توصیه رئیسی به حل مشکلات کارگران همزمان با احضار گسترده آنان | DW | 30.09.2019

08/07/1398 05:11 ب.ظ

رئیس قوه قضائیه هم‌زمان با احضار کارگران نیشکر هفت‌تپه، خواستار حل و فصل اعتراضات کارگری توسط دولت و مجلس شد. ۴۰ کارگر هفت‌تپه به پلیس امنیت احضار شده‌اند. به گفته سندیکای این واحد، ۱۵۰ کارگر دیگر نیز در شرف اخراج‌اند.

رئیس قوه قضائیه هم‌زمان با احضار کارگران نیشکر هفت‌تپه، خواستار حل و فصل اعتراضات کارگری توسط دولت و مجلس شد. ۴۰ کارگر هفت‌تپه به پلیس امنیت احضار شده‌اند. به گفته سندیکای این واحد، ۱۵۰ کارگر دیگر نیز در شرف اخراج‌اند. سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه امروز دوشنبه هشتم مهر (۳۰ سپتامبر) با اشاره به اخراج ۱۵۰ تن دیگر از کارگران این شرکت، از احضار حدود ۴۰ تن از آنان به پلیس امنیت شوش خبر داد.

این سندیکا در کانال تلگرام خود با اشاره به احضار این ۴۰ کارگر نوشت: «در گزارش قبلی اعلام کردیم که ۲۰ نفر از کارگران نیشکر هفت‌تپه احضار شده‌اند که روز دوشنبه خود را به پلیس اطلاعات امنیت شوش معرفی کنند. تمام کارگران احضارشده باید روز دوشنبه ساعت ۱۱ خود را به پلیس اطلاعات امنیت شوش معرفی کنند.»

سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه همچنین نوشت که"نزدیک به ۱۵۰ کارگر دیگر" نیز در شرف اخراج از کار"یا به قول کارفرما، عدم نیاز و تمدید نکردن قرارداد مجدد" هستند. "اخراج در مجموع ۱۷۰ کارگر" این سندیکا ضمن انتشار نام شماری از کارگران اخراجی، تأکید کرده است که «این ۱۵۰ نفر جدا از ۲۰ نفر اخراجی هستند که قبلا اعلام شده است».

دوشنبه گذشته صدها کارگر مجتمع نیشکر هفت‌تپه در اعتراض به اخراج دست‌کم ۲۰ تن از همکارانشان از سوی کارفرمای خصوصی این شرکت اعتصاب خود را آغاز کردند. شماری از این کارگران پیش‌تر در دادگاه انقلاب اسلامی شوش، به مجازت‌های سنگینی مانند زندان و شلاق محکوم شده‌اند. headtopics.com

ادامه مطلب:
dw_persian »

تحقیقات مقدماتی استیضاح ترامپ؛ ۵ مقام وزارت خارجه آمریکا به کنگره احضار شدندتحقیقات مقدماتی درباره استیضاح رئیس جمهوری آمریکا وارد مرحله تازه ای شده است.

احضار ۴۰ کارگر شرکت هفت‌تپه به نهادهای امنیتیکانال تلگرام سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه ایران، خبر از احضار ۴۰ کارگر این شرکت به 'پلیس اطلاعات و امنیت شوش' داده و نوشته است که این کارگران 'به صورت تلفنی' احضار شده‌ و امروز باید به نهاد امنیتی مراجعه کنند. از دلیل احضار کارگران به نهادهای امنیتی و یا اتهام آنان اطلاعاتی در دست نیست.

احضار ۴۰ کارگر نیشکر هفت تپه به پلیس اطلاعات و امنیت شوش

اخراج قریب الوقوع نزدیک به ۱۵۰ نفر از کارگران نیشکر هفت تپه توسط کارفرماتا میتونن این بنده های خدا رو ازار میدن مگه گناهشون چیه

استفاده از راه حل سیاسی را به جنگ با ایران ترجیح می‌دهمولیعهد عربستان بر استفاده از راه حل سیاسی در مورد ایران تاکید کرد و گفت: جنگ باعث سقوط اقتصاد جهانی می‌شود. خاک تو سر ترسوش......

باهنر: به وحدت حداکثری نمی‌رسیم/ اگر چنین نشود به خودمان باخته‌ایمباهنر: هدف ما وحدت صد درصدی است البته به صد درصد نمی‌رسیم ولی تلاش می‌کنیم برخلاف اختلاف دیدگاه به وحدت حداکثری برسیم با توجه به فضای سیاسی حاکم بر کشور اگر خدایی نکرده به وحدت حداکثری نرسیم باید بدانیم که به خودمان باخته‌ایم