کره جنوبی از پرتاب موشک‌های بُرد کوتاه توسط کره شمالی خبر داد

19/06/1398 12:02:00 ب.ظ

کره شمالی همزمان با اعلام آمادگی دوباره برای مذاکره با آمریکا دو موشک‌ کوتاه-بُرد جدید را شلیک کرد بیشتر بخوانید🔽

این دور جدید از موشک‌پرانی در حالی انجام شد که تنها چند ساعت پیش از آن، مقامات کره شمالی از آمادگی خود را برای از سر گرفتن مذاکرات با ایالات متحده آمریکا خبر داده بودند. مقامات کره جنوبی روز سه‌شنبه ۱۰ سپتامبر (نوزده شهریور) از پرتاب چند موشک کوتاه-بُرد توسط کره شمالی...

مقامات کره جنوبی روز سه‌شنبه ۱۰ سپتامبر (نوزده شهریور) از پرتاب چند موشک کوتاه-بُرد توسط کره شمالی خبر داد. این دور جدید از موشک‌پرانی در حالی انجام شد که تنها چند ساعت پیش از آن، مقامات کره شمالی آمادگی خود را برای از سر گرفتن مذاکرات با ایالات متحده آمریکا خبر داده بودند.

پرتاب این موشک‌ها توسط نیروی ارتش کره جنوبی و در ساعت‌های اولیه بامداد روز سه‌شنبه ردیابی شد. تنها چند ساعت پیش از پرتاب این موشک‌ها، معاون وزیر خارجه کره شمالی در بیانیه‌ای که توسط رسانه دولتی این کشور منتشر شد، اعلام کرده بود که کره شمالی آماده است تا «مذاکرات جامعی را با ایالات آمریکا» را از اواخر ماه سپتامبر از سر گیرد. خانم چو سون هویی افزود که درباره زمان دقیق و مکان مذاکرات باید به توافق برسند اما «در صورتی‌که ایالات متحده روش جدیدی را در پیش نگیرد، مذاکرات شکست خواهد خورد.»

از سوی دیگر، سخن‌گوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که در حال حاضر مذاکراتی در پیش‌رو نیست.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

DW Persian دویچه‌‌وله فارسی

در پادکست 'آواهای کم شنیده از دیروز تا امروز' قطعه 'بوسه عید' با صدای پروین، شعری از محمدعلی بهمنی و آهنگسازی منوچهر لشگری را می‌شنوید که در دستگاه سه‌گاه در سال ۱۳۴۹ منتشر شده است. @dw_farsi ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

کره شمالی اعلام کرد آماده از سرگیری گفت‌وگوهای هسته‌ای با آمریکا استکره شمالی اعلام کرد آماده از سرگیری گفت‌وگوهای هسته‌ای با آمریکا است کره شمالی اعلام کرده است که آماده از سرگیری گفت‌وگوهای هسته‌ای با ایالات متحده است و می‌تواند از اواخر ماه سپتامبر (شهریور ماه) مذاکرات را از شروع کند.

کره شمالی دو موشک کوتاه‌برد جدید آزمایش کرد

فرمانده سنتکام از احتمال تشدید حملات به طالبان خبر داد♦️فرمانده سنتکام از احتمال تشدید حملات به طالبان خبر داد ⚡️در حالیکه پرزیدنت ترامپ از منتفی شدن گفت و گوهای صلح با طالبان خبر داد، فرمانده نیروهای آمریکا در منطقه از احتمال تشدید عملیات نظامی آمریکا در افغانستان خبر داد.

پیش از اعلام خبر درگذشت، خاکسپاری دختر آبی تحت تدابیر امنیتی در قم انجام شده بودپیکر سحر خدایاری، دختر_آبی، قبل از اعلام خبر درگذشت او، تحت تدابیر امنیتی و بدون حضور اقوامش در بهشت معصومه قم به خاک سپرده شده بود.

حزب‌الله لبنان از سرنگونی پهپاد اسرائیلی خبر دادگروه حزب‌الله_لبنان در بیانیه‌ای اعلام کرد یک فروند هواپیمای بدون سرنشین اسرائیلی را در حوالی یکی از شهرهای جنوب لبنان ساقط کرده است.

حزب الله لبنان از سرنگونی یک پهپاد اسرائیلی خبر دادحزب‌الله لبنان از سرنگونی یک پهپاد اسرائیلی خبر داد حزب‌الله لبنان صبح امروز در بیانیه‌ای اعلام کرد که یک پهپاد اسرائیلی را در شهرک 'رامیه' در جنوب لبنان سرنگون کرده است.