خاورمیانه دچار تکان‌های بزرگ شده است

  • 📰 EtemadOnline
  • ⏱ Reading Time:
  • 23 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 12%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

مهدی مطهرنیا، کارشناس مسائل بین‌الملل، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین:خاورمیانه دچار تکان‌های بزرگ شده است/آمریکا می‌خواهد جهت‌گیری‌های قرن بیستمی را در قرن بیست‌ویکم اعمال کند این مطلب را اینجا_بخوانیم👇

مهدی مطهرنیا گفت‌: درباره توافق‌نامه امارات هیچ عکس‌العملی از دولت‌ها و مجامع جهان عرب دیده نشد که این بی‌اعتنایی معانی خاصی از منظر تحلیل‌گران دارد. که پیامدهای چنین حالتی آرام آرام خودش را نشان خواهد داد.طمع آمریکا به خاورمیانه و اراده تصمیم‌گیران آمریکایی برای مداخله در امور مربوط به خاورمیانه‌ای‌ها، کشورهای این منطقه مهم و استراتژیک را همیشه در معرض حالت‌هایی غیرقابل پیش‌بینی قرار می‌دهد. آن هم در حالی که به جرات می‌توان اذعان داشت،‌ آمریکا بنایی بر بی‌توجهی به خاورمیانه نخواهد داشت.

چرا که به نظر می‌رسد، رابطه‌های میان این دو کشور با رابطه اسرائیل و اردن در دهه 90 میلادی یا صلح کمپ‌دیوید در سال 1979 متفاوت است. به هر حال تفاهم‌‌ها و توافق‌های قبلی که بین مصر و اردن با اسرائیلدر چارچوب جنگ اعراب با اسرائیل صورت گرفت، به اختلافات سرزمینی باز می گشت و محصول استمرار جنگ بود.وی توضیح داد: همنشینی اردن با اسراییل هم برگرفته از پیش‌زمینه مربوط به جنگ و مساله آوارگان فلسطینی محصول اختلافاتی بود که بین آنها وجود داشت.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 9. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

فشار بر روزنامه‌نگاران در ایران | افشاگر قطع دولتی اینترنت در اعتراضات آبان به زندان و منع روزنامه‌نگاری محکوم شدفشار بر روزنامه‌نگاران در ایران | افشاگر قطع دولتی اینترنت در اعتراضات_آبان به زندان و منع روزنامه‌نگاری محکوم شد
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

اعلام جزئیات مناظره‌های آینده میان پرزیدنت ترامپ و جو بایدناعلام جزئیات مناظره‌های آینده میان پرزیدنت ترامپ و جو بایدن نخستین مناظره انتخاباتی با اجرای کریس والاس، مجری برنامه تلویزیونی «فاکس نیوز ساندی»، روز سه‌شنبه ۲۹ سپتامبر (هشتم مهر ماه) در شهر کلیولند ایالت اوهایو، برگزار خواهد شد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

واکنش سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به صدور احکام اعدام و زندان برای نوید افکاری و برادرانش: آنها را آزاد کنیدواکنش سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به صدور احکام اعدام وزندان برای نوید_افکاری و برادرانش: آنها را آزاد کنید در روزهای اخیر گزارش‌هایی از صدور احکام سنگین برای سه برادر به نام‌های نوید، وحید، و حبیب افکاری در فضای مجازی منتشر شد
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

تیم پزشکی لوییزیانا چگونه در زمان «طوفان دریایی لورا» از بیماران «کووید-۱۹» حفاظت کردتیم پزشکی لوییزیانا چگونه در زمان «طوفان دریایی لورا» از بیماران «کووید۱۹» حفاظت کرد لوییزیانا در ایالات متحده بیشترین نرخ مبتلایان به ویروس_کرونا را نسبت به جمعیتش دارد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

مایک پمپئو: آمریکا، اسرائیل و امارات، جمهوری اسلامی ایران را «بزرگترین تهدید برای ثبات خاورمیانه» می‌دانندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

شورای امنیت ملی کاخ سفید: مسموم کردن رهبر مخالفان در روسیه «کاملا شرم‌آور» استشورای امنیت ملی کاخ_سفید: مسموم کردن رهبر مخالفان در روسیه «کاملا شرم‌آور» است یک سخنگوی دولت آلمان نیز روز چهارشنبه اعلام کردکه آزمایش‌های انجام شده در یک آزمایشگاه نظامی ثابت کرده که آلکسی ناوالنی بی‌تردید با استفاده از سم اعصاب «نوویچوک» مسموم شده است
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »