اینترنت بازار حکاکان هرات را داغ کرد - BBC News فارسی

05/09/2020 05:36:00 ب.ظ

اینترنت بازار حکاکان هرات را داغ کرد

اینترنت بازار حکاکان هرات را داغ کرد

شبکه‌های اجتماعی در افغانستان، به شماری از هنرمندان افغان کمک کرده تا بازاری برای فروش آثار شان فراهم کنند؛ از جمله حکاک ها که هنرشان با وجود سابقه طولانی، حالا کم‌رنگ شده است.

اینترنت بازار حکاکان هرات را داغ کرد۲۴ دقیقه پیششبکه‌های اجتماعی در افغانستان، به شماری از هنرمندان افغان کمک کرده تا بازاری برای فروش آثار شان فراهم کنند؛ از جمله حکاک‌ها که هنرشان با وجود سابقه طولانی، حالا کم‌رنگ شده است.‌ خاطره امید از معدود حکاکان زن در هرات است که می‌گوید استفاده از شبکه‌های اجتماعی سبب شده که رونق کارش نسبت به گذشته سه برابر شود. حکاکی روی سنگ در هرات پیشینه‌ درازی دارد.

محمد قاضی زاده گزارش می‌دهد.پربیننده ترین۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۳۰ اوت ۲۰۱۹3:18۱۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۴ سپتامبر ۲۰۲۰12:42۱۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۵ سپتامبر ۲۰۲۰

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

یک‌هفته پس از جان‌ باختن مهسا‌ امینی؛ شولتس: اعتراضات زنان شجاع ایران مرا تحت تاثیر قرار داد

همزمان سپاه پاسداران اعتراض‌ها را «توطئه دشمن» دانسته و از لزوم برخورد قوه قضائیه با «عوامل و گردانندگان» تظاهرات‌های خیابانی خبر داده است. منابع مختلف داخلی تاکنون بازداشت ده‌ها شهروند از جمله چندین فعال و خبرنگار را تائید کرده اند. ادامه مطلب >>

سم زنبور عسل بعضی از سلول‌های سرطانی پستان را 'از بین می‌برد' - BBC News فارسیدانشمندان استرالیایی می‌گویند در شرایط آزمایشگاهی سم زنبور عسل، سلول‌های مهاجم سرطان پستان را از بین می‌برد. آنها این سم و ترکیب موجود در آن به نام ملیتین را، برای دو نوع سرطان پستان که درمانشان سخت است به کار گرفتند. این یافته 'مهیج' توصیف شده است ولی دانشمندان هشدار می‌دهند که به پژوهش‌های بیشتری نیاز است.

درآمد بیش از 2 میلیارد دلاری ترکیه از صادرات فندقاتحادیه صادرکنندگان فندق منطقه دریای سیاه ترکیه اعلام کرد که از اول سپتامبر 2019 تا 31 اوت سال‌جاری به 126 کشور 343 هزار و 561 تن مغز فندق صادر کرده است. - خبرگزاری آناتولی

بعد از عربستان سعودی، بحرین هم از بازگشایی حریم هوایی خود برای پرواز‌های اسرائیل خبر دادبعد از عربستان_سعودی، بحرین هم از بازگشایی حریم هوایی خود برای پرواز‌های اسرائیل خبر داد خبرگزاری فرانسه روز جمعه گزارش داد که این اقدام تنها چند روز بعد از تصمیم تاریخی عربستان سعودی است که اجازه پرواز بین اسرائیل به امارات از حریم این کشور را داد.

گارد ساحلی ترکیه 179 پناهجوی رانده شده از آبهای یونان را از خطر مرگ نجات داد

آغاز کلاس‌های آموزشی دانشگاه تهران از ۲۹ شهریور/نودانشجویان از اول آبان می آیندمعاون آموزشی دانشگاه تهران از آغاز کلاس‌های آموزشی این دانشگاه برای دانشجویان ورودی قبل، از ۲۹ شهریور ماه خبر داد و گفت: براساس شرایط بوجود آمده ناشی از شیوع کرونا، شیوه برگزاری کلاس‌ها به صورت الکترونیکی و آنلاین خواهد بود.

چین از هند خواست نیروهایش را از منطقه مرزی مورد مناقشه خارج کند - BBC News فارسیچین از هند درخواست کرده 'فورا' نیروهایش را از منطقه‌ای در امتداد مرز هیمالیا که ادعای مالکیت آن را دارد، خارج کند. وی فنگه، وزیر دفاع چین به همتای هندی خود گفته که این کشور مسئول کامل تنش‌های مرزی جاری بین دو کشور است.

اینترنت بازار حکاکان هرات را داغ کرد اینترنت بازار حکاکان هرات را داغ کرد ۲۴ دقیقه پیش شبکه‌های اجتماعی در افغانستان، به شماری از هنرمندان افغان کمک کرده تا بازاری برای فروش آثار شان فراهم کنند؛ از جمله حکاک‌ها که هنرشان با وجود سابقه طولانی، حالا کم‌رنگ شده است.سم زنبور عسل بعضی از سلول‌های سرطانی پستان را 'از بین می‌برد' یک ساعت پیش منبع تصویر، Getty Images دانشمندان استرالیایی می‌گویند در شرایط آزمایشگاهی سم زنبور عسل، سلول‌های مهاجم سرطان پستان را از بین می‌برد.اتحادیه صادرکنندگان فندق منطقه دریای سیاه ترکیه اعلام کرد که از اول سپتامبر 2019 تا 31 اوت سال‌جاری به 126 کشور 343 هزار و 561 تن مغز فندق صادر کرده است.) می‌گوید این کشور نیز با درخواست برای پرواز اسرائیل – امارات از حریم هوایی بحرین موافقت کرده است.

‌ خاطره امید از معدود حکاکان زن در هرات است که می‌گوید استفاده از شبکه‌های اجتماعی سبب شده که رونق کارش نسبت به گذشته سه برابر شود. حکاکی روی سنگ در هرات پیشینه‌ درازی دارد. این یافته "مهیج" توصیف شده است ولی دانشمندان هشدار می‌دهند که به پژوهش‌های بیشتری نیاز است. محمد قاضی زاده گزارش می‌دهد.2020 اردو/ خبرگزاری آناتولی به گزارش اتحادیه صادرکنندگان فندق منطقه دریای سیاه ترکیه (KFMİB)، از اول سپتامبر 2019 تا 31 اوت سال جاری 343 هزار و 561 تن مغز فندق به ارزش 2 میلیارد و 312 میلیون و 45 هزار دلار به 126 کشور صادر شده ‌است. پربیننده ترین ۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۳۰ اوت ۲۰۱۹ 3:18 ۱۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۴ سپتامبر ۲۰۲۰ 12:42 ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۵ سپتامبر ۲۰۲۰ 2:40 . پژوهش‌هایی که در این نشریه منتشر می‌شوند همتاداوری می‌شوند.