از معلمی تا بوت پاکی؛ فروپاشی اقتصاد افغانستان و انجام کارهای شاقه توسط مردم

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 41 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

از معلمی تا بوت پاکی؛ فروپاشی اقتصاد افغانستان و انجام کارهای شاقه توسط مردم العربيه_فارسى

به گزارش خبرگزاری «رویترز»، پس از تصرف افغانستان توسط طالبان شهروندان زیادی کارهای‌شان را از دست داده‌ و بسته‌شدن شرکت‌ها و برخی بانک‌های خصوصی و توقف کمک‌های خارجی اقتصاد شکننده افغانستان را در معرض سقوط قرار داده است.خانواده‌های طبقه متوسط افغانستان که در حکومت قبلی مرفه بودند، فروباشی اقتصاد این کشور آنها را تهیدست کرده است.

او پس از یک دهه تدریس، با شوهری که به عنوان آشپز در یک شرکت خصوصی و دختری که به عنوان منشی در یک سازمان دولتی کار می‌کرد، از رفاه متوسطی برخوردار شده بود اما در عرض چند هفته تمام این فرصت‌ها از بین رفت. احمدی به رویترز گفت: «ما در حال حاضر روزها را در گرسنگی می‌گذرانیم و فعلاً در خانواده ما کسی نیست که بتواند همه ما را حمایت مالی کند.»

او گفت: «برخی از زنان بیوه تنها تامین کننده غذا برای خانواده‌های خود هستند، در حالی که برخی از زنان می‌خواهند از نظر مالی به شوهران خود کمک کنند. طالبان باید به زنان اجازه دهند تا سر کار بروند. طالبان باید برای آنها کار فراهم کنند، در حال حاضر هیچ شغلی وجود ندارد.»اخیرا سازمان ملل متحد در مورد یک فاجعه انسانی در افغانستان هشدار داده و اعلام کرد که تلاش می‌کند 4.5 میلیارد دلار برای جلوگیری از بدترین فاجعه اقتصادی جمع آوری کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

ضيفوني الله يسعدكم 😊

Shame

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

گروه بین‌المللی بحران: گرسنگی در افغانستان می‌تواند بیشتر از جنگ قربانی بگیرد«گروه بین المللی بحران» هشدار داد که گرسنگی ادامه دار در افغانستان بیشتر از جنگ بیست سال اخیر در این کشور قربانی خواهد گرفت. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شاهد دادگاه حمید نوری: از دیدن کامیون‌های پر از جسد پاهایم می‌لرزید
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

سیاست وزارت علوم برای از سرگیری آموزش حضوری از ترم آتی/احیای فرصت‌های مطالعاتی دانشجویان دکتریمعاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان با تاکید بر اینکه سیاست کلی وزارت علوم برای نوع آموزش از ترم اینده ادامه آموزش ترکیبی(حضوری و مجازی) است، گفت: ما تقریبا براساس سیاستی که ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرد، در ستاد ازسرگیری آموزش حضوری دانشگاه ها بحث کردیم و قرار شد ترکیب حضوری و مجازی در دانشگاه ها همچنان وجود داشته باشد و تلاش ما و سیاست کلان مان این است که ترم آینده شرایط حضور حداکثری را فراهم کنیم و به سمت بازگشایی کامل دانشگاه ها حرکت کنیم.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

«یابنده گنج کشتی طلا»؛ تامپسون پس از ۶ سال حبس همچنان زندانی استاین مرد ۶۹ ساله در سال ۱۹۸۸ لاشه کشتی «اس اس سنترال آمریکا» معروف به «کشتی طلا» را که در قرن نوزدهم غرق شده بود پیدا کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

فراخوان اسرائیل از آمریکا برای ادامه تحریم‌ها علیه ایرانوزیر امور خارجه اسرائیل از آمریکا خواست حتی اگر مذاکرات با ایران از سرگرفته شود، تحریم‌ها علیه این کشور ادامه دهد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

عصبانیت ترامپ از نتانیاهو به دلیل تبریک به جو بایدن: لعنت به توترامپ در حالی از تبریک نتانیاهو به بایدن انتقاد کرده که سکوت طولانی مدت «بی بی» در قبال پیروزی جو بایدن و تبریک دیرهنگام او، حتی واکنش‌هایی را در داخل اسرائیل برانگیخت و نگرانی‌هایی را درباره آینده روابط سیاسی اسرائیل و آمریکا بوجود آورد. عمو ترامپ خار چشم گلوبالیست‌های کثیف Trump2024 Trump did not pay My percentage and could not remain president, but i hope ted cruz win the 2024 election from republican and become candidate like 2016
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »