سازمان ملل: 830 هزار نفر از وقوع سیل در سودان آسیب دیده‌اند

25/09/2020 10:06:00 ق.ظ

ملل, سیل

سازمان ملل : 830 هزار نفر از وقوع سیل در سودان آسیب دیده‌اند

25.09.2020خرطوم/ عادل عبدالرحيم/خبرگزاری آناتولیدفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد (OCHA) طی بیانیه‌ای اعلام کرد: از ماه ژوئن گذشته تاکنون بر اثر بارش شدید باران و جاری شدن سیل در سودان 830 هزار نفر بطور جدی آسیب دیده‌اند.بر این اساس استان‌های دارفور شمالی، دارفور غربی، سنار و خرطوم بیشترین آسیب را دیده و کارمندان سازمان ملل تاکنون به بیش از 400 هزار نفر در تمام ایالت‌های سودان کمک های بشرودستانه ارائه کردند. اما هزاران نفر دیگر در این مناطق سیل زده به کمک های فوری نیاز دارند.

طبق آمار وزارت کشور سودان در پی بارندگی شدید و جاری شدن سیل از چند هفته گذشته تاکنون در مناطق مختلف این کشور 124 نفر جان باخته‌ و 45 نفر دیگر مصدوم شده‌اند.همچنین 98 هزار 549 منزل، 351 مراکز پزشکی، آموزشی و مساجد در سراسر کشور آسیب دیده است.در همین حال اداره دفاع مدنی سودان در راستای مبارزه با سیلاب در سراسر این کشور به مدت 3 ماه حالت اضطراری اعلام کرده است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

آغاز «همه‌پرسی» الحاق به روسیه در مناطق اشغالی اوکراین

همه‌پرسی در چهار منطقه از خاک اوکراین که در ماه‌های اخیر از سوی روسیه به اشغال درآمده به صورت رسمی آغاز شد. انتظار می‌رود این همه‌پرسی که تحت نظارت نیروهای ارتش روسیه برگزار می‌شود به الحاق به فدراسیون روسیه رای آری بدهد. ادامه مطلب >>

سازمان ملل: سالانه حدود 1.6 تریلیون دلار پولشویی می‌شوددبی بزرگترین مرکز پولشویی در جهان است

بازگشت تحریم‌های سازمان ملل؛ همه چیز در گروی قطعنامه ۱۹۲۹«ما زمان شاه ۴۰۰ میلیون پوند دادیم و تانک‌های چیفتن خریدیم ولی نه تانک‌ها را به ما داده‌‌اند نه پول ما را پس داده‌اند. بنابراین ما مجبوریم نازنین زاغری را نگه داریم تا پول پرداخت شده بابت تانک‌های چیفتن را به ما پس بدهند. بازدارندگی روی کاغذ نیست، در قدرت عملی است.» پس گنبد گلدسته های توی عکس ، کو؟! مگه تو بوق و کرنا نکردید فرانسه و انگلیس و آلمان گفتن از ملاها حمایت میکنن و به تحریم آمریکا اهمیت نمیدن و برجام پابرجا خواهد ماند؟ پس اینا چیه مینویسید؟ دل ولائیون را ریختید که! آخوندها هم اول مثل مکرون صحبت میکردن، پاره کند آتش میزنیم، یادتون رفته! هیچ غلطی هم نتونست بکنه آغا

سازمان ملل: 636 نفر طی 6 ماه نخست امسال در کنگو کشته شدند

محمد اشرف غنی در مجمع عمومی سازمان ملل: اولویت ما آتش‌بس است - BBC News فارسیمحمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان در پیامی ویدئویی که در مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیورک پخش شد در اشاره به مذاکرات جاری صلح با طالبان در دوحه خواستار آتش‌بس شده است. شما الويت كشورتون آتش بسه اينجا الويت حاكمان ما جنگ بعد از بیش از چهل سال جنگ داخلی, افغانستان اولویت غذا ودارو وارزش پول ملی ندارد اما ما داریم

ناامیدی نماینده آمریکا از بیانیه گوترش در خصوص عدم بازکشت تحریم‌ها علیه ایراننماینده آمریکا در سازمان ملل در واکنش به بیانیه دبیرکل سازمان ملل که در آن تردید خود نسبت به فعال شدن مکانیسم بازگشت تحریم‌ها علیه ایران را ابراز می‌کرد، گفت: بسیار ناامید شده‌ام اما نامه وی تنها واکنشی به بی‌تفاوتی ۱۳ عضو دیگه شورای امنیت بود خدا رو شکر آمریکا ناامیده و دلار شده ۲۸ هزار تومن، اگه امیدوار بود تکلیف چی میشد؟! چی شد ! واسه کنترل قیمت تخم‌مرغ چاره‌ای پیدا کردید ؟! ماشه

نمایش پول و غذا در صنعا همزمان با دو هزارمین روز حمله ائتلاف نظامی به یمندر کشوری که به گفته سازمان ملل در لبه پرتگاه قحطی قرار دارد، انبوهی از مواد غذایی اهدایی قبایل بر روی کامیون‌های بارگیری و در میدان سبعین صنعا به نمایش گذاشته شد. پول نفت مردم ایران هست.کجایی شاپورذوالاکتاف که اعراب رابه بندبکشی.دین فروشان ایران راشخم زدند.

سازمان ملل اعلام کرد بر اثر بارش شدید باران و جاری شدن سیل در سودان 830 هزار نفر بطور جدی متضرر شده‌اند.سازمان ملل متحد طی گزارشی اعلام کرد همه سالانه تقریبا 1.Aa مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا در ساعات پایانی روز شنبه با انتشار بیانیه‌ای، رسما از اعمال دوبارۀ «همه تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران» خبر داد اما همان شب محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران گفت: «آمریکایی‌ها خودشان هم می‌دانند که ادعای آن‌ها در زمینه بازگرداندن قطعنامه‌های قبلی شورای امنیت علیه ایران باطل است.سازمان ملل متحد اعلام کرد در پی درگیری‌های گروه‌های مسلح در استان ایتوری در شمال شرقی کنگو در نیمه نخست سال‌جاری 636 نفر جان خود را از دست داده‌اند.

25.09. 24.2020 خرطوم/ عادل عبدالرحيم/خبرگزاری آناتولی دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد (OCHA) طی بیانیه‌ای اعلام کرد: از ماه ژوئن گذشته تاکنون بر اثر بارش شدید باران و جاری شدن سیل در سودان 830 هزار نفر بطور جدی آسیب دیده‌اند.» فردای سخنان روحانی درباره شکست آمریکا، مقامات عالی‌رتبه ایالات متحده در یک کنفرانس خبری مشترک اعلام کردند که شماری از شرکت‌ها و نهادهای ایرانی از جمله وزارت دفاع ایران تحت تحریم قرار گرفته‌اند. بر این اساس استان‌های دارفور شمالی، دارفور غربی، سنار و خرطوم بیشترین آسیب را دیده و کارمندان سازمان ملل تاکنون به بیش از 400 هزار نفر در تمام ایالت‌های سودان کمک های بشرودستانه ارائه کردند.2020 نیویورک/خبرگزاری آناتولی سازمان ملل متحد اعلام کرد که منابعی که می‌توان برای مقابله با فقر استفاده کرد، به دلیل فرار مالیاتی، فساد و جرایم مالی از بین می‌رود و همه سالانه تقریبا 1. اما هزاران نفر دیگر در این مناطق سیل زده به کمک های فوری نیاز دارند. گروه شورشی موسوم به اتحاد برای توسعه کنگو (CODECO)٬ شورشیان اوگاندا و نیروهای اتحاد دموکراتیک(ADF) به عنوان عاملان اصلی این قتل‌ها و نقض حقوق ذکر می‌شوند.

طبق آمار وزارت کشور سودان در پی بارندگی شدید و جاری شدن سیل از چند هفته گذشته تاکنون در مناطق مختلف این کشور 124 نفر جان باخته‌ و 45 نفر دیگر مصدوم شده‌اند. پنل سازمان ملل درباره شفافیت و پاسخگویی در زمینه امور مالی بین المللی گزارش خود را در مورد تأثیرات پولشویی و فساد در مالی جهانی منتشر و اعلام کرد:"منابعی که می‌توان برای مقابله با فقر استفاده کرد، به دلیل فرار مالیاتی، فساد مالی و جرایم مالی هزینه می‌شود". در میانه این مواضع متعارض، سوال اصلی این است که آیا دولت آمریکا عملا قادر است تحریم‌های سازمان ملل را بازگرداند؟ بازگشت تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران معنایی جز این ندارد که قطعنامه‌های ۱۷۳۷، ۱۷۴۷، ۱۸۰۳، ۱۸۳۵، ۱۸۸۷ و ۱۹۲۹ شورای امنیت، که تحریم‌های گوناگونی علیه ایران وضع کرده بودند و پس از توافق هسته‌ای ایران و ۱+۵ با تصویب قطعنامه ۲۲۳۱ در شورای امنیت سازمان ملل در ژوئیه ۲۰۱۵ لغو شدند، دوباره مبنای عمل کشورهای عضو سازمان ملل در قبال ایران باشد. همچنین 98 هزار 549 منزل، 351 مراکز پزشکی، آموزشی و مساجد در سراسر کشور آسیب دیده است. در همین حال اداره دفاع مدنی سودان در راستای مبارزه با سیلاب در سراسر این کشور به مدت 3 ماه حالت اضطراری اعلام کرده است.6 تریلیون دلار پولشویی كه مربوط به 2. بارش‌های شدید باران در 18 ایالت سودان ادامه داشته و مؤسسه هواشناسی نسبت به احتمال بارندگی شدید هشدار داده است.» آیا قطعنامه ۱۹۲۹ «سورپرایز اکتبر» است؟ مهدی مهدوی آزاد، تحلیلگر سیاسی مقیم آلمان درباره احتمال بازرسی کشتی‌های ایرانی از سوی آمریکا و متحدانش می‌گوید: «یکی از مهم‌ترین بحث‌های بازگشت قطعنامه‌های تحریمی شورای امنیت، مساله بازگشت قطعنامه ۱۹۲۹ است. کشورهای ترکیه، قطر، مصر، عراق و عربستان سعودی به آسیب دیدگان سیل کمک‌های فوری ارسال کرده‌اند. -بانک های زیادی با فرارهای مالیاتی و پولشویی همکاری می کنند دالیا گریباوسکایت، رئیس مشترک این پنل سازمان ملل و رئیس جمهور سابق لیتوانی نیز تصریح کرد:"فساد و فرار از پرداخت مالیات به طور گسترده‌ای صورت گرفته و بسیاری از بانک‌ها به طور مخفیانه همکاری می‌کنند.

.