بیانیه شورای بازنشستگان ایران در اعتراض به احکام فعالان کارگری

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 29 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 63%

«جامعه یکپارچه معترض ایران، دیگر مرعوب این سیاست‌ها نخواهد شد، زیرا باور دارد که این نمایشی است از سر ناتوانی در پاسخگوئی به نیازهای یک جامعه که وظیفه هر حکومتی است.» بیانیه شورای بازنشستگان ایران در اعتراض به احکام فعالان کارگری👇 اخبار_ایران کارگران

ایران اخبار, ایران سرفصلها

استان وایر- در پی صدور حکم ۱۱۰سال زندان و شلاق برای متهمان اعتراضات کارگری شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه گروههای صنفی مختلفی، واکنش نشان داده و با محکوم کردن این احکام بیانیه‌ای صادر کردند.

«صدور این احکام غیرحقوقی و ظالمانه، که در روزها و هفته های اخیر از سوی دادگاه های جمهوری اسلامی علیه کارگران و فعالین اجتماعی صادر شده یک سوال بدیهی را در اذهان ایجاد میکند : چرا این احکام به ناگهان سیر صعودی یافته اند و به شکل باور نکردنی سنگین و سهمگین شده اند؟ قطعا با وخیم تر شدن بحران‌های داخلی و منطقه ای و جهانی و ناتوانی در پاسخگویی به مطالبات مردمی که کارد به استخوان‌شان رسیده، مسئولین تنها چاره کار را همانا نسق کشی و گروگان‌گیری فعالین میبینند و با بهانه‌های واهی مخصوصا «مورد امنیتی» سیاست سرکوب خشن برای مرعوب کردن جامعه را به پیش می‌برند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بیانیه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره سفر فروتا به ایرانآژانس بین‌المللی انرژی اتمی مشروح سفر دبیرکل موقت این نهاد به ایران را اعلام کرد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

بیانیه اعتراضی کانون نویسندگان ایران در دفاع از کارگران حاضر در اعتراضات هفت تپه
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

واکنش رحمانی به قیمت گذاری خودرو توسط شورای رقابت: صغیر نیستم- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnimوزیر صنعت، معدن و تجارت درباره مخالفت خود با ورود شورای رقابت به پروسه قیمت گذاری خودرو توضیح داد.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

برای شنیدن نقدها راجع به عملکرد شورای نگهبان گوش شنوا داریمسخنگوی شورای نگهبان: «بارها اعلام کردیم برای شنیدن نقدهای دلسوزانه‌ای که توسط عالمان و روشنفکران دینی و دانشگاهی راجع به عملکرد شورای نگهبان و انجام وظایف آن در عرصه انتخابات مطرح می‌شود، گوش شنوا داریم و تا جایی که مُرّ قانون اجازه دهد به کار خواهیم بست»
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

شورای حقوق بشر سازمان ملل: کشتار و شکنجه هنوز در ونزوئلا ادامه داردمیشل باشله، کمیسر عالی شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد، می‌گوید اعدام‌های فراتر از حوزه قضائی از سوی نیروهای ویژه امنیتی که از حمایت عالی‌ترین مقامات ونزوئلا برخوردار هستند، هنوز ادامه داد. به گزارش
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

اعتراض جمعی از فعالان رسانه‌ای نسبت به صدور احکام قضایی علیه فعالان کارگریجمعی از فعالان رسانه‌ای با انتشار نامه‌ای خطاب به ابراهیم رئیسی با اعتراض نسبت به احکام صادر شده برای فعالان مدنی و کارگری نوشتند که این احکام «شائبه سرکوب مطالبات کارگران مستضعفی را القا می‌کند که ماه‌ها حقوق عقب‌افتاده دارند».
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »