هفتادوچهارمین اجلاس عمومی سازمان ملل, روحانی و ظر یف در مجمع‌ عمومی سازمان ملل, تنش ایران و آمریکا

هفتادوچهارمین اجلاس عمومی سازمان ملل, روحانی و ظر یف در مجمع‌ عمومی سازمان ملل

'مقامات ایرانی آماده تغییرات جزئی در برجام هستند' | DW | 30.09.2019

سخنگوی وزارت خارجه ایران در نشست خبری خود در تهران به پرسش‌های خبرنگاران پاسخ گفت. بیشترین پرسش‌ها در رابطه با بحران برجام، تنش با آمریکا و تلاش‌های بین‌المللی برای رفع این تنش بود.

30/09/2019 05:22:00 ب.ظ

سخنگوی وزارت خارجه ایران در نشست خبری خود در تهران به پرسش‌های خبرنگاران پاسخ گفت. بیشترین پرسش‌ها در رابطه با بحران برجام، تنش با آمریکا و تلاش‌های بین‌المللی برای رفع این تنش بود.

سخنگوی وزارت خارجه ایران در نشست خبری خود در تهران به پرسش‌های خبرنگاران پاسخ گفت. بیشترین پرسش‌ها در رابطه با بحران برجام، تنش با آمریکا و تلاش‌های بین‌المللی برای رفع این تنش بود.

روز دوشنبه، هشتم مهر (۳۰ سپتامبر) عباس موسوی، در جمع خبرنگاران به موضوعات گوناگونی پرداخت که مهم‌ترین آنها پیرامون توافق هسته‌ای و تنش با ایالات متحده بود.سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی در پاسخ به پرسشی در باره اظهارات رئیس جمهور روحانی در نیویورک مبنی بر آمادگی ایران برای"تغییرات جزئی در برجام" گفت، این پیشنهاد از پشتوانه داخلی برخوردار است و روحانی پیش از مطرح کردن آن با"مقامات داخل کشور" رایزنی داشته است.

پرسپولیسی‌ها جام قهرمانی لیگ برتر را بالای سر بردند- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim جر‌د کوشنر با تأسیس یک شرکت سرمایه‌گذاری از سیاست فاصله می‌گیرد قاچاق، رباخواری، و باج‌گیری؛ راه‌های جدید کسب درآمد شبه‌نظامیان منطقه در نبود کمک‌های مالی جمهوری اسلامی

روحانی گفته بود: «اگر تحریم‌ها برداشته شود من آماده‌ام درباره تغییرات، الحاقات یا اصلاحات کوچکی در توافق هسته‌ای گفت‌وگو کنم.»"الجزیره" نیز به نقل از"یک منبع ایرانی" که نامش فاش نشده گزارش داد که ایران می‌تواند به صورت مشروط با تغییراتی جزئی در برجام موافقت کند. به گفته این منبع، پیشنهاد ایران تغییرات در بخش‌های فنی و نظارت بین المللی است، از جمله آغاز سریع‌تر اقدام‌هایی که قرار بود تا سال ۲۰۲۵ اجرا شود.

محمدعلی پورمختار، نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی نیز گفته است: «شنیده‌ها از این امر حکایت دارد که دولت در جریان مذاکرات خود با طرف‌های غربی به دنبال ایجاد تغییراتی در متن برجام است.»سفری"موفقیت‌آمیز"سخنگوی وزارت خارجه ایران شرکت روحانی و ظریف در هفتاد و چهارمین مجمع عمومی سازمان ملل را"مفید و پربار" خواند و تاکید کرد که هیات ایرانی به اهدافی که برای این سفر پیش بینی کرده بود رسیده است. headtopics.com

او گفت: «آقای رئیس جمهور علاوه بر سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل با تعدادی از مقامات ارشد شرکت‌کننده در این نشست دیدار و رایزنی کرد، آقای ظریف نیز در این سفر روزهای فشرده کاری داشت و با حدود ۲۲ همتای خود دیدار کرد و با هفت نفر از مقامات سازمان ملل و دیگر سازمان‌های بین المللی رایزنی داشتند. هشت مصاحبه با رسانه‌های معتبر بین‌المللی انجام دادند و ۱۰ دیدار نیز با نخبگان سیاست خارجی و کانون‌های اندیشه‌ورزی در آمریکا داشتند.»

اعضای هیات ایرانی تا آخرین ساعات پیش از سفرشان نمی‌دانستند که آیا موفق به شرکت در این مجمع خواهند شد یا خیر، زیرا واشنگتن از اعطای روادید به آنها خودداری می‌کرد.دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیدعلاوه بر این، رفت‌وآمد آنها در نیویورک محدود بود و وزیر امور خارجه ایران حتی اجازه نیافت، با عباس تخت روانچی، نماینده ایران در سازمان ملل که درحال حاضر در بیمارستان بستری است، ملاقات کند. 

به گفته او، واشنگتن دیدار ظریف و عباس تخت روانچی را را منوط به آزادی یکی از زندانیان آمریکایی در ایران کرده است. موسوی تصریح کرد: «آمریکایی‌ها انجام یک مسئله انسانی را به یک مسئله حقوقی، قضایی و امنیتی منوط کرده بودند و این نشان دهنده سقوط اخلاقی آمریکایی‌هاست.»

حسن روحانی در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل با آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان نیز دیدار و گفت‌وگو کردتلاش‌ها و طرح‌هاسخنگوی وزارت خارجه ایران در رابطه با تلاش‌ها و طرح‌ها برای رفع تنش بین ایران وایالات متحده اظهار داشت: «همیشه ابتکار و پیشنهاد هست، برخی از این ابتکارات را ایران داده و برخی از ابتکارات توسط دیگران مطرح شده است.» headtopics.com

هیچ شبکه و پیام رسان داخلی یا خارجی فیلتر نخواهد شد برزیل از لغو قرارداد خرید ۱۰ میلیون دز واکسن روسی «اسپوتنیک» خبر داد افشاگری رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از تخلف آشکار وزارت ‌نفت / پول صرفه‌جویی برق را ندادند- اخبار کرمان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

او در این راستا به دیدارها و رایزنی‌های شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن، در تهران اشاره کرد و گفت: «ایشان در قالب حسن نیتی که داشتند طرحی را از طرف خود ارائه دادند که این طرح مشابه طرح آقای مکرون بود البته در قالب روابط دو جانبه ایران و ژاپن به نحوی که آنها بتوانند نفت ما را بخرند و در مقابل اعتباراتی را به ما تخفیف دهند. این طرح به منظور انجام برخی بن بست شکنی‌ها مطرح شده است.»

به گفته موسوی، طرح آبه قابلیت اجرا و پیگیری دارد، در صورتی که اجرای آن"منوط به موافقت این و آن نشود".او در رابطه با راه حل اروپایی‌ها و اختصاص خط اعتباری ۱۵ میلیارد دلاری گفت، اروپایی‌ها اجرای پیشنهادات و تعهدات خود را «به آمریکا و مناسبات ایران و آمریکا گره کرده‌اند».

سخنگوی وزارت خارجه ایران در رابطه با هشدار آلمان، بریتانیا و فرانسه برای خروج از برجام گفت، از جزئیات اقدامات احتمالی آنها اطلاعی ندارد، «اما اگر آنها بخواهند در پاسخ به اقدامات جبرانی ما اقدامات جبرانی انجام دهند اقدام آنها اشتباه است و ما به آنها توصیه می‌کنیم که این اقدام را انجام ندهند».

روزنامه"گاردین" چندی پیش گزارش داد که اروپایی‌ها مصمم هستند، در صورت ادامه کاهش تعهدات ایران به برجام، روند خروج از توافق هسته‌ای را آغاز کنند.به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیدموسوی همچنین به تماس تلفنی ظریف با نمایندگان کنگره آمریکا پرداخت. او گفت: «ارتباط با نمایندگان کنگره آمریکا چون دولتی نیستند از قبل وجود داشته است. قبل از تحریم آقای ظریف، در سفرهای پیشین ایشان به نیویورک برخی از نمایندگان کنگره به صورت حضوری با آقای ظریف دیدار می کردند و ولی بعد از تحریم ایشان، آنها ملاحظاتی داشتند و تلاش کردند که این رایزنی‌ها را از طریق تلفن نه حضوری انجام دهند آنها در این رایزنی‌ها مسائل دو جانبه و مسائل منطقه‌ای را مطرح کردند و سعی کردند که نقطه نظرات ایران را نیز بشنوند.» headtopics.com

عباس موسوی در پاسخ به این پرسش که طرح بعدی ایران چیست، گفت: «ما مقاومت دیپلماتیک خود در راستای دیپلماسی فعال خود در منطقه و عرصه بین‌الملل ادامه می دهیم. ما راه را به آمریکایی‌ها نشان دادیم واین گونه نیست که ابتکار عملی نداشته باشیم.»گرامی‌داشت مولانا

به گزارش خبرگزاری ایسنا سخنگوی امور خارجه جمهوری اسلامی نشست خبری خود در روز دوشنبه را با سخنانی برای گرامی‌داشت شاعر بزرگ ایران، جلال‌الدین محمد بلخی معروف به مولوی و مولانا و رومی آغاز کرده است.در تقویم رسمی ایران، هشتم مهرماه به عنوان"روز بزرگداشت مولوی" ثبت شده است.

کرونا در ایران - جان باختن بیش از ۲ هزار نفر در یک هفته، درخواست تعطیلی فوری مشهد، و راه انداختن «کاروان شادی» عید غدیر رئیس اداره راه و شهرسازی منوجان به اتهام اخذ رشوه بازداشت شد- اخبار کرمان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim شبکه ایرانی العالم: حمله به کشتی اسرائیلی پاسخی به بمباران فرودگاه «ضبعه» سوریه بود

چند روز پیش ناصر مکارم شیرازی و حسین نوری همدانی، دو مرجع تقلید ایرانی علیه ساخت فیلمی درباره زندگی مولانا و شمس تبریزی فتوا صادر کردند.به اعتقاد آنها تولید این فیلم سبب ترویج صوفی‌گری در ایران می‌شود.اشعار مولانا سرشار از عشق او به شمس‌ تبریزی است و هر گونه داستان یا فیلمی در باره زندگی آن دو نمی‌تواند به این عشق بی‌اعتنا باشد.

ادامه مطلب: DW فارسی »

پرسپولیسی‌ها جام قهرمانی لیگ برتر را بالای سر بردند- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

انتخابات افغانستان در شرایط «نسبتا آرام» امنیتی، اما با مشارکت پائین مردم برگزار شد🔺 انتخابات افغانستان در شرایط «نسبتا آرام» امنیتی، اما با مشارکت پائین مردم برگزار شد ⚡️چهارمین انتخابات ریاست جمهوری افغانستان پس از سقوط طالبان در سال ۱۳۸۰، روز شنبه ششم مهر ماه در شرایط «نستبا آرام» امنیتی برگزار شد.

پادشاهی عربی سعودی از تلاش‌های مصر در مبارزه با تروریسم حمایت کردیک منبع مسئول در وزارت خارجه سعودی بامداد یکشنبه 29 سپتامبر 2019 حمایت پادشاهی عربی سعودی از

ظریف: آینده مردم را در گرو دیدار نمایشی با ترامپ قرار نمی‌دهیموزیر امورخارجه ایران پیش از ترک نیویورک اعلام کرد اقتصاد و آینده مردم را در گرو یک دیدار نمایشی با رئیس جمهور آمریکا قرار نمی‌دهیم. - خبرگزاری آناتولی

پیوند عضو در ایران با حداقل هزینه / محدودیت مالی برای تولید دو واکسنوزیر بهداشت با بیان این که ما هم در حوزه اقدامات کم هزینه سلامت اقدام می‌کنیم و هم کارهای پر هزینه این حوزه را پیش می‌بریم، در عین حال درباره انجام اعمال پیوند عضو در ایران، گفت: حداقل هزینه پیوند در ارزان‌ترین کشورها ۱۰۰ هزار دلار است، اما این کار در ایران با حداقل هزینه انجام می‌شود.

مسئولیت عدم گفت‌وگو در نیویورک با آمریکاست/خنده روحانی،‌ علامت تسلیم نشدن مقابل فشارهاستسخنگوی دولت: *مسئولیت عدم گفت‌وگو در نیویورک با آمریکاست *خنده روحانی،‌ علامت تسلیم نشدن مقابل فشارهاست *ظاهرا هر کاری آقای روحانی انجام دهد مورد انتقاد برخی قرار می‌گیرد *برخی کشورها پیام‌هایی از سوی عربستان برای روحانی آوردند

ظریف: در جنگ سایبری با آمریکا هستیممحمدجواد ظریف گفته آنها فکر می کنند راه حل مشکلات‌شان این است که ما با ترامپ مذاکره کنیم. همچنین تأیید کرده که ایران و آمریکا درگیر جنگ سایبری هستند.