چه کسب و کارهایی از شیوع کرونا سود کردند؟

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 31 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ویروس کرونا بر خلاف تصور، برای همه کسب و کارها با ضرر همراه نبود. کرونا حتی سود سرشاری نصیب بعضی شرکت های بزرگ بین المللی کرد. بر اساس آمار آریزتون، شرکت مشاوره و تحقیق آمریکایی، بازار ژل های ضدعفونی کننده دست تا پایان امسال ۱۱ میلیارد دلار رشد خواهد داشت. یعنی چیزی حدود ۶۰۰ درصد بیشتر نسبت به سال قبل.

شیوع کرونا میلیونها نفر را خانه نشین کرد و باعث شد بسیاری از ارتباطات خانوادگی و دوستانه و کاری از طریق اپلیکیشن ویدئو کنفرانس زوم انجام شود. به گفته شرکت تحقیقات بازرگانی سنسور تاور، در ماه آوریل اپلیکیشن زوم ۱۳۱ میلیون بار دانلود شده است. در دوران اوج کرونا زوم اعلام کرد روزانه بیش از ۳۰۰ میلیون کاربر داشته است.زمانی که سال گذشته زوم نخستین سهام خود را به صورت عمومی به فروش گذاشت، ارزش آن نزدیک به ۱۶ میلیارد دلار بود. حالا این مقدار بیش از ۵۸ میلیارد دلار شده است.

مهرداد عبدالرزاق رئیس هیات مدیره اسنپ فود اواخر فروردین در یک گفت و گوی زنده در اینستاگرام گفته بود در دوران قرنطینه سفارش مواد غذایی از اسنپ فود ۴ برابر افزایش یافته اما میزان سفارش غذا از رستورانها با این اپلیکیشن کم شده. اسنپ فود برای جلب مشتری و تلاش برای بازگرداندن اعتماد مردم به سفارش آنلاین غذا، امکانی فراهم کرده که مشتریان تصاویر زنده رستورانی که از آن غذا سفارش داده اند را ببینند. اسنپ فود به دعوت بی بی سی فارسی برای مصاحبه پاسخی نداد.

گرچه کارشناسان هشدار دادند هیچکدام از این موارد برای مقابله با کرونا موثر نیست، اما تعداد زیادی برای تهیه این مواد به عطاری ها مراجعه کردند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کسب و کارهایی که شیوع کرونا برایشان رونق آورد - BBC News فارسیبا وجود ضربه بزرگی که همه‌گیری کرونا به اقتصاد کشورهای مختلف زده، کم نیستند شرکت‌های بین‌المللی و کسب و کارهای کوچکی که از شرایط ناشی از شیوع این ویروس سود برده‌اند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

تبعات کرونا بر محیط زیست؛ انباشت تکه‌های دستکش و ماسک در رودخانه‌های اروپارودخانه‌هایی که در این تحقیق مورد بررسی قرار گرفته جزو ۹ رودخانه بزرگ اروپا هستند که توسط کارشناسان موسسه تارا از حیث وجود ریز میکروپلاست‌ها مورد آزمایش و نمونه برداری قرار گرفته‌اند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کرونا اثر خود را بر بازار کار گذاشت/ حذف ۱.۵ میلیون نفری شاغلانکرونا اثر خود را بر بازار کار گذاشت حذف ۱.۵ میلیون نفری شاغلان گزارش‌های رسمی از این حکایت دارد در بهار امسال و در زمان شیوع ویروس کرونا که کسب و کارهای مختلف را تحت تاثیر قرار داد، یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از جمعیت شاغلان کاهش یافته است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

فوت نماینده مجلس ایران بر اثر کرونا؛ آمار روزانه فوتی‌ها باز هم از ۲۰۰ نفر گذشتاز روز سه شنبه گذشته که آمار روزانه فوتی‌های کرونا در ایران به رکورد ۲۰۰ نفر رسید، این دومین بار است که شمار روزانه جان‌باختگان این بیماری از ۲۰۰ نفر فراتر می‌رود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

فوت نماینده مجلس ایران بر اثر کروناسخنگوی هیات رئیسه مجلس ایران از فوت نماینده مردم کبودرآهنگ بر اثر بیماری کویید-19 خبر داد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

احتمال انتقال هوابرد کرونا در محیط‌های بسته/تاکید بر استفاده همگانی از ماسکیک متخصص بیماری‌های عفونی: *برخلاف گذشته، در حال حاضر بر انتقال هوابرد کرونا بیشتر تاکید می‌شود *خانواده‌هایی هستند که شاید دو یا سه ماه از منزل خارج نشده باشند، اما به کرونا مبتلا شدند *متوجه می‌شویم آن‌ها از راه انتقال هوابرد به ویروس آلوده شده‌اند
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »