بیانیه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره سفر فروتا به ایران

17/06/1398 04:55 ب.ظ

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مشروح سفر دبیرکل موقت این نهاد به ایران را اعلام کرد.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مشروح سفر دبیرکل موقت این نهاد به ایران را اعلام کرد. در گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی آمده است: «بحث‌ها حول محور فعالیت‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در ایران بوده است و بر تداوم تعامل بین آژانس و ایران در ارتباط با اجرای توافقات و همچنین پروتکل الحاقی تأکید شد».

بنا به گزارش این آژانس، فروتا تأکید کرد که این دست تعاملات نیازمند همکاری کامل و به‌موقع ایران است.

آژانس در رابطه دیدارهای دبیرکل موقت آژانس با مقام‌های ایرانی اعلام کرد: «فروتا اعلام کرد که فعالیت‌های کنش‌و واکنشی آژانس به صورت بی‌طرفانه، مستقل و عینی و مطابق با اقدامات متقابل در حال انجام است.» در گزارش آژانس بین‌المللی انرژی همچنین آمده است که فروتا در جریان فعالیت‌های مرتبط با تحقیقات و توسعه سانتریفیوژها در ایران قرار گرفته و این موضوع را در اختیار شورای حکام این آژانس قرار می‌دهد.

ادامه مطلب:
ilnanews »

مهلت آژانس انرژی اتمی برای دریافت اسامی نامزدهای ریاست بر آژانس پایان یافت🔺مهلت آژانس انرژی اتمی برای دریافت اسامی نامزدهای ریاست بر آژانس پایان یافت ⚡️سایت آژانس بین المللی انرژی اتمی گزارش داد که آرژانتین، بورکینافاسو، رومانی، و اسلواکی گزینه های خود برای ریاست سازمان بین‌المللی انرژی اتمی را به شورای حکام معرفی کرده اند.

رئیس موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی فردا به تهران می‌آیدرئیس موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی فردا به تهران می‌آید رئیس موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی قرار است روز شنبه دیدارهایی با مقامات ارشد ایرانی داشته باشد.

رئیس موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای گفت‌وگو به ایران می‌رود🔺رئیس موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای گفت‌وگو به ایران می‌رود ⚡️رئیس موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و مسئول نظارت بر توافق هسته‌ای ۱۳۹۴ بین ایران و قدرت‌های جهانی قرار است روز یکشنبه در تهران با مقام‌های ایرانی دیدار کند.

مدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی وارد تهران شدهمزمان با سومین گام ایران در کاهش تعهداتش در توافقنامه شش قدرت‌ جهانی با ایران که به برجام موسوم است، کرونل فروتا، مدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای دیدار و گفت‌وگو با مقامات ارشد جمهوری اسلامی، وارد تهران شده است.

دیدار مدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با صالحی در تهرانمدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی امروز با رییس سازمان انرژی اتمی ایران در تهران دیدار و گفتگو کرد. - خبرگزاری آناتولی

دیدار مدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با ظریف«کرنل فروتا مدیر کل موقت آژانس بین المللی انرژی_اتمی ظهر امروز با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفتگو کرد»

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، مشروح سفر «کرنل فروتا» دبیرکل موقت این نهاد به ایران اعلام شد. در این گزارش آمده است که که فروتا امروز -‌یکشنبه- طی سفر به ایران با «علی اکبر صالحی» معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان انرژی اتمی و «محمدجواد ظریف» وزیر خارجه، و همچنین دیگر مقام‌های ارشد این کشور دیدار و گفت‌وگو کرده است.

در گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی آمده است: «بحث‌ها حول محور فعالیت‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در ایران بوده است و بر تداوم تعامل بین آژانس و ایران در ارتباط با اجرای توافقات و همچنین پروتکل الحاقی تأکید شد». بنا به گزارش این آژانس، فروتا تأکید کرد که این دست تعاملات نیازمند همکاری کامل و به‌موقع ایران است.

آژانس در رابطه دیدارهای دبیرکل موقت آژانس با مقام‌های ایرانی اعلام کرد: «فروتا اعلام کرد که فعالیت‌های کنش‌و واکنشی آژانس به صورت بی‌طرفانه، مستقل و عینی و مطابق با اقدامات متقابل در حال انجام است.»

در گزارش آژانس بین‌المللی انرژی همچنین آمده است که فروتا در جریان فعالیت‌های مرتبط با تحقیقات و توسعه سانتریفیوژها در ایران قرار گرفته و این موضوع را در اختیار شورای حکام این آژانس قرار می‌دهد.

این گزارش ادامه می‌دهد: «بحث‌ها همچنین شامل راستی‌آزمایی و نظارت آژانس بر فعالیت‌های هسته‌ای ایران طبق برجام بوده است و در این خصوص، فروتا، در جریان فعالیت‌های اعلام شده ایران در ارتباط با تحقیق و توسعه سانتریفیوژ قرار گرفته است. وی اعلام کرد که گزارشی را در این خصوص در اختیار شورای حکام آژانس قرار خواهد داد».