به دنبال کاهش ۷۰ درصدی هزینه درمان هستیم/ به پزشکان اجازه دریافت خارج از عرف نمی‌دهیم/ برآوردی از هزینه‌های پیش‌رو نداریم/ بیمارانی که بیش از اندازه از خدمات درمانی استفاه می‌کنند، شناسایی می‌شوند

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 59 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 27%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تامین اجتماعی: به دنبال کاهش ۷۰ درصدی هزینه درمان هستیم/ به پزشکان اجازه دریافت خارج از عرف نمی‌دهیم/ برآوردی از هزینه‌های پیش‌رو نداریم/ بیمارانی که بیش از اندازه از خدمات درمانی استفاه می‌کنند، شناسایی می‌شوند

به گزارش خبرنگار ایلنا، در بسیاری از نقاط جهان، دریافت خدمات درمانی بدون داشتند دفترچه بیمه هزینه‌ کمرشکنی را به مصرف‌کننده تحمیل می‌کند. برخورداری از دفترچه بیمه به ویژه در کشورهایی که تورم بالایی را در حوزه درمان تجربه می‌کنند و متناسب با همین تورم نرخ تعرفه‌های درمانی را افزایش می‌دهند، اهمیت دارد. شاهد این ادعا، اظهارات رئیس کل سازمان نظام پزشکی است: «تورم در بخش درمان، حداقل ۱.۵ تا ۲ برابر تورم جاری کشور است».

سال ۹۷ بدهی سازمان تامین اجتماعی به بیمارستان‌های خصوصی به بیش از ۱۸ ماه رسیده بود و مراکز علوم پزشکی هم تا اواسط سال گذشته حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان از سازمان طلب داشتند که در نتیجه به بیمه‌شدگان تامین اجتماعی خدمات ارائه نمی‌دادند و از پذیرش دفترچه بیمه‌های آنها خودداری می‌روزیدند.

با توجه به اینکه کرونا موجب افزایش هزینه‌های بخش درمان سازمان تامین اجتماعی شده است و با توجه به اینکه سازمان از دولت طلبکار است، نگران افزایش هزینه‌های درمان از ناحیه طرف قرارداد شدن با پزشکان و... نیستید؟ چه میزان بودجه برای پوشش هزینه‌های ویزیت پزشکان در این طرح در نظر گرفته‌اید؟ سازمان تامین اجتماعی در گذشته با هر پزشکی که ضوابط بیمه‌‌ای را رعایت نمی‌کرد، قطع همکاری می‌کرد. در شرایط موجود هم اگر موردی پیش بیاید، همین رفتار را انجام می‌دهیم و ناچار به قطع همکاری با آنها هستیم. هر پزشکی که خارج از تعرفه، از بیمه‌شدگان فرانشیز دریافت کند، مستحق قطع همکاری است. پزشکانی که با سازمان طرف قرارداد می‌شوند باید ضوابط سازمان را بپذیرند. اگر برخلاف تعهدات قرارداد عمل کنند، رگلاتوری خود را جاری می‌کنیم و اجازه دریافت‌های خارج از عرف را نمی‌دهیم.

با توجه به اهمیت به روزرسانی پرداخت‌ معوقات مراکز و افراد طرف قرارداد، چه میزان بودجه برای پرداخت طلب آنها اختصاص داده‌اید؟

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

😂😂😂😂😂در کیسه رو محکمتر بگیریک هوا توش نره

«بیش از اندازه»،یعنی چی؟ برای این «اندازه» از سازوکار «فرمولاری»استفاده می کنند که با تعامل نهادهای علمی و سازمان های بیمه تدوین می شود و در سامانه های هوشمند مورد استفاده قرار می گیرد. در این روال، اگر پزشک برای یک بیمار، هر روز هم آزمایش Hb تجویز کند، بیمه باید پولش را بدهد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

از تحویل خودرو به نمایندگان مجلس اطلاعی ندارم/ اختیارات سازمان حمایت محدود استرئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اختیارات این سازمان را محدود توصیف کرد و ضمن ارائه توضیحاتی درباره افزایش قیمت تخم مرغ و مواد پتروشیمی، از تحویل خودرو به نمایندگان مجلس شورای اسلامی توسط وزارت صمت اظهار بی‌اطلاعی کرد. این بی اطلاعی مسئولین از اتفاقات یومیه طبیعی است،مثلاًمیرحسین ازاعدامها خبرنداشت،حسن از گرانی ها وسیدعلی که کلاً هیچ اطلاعی ندارد در مورد وضعیت نمایندگان مجلس باید از رئیس سازمان محیط زیست سوال کنین اطلاع هم داشتی چیزی عوض نمیشد.کشور که نیست.جنگله
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

شمار مبتلایان به کرونا در آفریقا به بیش از یک میلیون و 444 هزار نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

سازمان ملل: 830 هزار نفر از وقوع سیل در سودان آسیب دیده‌اند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

مایک پمپئو: کارزار فشار حداکثری از دسترسی رژیم ایران به ۷۰ میلیارد دلار جلوگیری کرده‌ استمایک پمپئو: کارزار فشار حداکثری از دسترسی رژیم_ایران به ۷۰ میلیارد دلار جلوگیری کرده‌ است او همچنین تاکید کرد: «ما سه سال و چند ماه گذشته را صرف تلاش برای قطع دسترسی رژیم [ایران] به پول، منابع ، ثروت، و ظرفیت ساخت سلاح هسته ای کرده‌ایم.» گشنگیش‌برای مردم‌بدبخته تورم بیچارگیش برای ماست😷😷😔😔😔😭 تمام قدرت دنیای استکبار با همکاری موریانه نفوذ مشغول حمله به دین و فرهنگ و اقتصاد کشورند. طبیعیه که خسارت داشته باشه ولی پیروزی های ناشی از استقامت مردم و شکست های جبهه کدخدا چشم اندازی برای سقوط زورگویان عالمه آفرین بر مردم ایران تف به قبر یکی از باباهای ترامپ و پمپگوه و... اگه فکر میکنید اینا مانع تروریسم حکومتی ج.ا یا مانع دستیابی به سلاح هسته ای میشه اشتباه می کنید. کره شمالی هم در اوج فقر و فلاکت سلاح هسته ای ساخت.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

مخفی کردن ابتلا از کرونا از ترس اخراج/ دستورالعمل بهداشت کار در شرایط بحرانی تدوین شودبعد از گذشت بیش از هفت ماه از شیوع کرونا در ایران انتظار می‌رود بالاخره دستورالعمل بهداشت کار در شرایط بحرانی تهیه و با دقت اجرا شود تا جلوی مواردی مانند عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و مخفی‌کاری در زمینه ابتلا به بیماری را بگیرد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

ناسا جزئیات تازه‌ای از برنامه اعزام نخستین فضانورد زن به کره ماه را منتشر کردناسا جزئیات تازه‌ای از برنامه اعزام نخستین فضانورد زن به کره ماه را منتشر کرد اعزام دوباره انسان به ماه چالش بزرگی برای سازمان ملی هوانوردی و فضایی محسوب می‌شود. این سازمان آخرین مأموریت اکتشافی خود در این کره را در سال ۱۹۷۲ با موفقیت انجام داده بود.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »