تماس تلفنی روسای جمهور فرانسه و اوکراین

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 37 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 53%

روسای جمهور فرانسه و اوکراین در خصوص ارسال کمک‌های بشردوستانه و تسلیحات به کی‌یف و همچنین درخواست اوکراین برای عضویت در اتحادیه اروپا بحث و رایزنی کردند. - خبرگزاری آناتولی

ایران اخبار, ایران سرفصلها

روسای جمهور فرانسه و اوکراین در خصوص ارسال کمک‌های بشردوستانه و تسلیحات به کی‌یف و همچنین درخواست اوکراین برای عضویت در اتحادیه اروپا بحث و رایزنی کردند.بر اساس بیانیه الیزه، امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه با ولودیمیر زلنسکی، همتای اوکراینی خود به صورت تلفنی گفت‌وگو کرد.

روسای جمهور دو کشور در این تماس در خصوص ارسال کمک‌های بشردوستانه و تسلیحات به اوکراین و همچنین درخواست اوکراین برای عضویت در اتحادیه اروپا بحث و رایزنی کردند.مکرون تاکید کرد که فرانسه آماده است تا تمامی درخواست‌های اوکراین، به‌ویژه در زمینه تجهیزات دفاعی، سوخت، کمک‌های بشردوستانه را مهیا کند. رئیس‌جمهور فرانسه تصریح کرد که پاریس در روزهای آینده به افزایش کمک‌های بشردوستانه و ارسال تسلیحات به اوکراین ادامه خواهد داد.

مکرون و زلنسکی درباره موضوع «امنیت غذایی» و راه‌های صادرات غلات از اوکراین که مورد نیاز اکثر کشورهای جهان است، بحث و تبادل نظر کردند. در این تماس همچنین ضمانت‌های امنیتی که فرانسه می‌تواند بر اساس یک توافق بین‌المللی به اوکراین ارائه دهد تا تمامیت ارضی این کشور محافظت شود نیز بحث شد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

رئیس جمهور آمریکا حمله نژادپرستانه در بوفالو را 'تروریسم داخلی' توصیف کردرئیس جمهور آمریکا حمله نژادپرستانه در بوفالو را 'تروریسم داخلی' توصیف و تاکید کرد که 'نژادپرستی سفیدپوستان' یک 'سم' است و هرگز پیروز نخواهد شد.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

فریاد هزاران تونسی علیه رئیس جمهور؛ «ملت چیزی را می‌خواهد که شما نمی‌خواهید»این تجمع اعتراضی که در میان حضور شدید نیروهای امنیتی در خیابان حبیب بورقیبه در مرکز پایتخت و ورودی نزدیک به آن رخ داد، به درخواست جنبش «شهروندان علیه کودتا» و«جنبش نجات ملی» صورت گرفته است. پایان حکومتهای مستبد و فاسد.امروز رفتم نون بخرم.با دوستی صحبت از تورم وحشتناک شد.جاسوسها و آدم فروشهای حکومتی هم در صف نون.از حرفهای من از وحشت به لرزه افتادن و گفتن سریع نون بخر و از اینجا برو.گفتم ۹۰ درصد ملت که با آدم فروشی نمیتونن نون بخورن،تکلیفشون چیه؟خیلی ترسیده بودن مثل ایران
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

دیدار وزرای خارجه اوکراین و آمریکا؛ میچ‌ مک‌کانل می‌گوید سنا کمک ۴۰ میلیارد دلاری را تصویب می‌کنددیمترو کولبا، وزیر خارجه اوکراین، گفت که او روز یکشنبه با آنتونی بلینکن، وزیر خارجه ایالات متحده، دیدار کرده و «سلاح‌ها و کمک‌های بیشتری در راه اوکراین است». سلاح بیشتر تباهی بیشتر اوکراین.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

تایمز آسیا: جنگ اوکراین تلاش کشورها برای تسخیر فضا را شتاب بخشیده استروزنامه «تایمز آسیا» در مقاله‌ای به تحلیل این موضوع پرداخته که حمله روسیه به اوکراین و تشدید رویارویی روسیه و چین با غرب، تلاش‌های جداگانه کشورهای مختلف
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

روسیه: تسلیحات ارسالی از آمریکا و اروپا به اوکراین را منهدم کردیمروسیه: تسلیحات ارسالی از آمریکا و اروپا به اوکراین را منهدم کردیم وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که تسلیحات ارسالی از آمریکا و اروپا به اوکراین را در منطقه لویو منهدم کرده‌اند.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

اوکراین: تعداد سربازان کشته شده روسیه به 27 هزار و 900 نفر رسیدستاد کل ارتش اوکراین اعلام کرد که تعداد سربازان کشته شده روسیه در جنگ به 27 هزار و 900 نفر افزایش یافته است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »