تحقیقات مقدماتی استیضاح ترامپ؛ ۵ مقام وزارت خارجه آمریکا به کنگره احضار شدند

06/07/1398 08:25:00 ب.ظ

تحقیقات مقدماتی درباره استیضاح رئیس جمهوری آمریکا وارد مرحله تازه ای شده است.

تحقیقات مقدماتی درباره استیضاح رئیس جمهوری آمریکا وارد مرحله تازه ای شده است. پنجره همرسانی را ببندید تحقیقات مقدماتی درباره استیضاح رئیس جمهوری آمریکا وارد مرحله تازه‌ای شده است.

سه کمیته پرنفوذ مجلس نمایندگان، احضاریه‌‌ای برای مایک پومپئو، وزیر خارجه، صادر کرده‌اند تا همه مدارک مربوط به ارتباط دولت ترامپ با اوکراین را ظرف یک هفته تحویل دهد. آقای ترامپ متهم است که با سوءاستفاده از مقامش، رئیس جمهوری اوکراین را تحت فشار گذاشته تا درباره جو بایدن رقیب دموکراتش در انتخابات ریاست جمهوری تحقیق کند. مجلس نمایندگان، پنج کارمند وزارت خارجه را هم احضار کرده، از جمله، کرت ولکر، نماینده ویژه آمریکا در اوکراین که حالا استعفا کرده است.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

نسل‌های جدید به آشنایی بیشتر با امام بزرگوار نیازمندند/امام را نمی‌شود تحریف کرد

رهبر انقلاب تاکید کردند: همه ما نیازمندیم با ابعاد شخصیت چندبعدی و باعظمت حضرت امام خمینی بیشتر آشنا شویم. ادامه مطلب >>

تحقیقات مقدماتی استیضاح: وزیر امور خارجه آمریکا به مجلس احضار شدسه کمیته مجلس نمایندگان که تحقیقات مقدماتی برای تصمیم‌گیری درباره استیضاح رییس جمهوری آمریکا را انجام می‌دهند اولین احضاریه رسمی خود را صادر کرده‌اند و از مایک پومپئو وزیر امور خارجه این کشور خواسته اند فهرست بلندی از مدارک و اسناد را به این نهاد ارائه کند.

حمایت صدها مقام سیاسی-امنیتی پیشین آمریکا از تحقیقات برای استیضاح ترامپمدیر سابق مرکز ملی مبارزه با تروریسم و یکی از معاونان پیشین وزیر خارجه آمریکا نیز در میان بیش از سیصد تن از موافقان این تحقیقات هستند.

روند استیضاح ترامپ؛ پمپئو به مجلس نمایندگان آمریکا احضار شددونالد ترامپ ضمن رد ارتکاب هرگونه تخلف اعلام کرده است که سخنان او در جریان مکالمه با رئیس جمهوری اوکراین در چهارچوب قانون بوده است.

وزارت خارجه آمریکا تعداد پناهجویانی که سال ۲۰۲۰ می‌پذیرد را به کنگره اعلام کردوزارت خارجه آمریکا تعداد پناهجویانی که سال ۲۰۲۰ می‌پذیرد را به کنگره اعلام کرد در گزارش دولت به قانونگذاران آمریکایی گفته شده که پیش بینی می‌شود ایالات متحده در سال ۲۰۲۰ بیش از ۳۶۸ هزار درخواست پناهندگی دریافت کند.

ترامپ: نه با ایرانی‌ها دیدار می‌کنم و نه تحریم‌ها را کاهش می‌دهمدونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا با تاکید بر اینکه آمریکا به تحریم‌های وضع‌شده علیه

موسوی: ایران آمادگی ورود به مذاکره برای تبادل زندانیان با آمریکا را داردسخنگوی وزارت امور خارجه ایران گفت که کشورش آمادگی ورود به مذاکرات مربوط به تبادل زندانیان با آمریکا را دارد. - خبرگزاری آناتولی