تغییر کاربری بسیاری از آثار تاریخی متعلق به جهان ترک-اسلام در یونان

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 30 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

🎥تغییر کاربری بسیاری از آثار تاریخی متعلق به جهان ترک-اسلام در یونان

گوموشخانه/ خبرگزاری آناتولیبرخی از مساجد ضمن نوسازی به کلیسا تبدیل شدند و برخی نیز برای اهداف مختلفی از جمله بار و کافه و یا سینما مورد استفاده قرار می‌گیرند.این درحالی است که کاربری بسیاری از آثار تاریخی متعلق به جهان ترک- اسلام٬ سالهاست که از سوی دولت یونان به سینما٬ موزه و سالن‌های نمایشگاه تغییر یافته است.

مسجد حمزه بیگ که در سال 1468 در تسالونیکی احداث شده٬ سالها به عنوان سالن سینما مورد استفاده قرار می‌گرفت. مسجد واقع در خیابان اصلی در شهر اگناتیا در سال 1927 به بانک یونان NGB واگذار شد. قسمت بیرونی مسجد به فردی فروخته و به مغازه تبدیل شده است. فضای داخلی آن نیز به سینما تبدیل شده و تا دهه 80 برای نمایش فیلم استفاده می‌شد.

مساجد جیزدریه در آتن٬ فتحیه٬ آصلان پاشا و ایمارت آلاجا نیز که در سال 1484 در تسالونیکی ساخته شد٬ اکنون به عنوان موزه مورد استفاده قرار می‌گیرد.مسجد فتحیه که در سال 1458 توسط سلطان محمد فاتح در آتن ساخته شده با تغییر کابری به سالن نمایشگاه تبدیل شده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پاپ فرانسیس می‌گوید که از تغییر موزه ایا صوفیه ترکیه به مسجد «بسیار رنجیده» است🔺پاپ فرانسیس می‌گوید که از تغییر موزه ایاصوفیه ترکیه به مسجد «بسیار رنجیده» است ⚡️پاپ فرانسیس روز یکشنبه از تصمیم ترکیه برای تبدیل موزه تاریخی «ایا صوفیه» به مسجد ابراز ناخرسندی کرد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

زمان برگزاری آزمون‌های دکتری و کارشناسی ارشد ناپیوسته تغییر کردسازمان سنجش آموزش کشور در اطلاعیه‌ای از تغییر زمان برگزاری آزمون‌های دکتری و کارشناسی ارشد ناپیوسته خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

سخنگوی وزارت امور خارجه: موضع ایران در قبال منطقه «قره‌باغ» هیچ تغییر نکرده استسخنگوی وزارت امورخارجه کشورمان در پاسخ به پرسش خبرنگاران که آیا موضع جمهوری اسلامی ایران در قبال منطقه «قره باغ» تغییر کرده است؟ اظهار کرد : موضع ما درباره این منطقه که بین ارمنستان و جمهوری آذربایجان قرار دارد هیچ تغییری نکرده است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

زمان برگزاری آزمون‌های ارشد و دکتری اعلام شد/کنکور تغییر نکردزمان برگزاری آزمون‌های ارشد و دکتری اعلام شد سازمان سنجش: براساس ابلاغیه روز ۲۳ تیر وزارت بهداشت، آزمون دکتری نیمه متمرکز سال ۹۹ روز پنج شنبه ۹ مرداد سال ۹۹ همچنین آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته نیز روزهای پنج شنبه و جمعه ۱۶ و ۱۷ مردادماه ۹۹ برگزار خواهد شد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

سقف ذخیره بنزین در کارت سوخت تغییر نمی‌کندتهران - ایرنا - مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفت: سقف ذخیره بنزین در کارت‌های سوخت که پیش از این از ۶ ماه به ۹ ماه افزایش یافته بود، تغییری نخواهد کرد و ۹ ماه باقی می‌ماند.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

آیا کرونا و تغییر اقلیم دو پدیده مشابه‌اند؟ویروس کرونا و تغییر_اقلیم دو بلای پیچیده و خطرناک‌اند که جهان امروز با آن روبه‌روست. دست‌کم گرفتن آن‌ها فقط یک نتیجه دارد: تهدید سلامت و حیات کره زمین. نگاهی به شباهت‌های این دو پدیده در مطلبی از سام خسروی‌فرد، کارشناس حوزه محیط‌زیست: Sam_Khf
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »