شاهد دادگاه حمید نوری: از دیدن کامیون‌های پر از جسد پاهایم می‌لرزید

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 38 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

محمد زادشیر در دادگاه حمید_نوری گفت شاهد بوده حمید نوری در کنار داود لشکری فرغونی از طناب دار را حمل می‌کرده‌اند. او همچنین گفت با چشم خود شاهد بوده که کامیون‌ها از اجساد اعدام‌شدگان را از زندان گوهردشت به بیرون می‌برده‌اند. اخبار_ایران

حمید نوری دادیار سابق قوه قضاییه ایران و متهم به مشارکت در کشتار زندانیان سیاسی در تابستان ۱۳۶۷ امروز جمعه ۱۹ آذر۱۴۰۰ با شهادت محمد زادشیردر دادگاه استکهلم سوئد برگزار شد.حمید نوری در کنار داود لشکری فرغونی از طناب دار را حمل می‌کرده‌اند.

این زندانی سیاسی سابق که دوران محکومیت خود را در زندان‌های زندان‌های اوین، قزل‌حصار و گوهردشت زندانی بوده است گفت که به خاطر « فعالیت‌های دانشگاهی» بازجویی شده و بعد بازجوها « ارتباط با تمامی گروه‌ها، مجاهدین و غیرمجاهدین» را به او نسبت داده‌اند به همین دلیل هم حسینعلی نیری، قاضی دادگاه روی پرونده‌ او کلمه «منافق» را نوشته و او را به چهارسال حبس محکوم کرد.

حمید نوری متهم است که در اعدام‌های دسته‌جمعی زندانیان سیاسی در زندان گوهردشت کرج مشارکت داشته اما او و وکلای مشاورش در تمامی ۵۱ جلسه برگزار شده این اتهامات را رد کرده‌اند. این درحالی است که حمید نوری در جلسات دفاعیات خود تاکید کرد که در فاصله سال‌های ۱۳۶۱ تا ۱۳۷۲ در زندان اوین کار می‌کرده و جز چند نوبت ماموریت کاری به زندان گوهردشت نرفته است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

شاهد دادگاه حمید نوری: می‌گفتند هیات عفو آمده اما هیات قتل‌عام بود
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

گزارش اینستاگرامی وزیر امور خارجه از دیدار اخیرش با تعدادی از مراجع تقلید در قموزیر امور خارجه کشورمان که روز گذشته به قم سفر کرده بود ، در صفحه اینستاگرام خود گزارشی از این سفر و دیدارش با تعدادی از مراجع تقلید منتشر کرد . این فسیلهای که یک عمرفقط به فکرزیرشکم وشکم خودشون بودند .چی میدانند نیاز امروزکشور وجوان چی هست؟ یارو خوابه؟ یا تو چرته؟ این که مرده که
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

بازدید سرزده معاون اول رییس جمهور از بیمارستان لقمان/ تقدیر از خدمات پرستاران توسط دکتر مخبرمعاون اول رییس جمهور از بیمارستان لقمان به صورت سرزده بازدید کرد و با اهدای گل به پرستاران این مرکز درمانی، روز پرستار را به آنان تبریک گفت.
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

وزیر داخله طالبان: در تعامل با جهان از اصول خود عقب‌ نمی‌نشینیمانس حقانی، وزیر داخله طالبان در مصاحبه‌ای گفته است، آنقدر که جهان به طالبان نیاز دارد، طالبان به جهان نیاز ندارد.انس حقانی در مصاحبه با شبکه «تاند» حرمزادهها. شکم مردم نمتوند سیر کنند. گوه زیادی میخورند اصول طالبان ترور ادمکشی سنکسار شلاق ودراخر فقر فلاکت برای مردم افغانستان
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

واکنش کاربران به حکم اعدام عباس دریس از معترضان آبان 98کاربران شبکه‌های اجتماعی شامگاه چهارشنبه هفدهم آذر، برای آزادی و نجات جان عباس دریس، زندانی عرب اهوازی و از معترضان آبان 98 معشور (ماهشهر) که به اعدام
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

مذاکرات وین ظهر پنجشنبه از سر گرفته می‌شودمذاکرات وین ظهر امروز از سر گرفته می‌شود در ادامه مذاکرات ایران و ۱+۴ که هشتم آذر پس از سه ماه در وین از سر گرفته شد، هشتمین دور مذاکرات احیای برجام در سطح معاونان وزیران امور خارجه، ظهر‌ امروز در هتل کوبورگ برگزار می‌شود پنجمین پنجشنبه ..... بر پدرت لعنت بیشرف پنجشنبه ها هر هفته هرایرانی بگه لعنت_برپدرش بخونید کپی کنید ریت کنید لعنت بفرستید . لعنت بفرستید ریت کنید تا تو تایملاینها امروز بالا بمونه یک روز بعد از تحریم مجدد افراد جدید توسط امریکا دور جدید مذاکرات اغاز شد اینا اسکلان؟؟؟
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »