کارگران

کارگران

بیانیه شورای بازنشستگان ایران در اعتراض به احکام فعالان کارگری

10/09/2019 11:22:00 ق.ظ

«جامعه یکپارچه معترض ایران، دیگر مرعوب این سیاست‌ها نخواهد شد، زیرا باور دارد که این نمایشی است از سر ناتوانی در پاسخگوئی به نیازهای یک جامعه که وظیفه هر حکومتی است.» بیانیه شورای بازنشستگان ایران در اعتراض به احکام فعالان کارگری👇 اخبار_ایران کارگران

در آخرین نمونه این بیانیه‌ها «شورای بازنشستگان ایران» با صدور اطلاعیه‌ای به این احکام اعتراض نمود. متن این بیانیه را در ادامه می‌خوانید:«صدور این احکام غیرحقوقی و ظالمانه، که در روزها و هفته های اخیر از سوی دادگاه های جمهوری اسلامی علیه کارگران و فعالین اجتماعی صادر شده یک سوال بدیهی را در اذهان ایجاد میکند : چرا این احکام به ناگهان سیر صعودی یافته اند و به شکل باور نکردنی سنگین و سهمگین شده اند؟

چشم‌انداز: حمله به نفتکش اسرائیلی و ربودن کشتی آسفالت پرنسس در نزدیکی امارات؛ آیا جنگی در راه است؟ عراق: لوح گیلگمش را از واشنگتن دریافت کردیم | DW | 03.08.2021 خبرهای ضد و نقیض درباره ربوده شدن یک کشتی در سواحل امارات | DW | 03.08.2021

چرا ۱۴، ۱۸، ۱۹، ۲۴ و…سال زندان برای کسانی که فقط معترض به تبعیض معیشتی ، فقر و بیکاری و فساد یا معترض به فشارهای اجتماعی از جمله حجاب اجباری بوده اند؟ این کینه جوئی و انتقام از انسانهایی است که در مقابل فساد افسار گسیخته و غارتِ هست ونیست کارگران و معلمان و بازنشستگان و سایر اقشار مردم صدای آنان بوده اند. صداهائی که سالهاست در جامعه بلند است و همچنان ادامه دارد.

قطعا با وخیم تر شدن بحران‌های داخلی و منطقه ای و جهانی و ناتوانی در پاسخگویی به مطالبات مردمی که کارد به استخوان‌شان رسیده، مسئولین تنها چاره کار را همانا نسق کشی و گروگان‌گیری فعالین میبینند و با بهانه‌های واهی مخصوصا «مورد امنیتی» سیاست سرکوب خشن برای مرعوب کردن جامعه را به پیش می‌برند. headtopics.com

جامعه یکپارچه معترض ایران، دیگر مرعوب این سیاست‌ها نخواهد شد، زیرا باور دارد که این نمایشی است از سر ناچاری و ناتوانی در پاسخگوئی به نیازهای یک جامعه که وظیفه هر حکومتی است. ادامه مطلب: ایران وایر »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

بیانیه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره سفر فروتا به ایرانآژانس بین‌المللی انرژی اتمی مشروح سفر دبیرکل موقت این نهاد به ایران را اعلام کرد.

بیانیه اعتراضی کانون نویسندگان ایران در دفاع از کارگران حاضر در اعتراضات هفت تپه

واکنش رحمانی به قیمت گذاری خودرو توسط شورای رقابت: صغیر نیستم- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnimوزیر صنعت، معدن و تجارت درباره مخالفت خود با ورود شورای رقابت به پروسه قیمت گذاری خودرو توضیح داد.

برای شنیدن نقدها راجع به عملکرد شورای نگهبان گوش شنوا داریمسخنگوی شورای نگهبان: «بارها اعلام کردیم برای شنیدن نقدهای دلسوزانه‌ای که توسط عالمان و روشنفکران دینی و دانشگاهی راجع به عملکرد شورای نگهبان و انجام وظایف آن در عرصه انتخابات مطرح می‌شود، گوش شنوا داریم و تا جایی که مُرّ قانون اجازه دهد به کار خواهیم بست»

شورای حقوق بشر سازمان ملل: کشتار و شکنجه هنوز در ونزوئلا ادامه داردمیشل باشله، کمیسر عالی شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد، می‌گوید اعدام‌های فراتر از حوزه قضائی از سوی نیروهای ویژه امنیتی که از حمایت عالی‌ترین مقامات ونزوئلا برخوردار هستند، هنوز ادامه داد. به گزارش

اعتراض جمعی از فعالان رسانه‌ای نسبت به صدور احکام قضایی علیه فعالان کارگریجمعی از فعالان رسانه‌ای با انتشار نامه‌ای خطاب به ابراهیم رئیسی با اعتراض نسبت به احکام صادر شده برای فعالان مدنی و کارگری نوشتند که این احکام «شائبه سرکوب مطالبات کارگران مستضعفی را القا می‌کند که ماه‌ها حقوق عقب‌افتاده دارند».