انتخابات مجلس لبنان؛ حزب‌الله از اکثریت افتاد | DW | 17.05.2022

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 48 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 63%

وزارت کشور لبنان نتایج رسمی نهایی ۱۲ حوزه از میان ۱۵ حوزه انتخاباتی را اعلام کرد. بنا بر این آمار حزب‌الله لبنان و متحدانش با کسب ۶۲ کرسی از اکثریت افتاده‌اند. ده‌ها کاندیدای مستقل و اصلاح‌طلب به پارلمان راه یافته‌اند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

بسام المولوی، وزیر کشور لبنان در آخرین نشست خبری خود در مورد نتایج انتخابات گفته است: «بر طبق نتایج به‌دست آمده از حوزه‌های استان‌های جنوبی، حزب‌الله و متحدان آن، در این حوزه‌ها هیچ کرسی به‌دست نیاورده‌اند.»

نتایج اولیه شمارش آراء انتخابات پارلمانی لبنان نشان می‌دهد حزب"القوات اللبنانیه" با کسب ۲۰ کرسی به بزرگ‌ترین حزب نماینده مسیحیان در پارلمان این کشور تبدیل شده است. این سیستم سیاسی حکومتی تاکنون مانع ورود کاندیداهای احزاب غیرمذهبی و نمایندگان جامعه مدنی به پارلمان می‌شده است.مجلس لبنان مجموعاً ۱۲۸ نماینده دارد و تاکنون به صورت مساوی میان ۶۴ نماینده مسیحی و ۶۴ نماینده مسلمان و دروزی تقسیم می‌شده است. ۲۷ کرسی مسلمان‌ها به اهل سنت تعلق دارد و تعداد مساوی هم در اختیار شیعیان است. دو کرسی مسلمان‌ها از آن علوی‌هاست و ۸ کرسی هم به دروزی‌ها تعلق می‌گیرد.

بنا بر گزارش شبکه الجزیره، بسام مولوی، وزیر کشور لبنان، در کنفرانسی مطبوعاتی انتخابات را"موفق" ارزیابی کرد و گفت نسبت تخلفات بسیار پایین بوده است.به گزارش خبرگزاری کاتولیک، یک سخنگوی این نهاد گفته است: «ما می‌توانیم صدها تخلف در مراحل مختلف برگزاری انتخابات، از آغاز کارزار انتخاباتی تا شمارش آرا ارائه دهیم.» قرار است بعدتر یک گزارش کامل ارائه شود.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

برای سعادت و خوشبختی ملت هاتون ، به کل حذف کنید این تروریستهای کثیف و جنایتکار رو .. و پاک کنید این لکه های ننگ رو از تاریخهای پرافتخارتون ..

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

حزب‌الله و متحدانش احتمالا اکثریت پارلمانی لبنان را از دست خواهند دادنتایج انتخابات پارلمانی لبنان تا شامگاه دوشنبه ۲۶ اردیبهشت نشان می‌دهد که جایگاه سازمان حزب‌الله و گروه‌های متحد آن تا حدی تضعیف شده و احتمالا اکثریت پارلمانی را از دست خواهد داد.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

ائتلاف حزب الله و احزاب مسیحی اکثریت در مجلس لبنان را از دست دادندائتلاف حزب الله و احزاب مسیحی اکثریت در مجلس لبنان را از دست دادند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تصاویری از نجات بیش از ۴۰۰ پناهجو از خطر غرق شدن توسط پزشکان بدون مرزسازمان پزشکان بدون مرز از نجات بیش از ۴۰۰ پناهجو از خطر غرق شدن در ۷ عملیات مختلف در یک بازه زمانی ۷۲ ساعته از ۹ مه خبر داد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

نتایج اولیه انتخابات لبنان؛ شکست حزب‌الله و متحدان آن و پیروزی «القوات‌ اللبنانیه»بسام المولوی، وزیر کشور لبنان دوشنبه 26 اردیبهشت، طی یک کنفرانس مطبوعاتی، نتایج رسمی چهار حوزه از 15 حوزه انتخاباتی را اعلام کرد.نتایج حوزه اول استان جنوب 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂 چرا الان ک نتایج کلی اومد چیزی نمیگین؟ چرا حرفی از انتخابات ایران نیست؟ 🤣🤣
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

کمپین دفاع از رضا شهابی از وخامت وضعیت جسمی او در زندان اوین خبر دادکمیته دفاع از رضا شهابی می‌گوید که فشار خون آقای شهابی بالا رفته، دچار کمردرد شدید شده و بی‌حسی سیستم عصبی او دوباره عود کرده است.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

بیش از ۲۶۰ سرباز اوکراینی از کارخانه آزوف‌استال خارج شدندگانا مالیار، معاون وزیر دفاع اوکراین، روز دوشنبه اعلام کرد که بیش از ۲۶۰ سرباز اوکراینی از کارخانه محاصره شده آزوف‌استال در شهر بندری ماریوپل خارج شده‌اند. امپراطوری پوتین درمقابل۲۶۰نفر عاجز بود خاککک توسرت پوتین اولا همه اینان اتباع اوکراین نیستند،‌ ثانیاً تسلیم شد‌ه‌اند!
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »