بیانیه شورای بازنشستگان ایران در اعتراض به احکام فعالان کارگری

10/09/2019 11:22:00 ق.ظ

کارگران

«جامعه یکپارچه معترض ایران، دیگر مرعوب این سیاست‌ها نخواهد شد، زیرا باور دارد که این نمایشی است از سر ناتوانی در پاسخگوئی به نیازهای یک جامعه که وظیفه هر حکومتی است.» بیانیه شورای بازنشستگان ایران در اعتراض به احکام فعالان کارگری👇 اخبار_ایران کارگران

در آخرین نمونه این بیانیه‌ها «شورای بازنشستگان ایران» با صدور اطلاعیه‌ای به این احکام اعتراض نمود. متن این بیانیه را در ادامه می‌خوانید:«صدور این احکام غیرحقوقی و ظالمانه، که در روزها و هفته های اخیر از سوی دادگاه های جمهوری اسلامی علیه کارگران و فعالین اجتماعی صادر شده یک سوال بدیهی را در اذهان ایجاد میکند : چرا این احکام به ناگهان سیر صعودی یافته اند و به شکل باور نکردنی سنگین و سهمگین شده اند؟

چرا ۱۴، ۱۸، ۱۹، ۲۴ و…سال زندان برای کسانی که فقط معترض به تبعیض معیشتی ، فقر و بیکاری و فساد یا معترض به فشارهای اجتماعی از جمله حجاب اجباری بوده اند؟ این کینه جوئی و انتقام از انسانهایی است که در مقابل فساد افسار گسیخته و غارتِ هست ونیست کارگران و معلمان و بازنشستگان و سایر اقشار مردم صدای آنان بوده اند. صداهائی که سالهاست در جامعه بلند است و همچنان ادامه دارد.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

بیانیه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره سفر فروتا به ایرانآژانس بین‌المللی انرژی اتمی مشروح سفر دبیرکل موقت این نهاد به ایران را اعلام کرد.

بیانیه اعتراضی کانون نویسندگان ایران در دفاع از کارگران حاضر در اعتراضات هفت تپه

واکنش رحمانی به قیمت گذاری خودرو توسط شورای رقابت: صغیر نیستم- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnimوزیر صنعت، معدن و تجارت درباره مخالفت خود با ورود شورای رقابت به پروسه قیمت گذاری خودرو توضیح داد.

برای شنیدن نقدها راجع به عملکرد شورای نگهبان گوش شنوا داریمسخنگوی شورای نگهبان: «بارها اعلام کردیم برای شنیدن نقدهای دلسوزانه‌ای که توسط عالمان و روشنفکران دینی و دانشگاهی راجع به عملکرد شورای نگهبان و انجام وظایف آن در عرصه انتخابات مطرح می‌شود، گوش شنوا داریم و تا جایی که مُرّ قانون اجازه دهد به کار خواهیم بست»

شورای حقوق بشر سازمان ملل: کشتار و شکنجه هنوز در ونزوئلا ادامه داردمیشل باشله، کمیسر عالی شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد، می‌گوید اعدام‌های فراتر از حوزه قضائی از سوی نیروهای ویژه امنیتی که از حمایت عالی‌ترین مقامات ونزوئلا برخوردار هستند، هنوز ادامه داد. به گزارش

اعتراض جمعی از فعالان رسانه‌ای نسبت به صدور احکام قضایی علیه فعالان کارگریجمعی از فعالان رسانه‌ای با انتشار نامه‌ای خطاب به ابراهیم رئیسی با اعتراض نسبت به احکام صادر شده برای فعالان مدنی و کارگری نوشتند که این احکام «شائبه سرکوب مطالبات کارگران مستضعفی را القا می‌کند که ماه‌ها حقوق عقب‌افتاده دارند».

استان وایر- در پی صدور حکم ۱۱۰سال زندان و شلاق برای متهمان اعتراضات کارگری شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه گروههای صنفی مختلفی، واکنش نشان داده و با محکوم کردن این احکام بیانیه‌ای صادر کردند.به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، مشروح سفر «کرنل فروتا» دبیرکل موقت این نهاد به ایران اعلام شد.استان وایر- کانون نویسندگان ایران با صدور بیانیه‌ای به محکومیت کارگران شرکت نیشکر هفت تپه در دادگاه اعتراض کرد.خبرگزاری تسنیم ، رضا رحمانی درباره نامه دیوان محاسبات مبنی بر ضرورت تجدید ارزیابی دارایی خودروسازان، گفت: تجدید ارزیابی یکی از رویه‌های جاری در تمامی واحدهای صنعتی است.

در آخرین نمونه این بیانیه‌ها «شورای بازنشستگان ایران» با صدور اطلاعیه‌ای به این احکام اعتراض نمود. متن این بیانیه را در ادامه می‌خوانید: «صدور این احکام غیرحقوقی و ظالمانه، که در روزها و هفته های اخیر از سوی دادگاه های جمهوری اسلامی علیه کارگران و فعالین اجتماعی صادر شده یک سوال بدیهی را در اذهان ایجاد میکند : چرا این احکام به ناگهان سیر صعودی یافته اند و به شکل باور نکردنی سنگین و سهمگین شده اند؟ چرا ۱۴، ۱۸، ۱۹، ۲۴ و…سال زندان برای کسانی که فقط معترض به تبعیض معیشتی ، فقر و بیکاری و فساد یا معترض به فشارهای اجتماعی از جمله حجاب اجباری بوده اند؟ این کینه جوئی و انتقام از انسانهایی است که در مقابل فساد افسار گسیخته و غارتِ هست ونیست کارگران و معلمان و بازنشستگان و سایر اقشار مردم صدای آنان بوده اند. در گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی آمده است: «بحث‌ها حول محور فعالیت‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در ایران بوده است و بر تداوم تعامل بین آژانس و ایران در ارتباط با اجرای توافقات و همچنین پروتکل الحاقی تأکید شد». صداهائی که سالهاست در جامعه بلند است و همچنان ادامه دارد. دو تن از این هفت تن کارگر شرکت نیشکر هفت‌تپه و دیگران مدافعان کارگران معترض بوده‌اند و اخبار اعتراضات را در فضای مجازی پوشش می‌دادند. قطعا با وخیم تر شدن بحران‌های داخلی و منطقه ای و جهانی و ناتوانی در پاسخگویی به مطالبات مردمی که کارد به استخوان‌شان رسیده، مسئولین تنها چاره کار را همانا نسق کشی و گروگان‌گیری فعالین میبینند و با بهانه‌های واهی مخصوصا «مورد امنیتی» سیاست سرکوب خشن برای مرعوب کردن جامعه را به پیش می‌برند. آژانس در رابطه دیدارهای دبیرکل موقت آژانس با مقام‌های ایرانی اعلام کرد: «فروتا اعلام کرد که فعالیت‌های کنش‌و واکنشی آژانس به صورت بی‌طرفانه، مستقل و عینی و مطابق با اقدامات متقابل در حال انجام است. جامعه یکپارچه معترض ایران، دیگر مرعوب این سیاست‌ها نخواهد شد، زیرا باور دارد که این نمایشی است از سر ناچاری و ناتوانی در پاسخگوئی به نیازهای یک جامعه که وظیفه هر حکومتی است.

ما بازنشستگان که خود زخم خورده این شرایط هستیم، بدون هیچ شک و شبهه‌ای درکنار این عزیزان هستیم و ضمن اعتراض جدی و محکوم کردن شدید این احکام، خواهان آزادی بی قید و شرط همه کسانی هستیم که به دلیل دغدغه نان و معیشت و آزادی مردم در بند شده‌اند.   این گزارش ادامه می‌دهد: «بحث‌ها همچنین شامل راستی‌آزمایی و نظارت آژانس بر فعالیت‌های هسته‌ای ایران طبق برجام بوده است و در این خصوص، فروتا، در جریان فعالیت‌های اعلام شده ایران در ارتباط با تحقیق و توسعه سانتریفیوژ قرار گرفته است. بهتر است از نزدیک نگاهی به این رویه بیندازیم و منابع تغذیه‌ی سنگینی حکم‌ها را بشناسیم. .