آن چه لازم است در مورد سرطان روده بزرگ بدانیم

14/06/1399 10:59:00 ب.ظ

آن چه لازم است در مورد سرطان روده بزرگ بدانیم در پی مرگ چدویک بوزمن، بازیگر ۴۳ ساله آمریکایی، بر اثر ابتلا به سرطان روده بزرگ، خیلی‌ها ممکن است در مورد این بیماری، به ویژه در مورد خطر آن در افراد جوان‌تر، سوالاتی داشته باشند.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. ماه مارچ (روز دهم اسفند تا ۱۱ فروردین) به عنوان ماه آگاهی‌رسانی درباره سرطان روده بزرگ شناخته می‌شود.

در پی مرگ چدویک بوزمن، بازیگر ۴۳ ساله آمریکایی، بر اثر ابتلا به سرطان روده بزرگ، خیلی‌ها ممکن است در مورد این بیماری، به ویژه در مورد خطر آن در افراد جوان‌تر، سوالاتی داشته باشند.

مگر سرطان روده بزرگ اصولاً در افراد مسن‌تر دیده نمی‌شود؟ در واقع درصد ابتلا به سرطان روده بزرگ، شامل روده بزرگ و راست‌روده، در میان افراد سالمند بالای ۶۵ سال کاهش یافته است که دلیل آن شاید به خاطر غربالگری بیشتر و منظم‌‌تر باشد.

کارشناسان از علت آن کاملاً مطمئن نیستند. شاید برای برخی از بیماران، چاقی مفرط، دیابت، سیگار کشیدن، و عوامل موروثی (ژنتیکی) نقش داشته است، ولی مبتلایانی هستند که هیچ یک از این عوامل خطر را نداشته و ندارند. headtopics.com

خانم مندلسون و همکارانش در مورد این که آیا رژیم غذایی، داروهایی مثل آنتی‌بیوتیک، و میکروبیوم‌های دستگاه گوارشی (ریز‌اندامگان همزیست که در بدن میزبان زندگی می‌کنند) - که به طور چشمگیری در نسل هایی که از سال‌های دهه ۱۹۶۰ میلادی به بعد متولد شده‌اند تفاوت کرده است - مطالعه می‌کنند.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

بایدن در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی زمین خورد

رئیس جمهور آمریکا در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی نیروی هوایی در ایالت کلرادو زمین خورد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

حل مشکلات آرادکوه منطقی‌تر از انتقال آن استدرپی استشمام بوی نامطبوع در مسیر فرودگاه بین‌المللی طی دو سال گذشته انتقال مرکز دفع و پردازش آرادکوه به‌عنوان یکی از کانون‌های اصلی این بو مطرح و این روزها محل اختلاف نظر اداره کل محیط زیست استان تهران و شهرداری تهران شده است. مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران ضمن بیان اینکه جابه‌جایی مرکز دفع و پردازش آرادکوه موضوعی نیست که به راحتی و به سهولت محقق شود، گفت: این اقدام زمان‌بر و دشوار است بنابراین ارتقای تسهیلات مورد نیاز برای بهبود وضعیت و مرتفع کردن مشکلات این مرکز منطقی‌تر و عقلانی‌تر است.

۸۴ درصد کالاهای وارداتی مربوط به مواد اولیه و واسطه‌ای استممنوعیت واردات ۲۴۰۰قلم کالا به کشور | رئیس کل سازمان توسعه تجارت: سال گذشته یک هزار و ۶۰۰ کالا ممنوعیت واردات داشت که این رقم در سال جاری به ۲ هزار و ۴۰۰ کالا رسیده است

نوبخت: ۳۷ طرح تولیدی با اعتبار هزار و ۷۱ میلیارد تومان ره‌آورد سفر به همدان استافتتاح ۱۶طرح در استان همدان | نوبخت : در این سفر ۱۶ طرح با اعتبار ۳۰۰میلیارد تومان در نقاط مختلف این استان بهره‌برداری و کلنگ‌زنی می‌شود. ۳۷ طرح تولیدی با اعتبار یک هزار و ۷۱میلیارد تومان و با اشتغالزایی ۱۹هزارو ۲۶۲ در سفر به همدان آغاز به کار می‌کند افتتاح بیمارستانی در همدان | معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور: ۱۵۰میلیارد تومان اعتبار به منظور تکمیل و بهره‌برداری از بیمارستان ۲۷۲تخت‌خوابی اکباتان همدان اختصاص یافت

۶ ساعت نگاه‌کردن به مانیتور معادل ۲۵ دقیقه در معرض نور خورشید بودن استتهران- ایرنا- نتایج یک مطالعه که به تازگی انجام شده است، نشان می‌دهد که ۶ ساعت نگاه کردن به صفحه نمایش رایانه در طول روز به اندازه ۲۵ دقیقه قرار داشتن در معرض نور شدید خورشید بدون داشتن کرم ضد آفتاب برای پوست مضر است.

مورگان اورتگاس: آمریکا مخالف حضور حزب‌الله در دولت لبنان است🔺مورگان اورتگاس: آمریکا مخالف حضور حزب‌الله در دولت لبنان است ⚡️مورگان اورتگاس تاکید کرد: گروه شبه نظامی حزب الله که از حمایت جمهوری_اسلامی برخوردار است، یک حزب نیست که تمایل به کار با آن داشته باشیم.

اوکراین: ترکیه در صنایع دفاعی مثال‌زدنی استمعاون نخست‌‌وزیر اوکراین ضمن اشاره به توان مثال‌زدنی ترکیه در صنایع دفاعی تاکید کرد سخت‌کوشی تُرک‌ها برای ساخت تسلیحات تولید داخل چشمگیر است. - خبرگزاری آناتولی