت: ۳۷ طرح تولیدی با اعتبار هزار و ۷۱ میلیارد تومان ره‌آورد سفر به همدان استافتتاح ۱۶طرح در استان همدان | نوبخت : در این سفر ۱۶ طرح با اعتبار ۳۰۰میلیارد تومان در نقاط مختلف این استان بهره‌برداری و کلنگ‌زنی می‌شود. ۳۷ طرح تولیدی با اعتبار یک هزار و ۷۱میلیارد تومان و با اشتغالزایی ۱۹هزارو ۲۶۲ در سفر به همدان آغاز به کار می‌کند افتتاح بیمارستانی در همدان | معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور: ۱۵۰میلیارد تومان اعتبار به منظور تکمیل و بهره‌برداری از بیمارستان ۲۷۲تخت‌خوابی اکباتان همدان اختصاص یافت
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

۶ ساعت نگاه‌کردن به مانیتور معادل ۲۵ دقیقه در معرض نور خورشید بودن استتهران- ایرنا- نتایج یک مطالعه که به تازگی انجام شده است، نشان می‌دهد که ۶ ساعت نگاه کردن به صفحه نمایش رایانه در طول روز به اندازه ۲۵ دقیقه قرار داشتن در معرض نور شدید خورشید بدون داشتن کرم ضد آفتاب برای پوست مضر است.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

مورگان اورتگاس: آمریکا مخالف حضور حزب‌الله در دولت لبنان است🔺مورگان اورتگاس: آمریکا مخالف حضور حزب‌الله در دولت لبنان است ⚡️مورگان اورتگاس تاکید کرد: گروه شبه نظامی حزب الله که از حمایت جمهوری_اسلامی برخوردار است، یک حزب نیست که تمایل به کار با آن داشته باشیم.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

اوکراین: ترکیه در صنایع دفاعی مثال‌زدنی استمعاون نخست‌‌وزیر اوکراین ضمن اشاره به توان مثال‌زدنی ترکیه در صنایع دفاعی تاکید کرد سخت‌کوشی تُرک‌ها برای ساخت تسلیحات تولید داخل چشمگیر است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »