تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری از ماه آتی اجرایی شود / امنیت شغلی پرستاران فراهم شود

21/09/1400 06:53:00 ب.ظ

رییس سازمان نظام پرستاری: تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری از ماه آتی اجرایی شود

رییس سازمان نظام پرستاری ضمن تاکید بر لزوم اجرایی شدن قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری از ماه آینده، گفت: امروز نباید دستگاه‌هایی که تمام کارشان در شبانه‌روز قابل قیاس با یک ساعت کار پرستاری نیست، از فوق‌العاده خاص برخوردار شوند، امامدافعین سلامت نه‌. وی افزود: در دوران کرونا آغوش جامعه پرستاری به روی خانواده‌هایشان بسته شد و به روی بیماران باز شد. پرستار ما یک ماه و دو ماه در بیمارستان‌ها ماندند و در فضای کرونایی تنفس کردند و کنار بیماران بودند.

زمانی که همه کسب‌وکارها تعطیل شده بود و کشور رنگ سرخ و سیاه به خودش گرفته بود، اما پرستاران و مدافعین سلامت پرکارتر شدند.

وی افزود: این مسائل باعث شد که مقام‌معظم رهبری به بهترین شکل از پرستاران تجلیل کرده و به ما توصیه کنند که باید پرستاری را تقویت کرد. امروز روز تقدیر از صبرهای زینب‌گونه است. ما میخواهیم در مسیر فرمایشات مقام معظم رهبری حرکت کنیم، نه قصد زیاده‌خواهی داریم و نه قصد سهم‌خواهی، بلکه انتظارمان اجرای ۱۰۰ درصد قانون و منویات رهبری و دستورات رئیس جمهور است.

میرزابیگی ادامه داد: امروز نباید دستگاه‌هایی که تمام کارشان در شبانه‌روز قابل قیاس با یک ساعت کار پرستاری نیست، از فوق‌العاده خاص برخوردار شوند، امامدافعین سلامت نه‌. وی خطاب به وزیر بهداشت گفت: از شما انتظار داریم در دولت، مجلس و سازمان برنامه از جامعه پرستاری دفاع شود و عدالت علوی و کمک به غاطبه خدمت‌گذاران حوزه سلامت انجام شود. ما انتظار داریم در برخورداری از امتیازاتی مانند فوق‌العاده خاص جامعه پرستاری در اولویت قرار گیرند. اجازه ندهیم که دستاورد کرونا برای نیروهای جوانمان بدعت بد ۸۹ روزه باشد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »
Loading news...
Failed to load news.

شرکت آلمانی آبجویی ابداع کرد که در خانه و با ترکیب پودر و آب درست می‌شود

با نزدیک شدن فصل تابستان و گرمای هوا، بازار فروش آبجو بار دیگر رونق گرفته است. اکنون یک شرکت آلمانی می‌گوید با آبجوسازی در خانه می‌خواهد این صنعت را متحول کند. ادامه مطلب >>

شاهد دادگاه حمید نوری: از دیدن کامیون‌های پر از جسد پاهایم می‌لرزید

سیاست وزارت علوم برای از سرگیری آموزش حضوری از ترم آتی/احیای فرصت‌های مطالعاتی دانشجویان دکتریمعاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان با تاکید بر اینکه سیاست کلی وزارت علوم برای نوع آموزش از ترم اینده ادامه آموزش ترکیبی(حضوری و مجازی) است، گفت: ما تقریبا براساس سیاستی که ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرد، در ستاد ازسرگیری آموزش حضوری دانشگاه ها بحث کردیم و قرار شد ترکیب حضوری و مجازی در دانشگاه ها همچنان وجود داشته باشد و تلاش ما و سیاست کلان مان این است که ترم آینده شرایط حضور حداکثری را فراهم کنیم و به سمت بازگشایی کامل دانشگاه ها حرکت کنیم.

مشکل بزرگ کمبود پرستار در کشور / اجرای قانون تعرفه‌گذاری؛ مهم‌ترین درخواست پرستارانمعاون توسعه و مدیریت منابع سازمان نظام پرستاری ضمن تشریح مهم‌ترین خواسته پرستاران از نهادهای بالادستی و با اشاره به مشکل بزرگ کمبود پرستار در کشور، گفت: در دوران کرونا در همین پایتخت که بیشترین امکانات بهداشتی درمانی در آن وجود دارد، هنوز هم در بیمارستان‌هایی ۱۵ بیمار توسط یک پرستار خدمت می‌گیرند و این تاسف بار است.

«یابنده گنج کشتی طلا»؛ تامپسون پس از ۶ سال حبس همچنان زندانی استاین مرد ۶۹ ساله در سال ۱۹۸۸ لاشه کشتی «اس اس سنترال آمریکا» معروف به «کشتی طلا» را که در قرن نوزدهم غرق شده بود پیدا کرد.

فراخوان اسرائیل از آمریکا برای ادامه تحریم‌ها علیه ایرانوزیر امور خارجه اسرائیل از آمریکا خواست حتی اگر مذاکرات با ایران از سرگرفته شود، تحریم‌ها علیه این کشور ادامه دهد. - خبرگزاری آناتولی

عصبانیت ترامپ از نتانیاهو به دلیل تبریک به جو بایدن: لعنت به توترامپ در حالی از تبریک نتانیاهو به بایدن انتقاد کرده که سکوت طولانی مدت «بی بی» در قبال پیروزی جو بایدن و تبریک دیرهنگام او، حتی واکنش‌هایی را در داخل اسرائیل برانگیخت و نگرانی‌هایی را درباره آینده روابط سیاسی اسرائیل و آمریکا بوجود آورد. عمو ترامپ خار چشم گلوبالیست‌های کثیف Trump2024 Trump did not pay My percentage and could not remain president, but i hope ted cruz win the 2024 election from republican and become candidate like 2016