حزب‌الله و متحدانش اکثریت کرسی‌های پارلمان لبنان را از دست دادند

28/02/1401 12:15:00 ق.ظ

با پایان شمارش آرای انتخابات پارلمانی در لبنان، مشخص شده است که حزب‌الله و متحدان این سازمان نظامی‌-سیاسی مورد حمایت ایران اکثریت کرسی‌های مجلس را از دست داده اند.

با پایان شمارش آرای انتخابات پارلمانی در لبنان، مشخص شده است که حزب‌الله و متحدان این سازمان نظامی‌-سیاسی مورد حمایت ایران اکثریت کرسی‌های مجلس را از دست داده اند. بزرگ‌ترین بازنده این انتخابات را باید جریان آزاد مسیحی به رهبری میشل عون، رئیس جمهوری کنونی لبنان دانست. آقای عون برای سال‌ها به‌عنوان همپیمان حزب‌الله، نماینده نزدیکی دو جریان شیعه و مسیحی مارونی لبنان بود.

حزب نیروهای لبنانی (قوات) تحت رهبری جریان سمیر جعجع و از دشمنان قسم خورده حزب‌الله در این انتخابات به بزرگ‌ترین نماینده جامعه متکثر مسیحیان لبنان بدل شد. این حزب راست‌گرا و طرفدار غرب، روابط بسیار نزدیکی با عربستان سعودی هم دارد.

دیوان عالی عراق با رد شکایت احزاب تحت حمایت ایران، نتایج انتخابات پارلمانی را تایید کرد سمیر یوسف می‌گوید با پایان انتخابات، بحث‌های طولانی آغاز خواهد شد و توافق بر سر مسائلی نظیر تصویب لایحه بودجه، رای اعتماد به کابنیه و همچنین برگزیدن رئیس جمهوری پیچیده‌تر از دوره‌های اخیر خواهد بود. به گفته وی، در پارلمان آینده به جای دو قطبی ۸ مارس (حزب‌الله و متحدان) و ۱۴ مارس (حریری و متحدان)، شاهد یک نیروی سوم، یعنی نامزدهای مستقل در کنار دو نیروی اقلیت دیگر خواهیم بود.

در کمتر از یک سال گذشته این دومین انتخابات در خاور میانه است که نیروهای متحد ایران در آن شکست می‌خورند. در پاییز سال گذشته هم در عراق ائتلاف فتح رقابت را به گروه صائرون، به رهبری مقتدی صدر واگذار کرده بود. headtopics.com

حزب_الله ،پیروز درهر میدان...

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

نتایج اولیه انتخابات لبنان؛ شکست حزب‌الله و متحدان آن و پیروزی «القوات‌ اللبنانیه»بسام المولوی، وزیر کشور لبنان دوشنبه 26 اردیبهشت، طی یک کنفرانس مطبوعاتی، نتایج رسمی چهار حوزه از 15 حوزه انتخاباتی را اعلام کرد.نتایج حوزه اول استان جنوب 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂 چرا الان ک نتایج کلی اومد چیزی نمیگین؟ چرا حرفی از انتخابات ایران نیست؟ 🤣🤣

حزب‌الله و متحدانش احتمالا اکثریت پارلمانی لبنان را از دست خواهند دادنتایج انتخابات پارلمانی لبنان تا شامگاه دوشنبه ۲۶ اردیبهشت نشان می‌دهد که جایگاه سازمان حزب‌الله و گروه‌های متحد آن تا حدی تضعیف شده و احتمالا اکثریت پارلمانی را از دست خواهد داد.

ائتلاف حزب الله و احزاب مسیحی اکثریت در مجلس لبنان را از دست دادندائتلاف حزب الله و احزاب مسیحی اکثریت در مجلس لبنان را از دست دادند

انتخابات لبنان؛ ارزیابی‌های اولیه از کاهش کرسی‌های حزب الله و متحدانش حکایت دارددر این انتخابات حزب سمیر جعجع موفق‌تر از حزب رقیب خود به رهبری میشل عون - متحد حزب الله لبنان - ظاهر شده است. ارزیابی از کجا آوردی؟ 🤣🤣🤣 یورونیوز یا فیکونیوز؟

۴ فوتی جدید کرونا در کشور / شناسایی ۳۵۲ بیمار دیگر۴ فوتی و ۳۵۲ ابتلای جدید کرونا در کشور *مبتلایان جدید: ۳۵۲ نفر *جانباختگان جدید: ۴ نفر *مجموع مبتلایان: ۷۲۲۸۷۸۶ نفر *مجموع بهبودیافتگان: ۷۰۲۴۷۸۷ نفر *مجموع جان‌باختگان: ۱۴۱۲۳۶ نفر *مجموع واکسن تزریق شده: ۱۴۹۵۵۳۲۸۵ دُز

انتخابات مجلس لبنان؛ حزب‌الله از اکثریت افتاد | DW | 17.05.2022وزارت کشور لبنان نتایج رسمی نهایی ۱۲ حوزه از میان ۱۵ حوزه انتخاباتی را اعلام کرد. بنا بر این آمار حزب‌الله لبنان و متحدانش با کسب ۶۲ کرسی از اکثریت افتاده‌اند. ده‌ها کاندیدای مستقل و اصلاح‌طلب به پارلمان راه یافته‌اند. برای سعادت و خوشبختی ملت هاتون ، به کل حذف کنید این تروریستهای کثیف و جنایتکار رو .. و پاک کنید این لکه های ننگ رو از تاریخهای پرافتخارتون ..