مخفی کردن ابتلا از کرونا از ترس اخراج/ دستورالعمل بهداشت کار در شرایط بحرانی تدوین شود

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 39 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 53%

در گفت‌و‌گو با ایلنا مطرح شد؛ مخفی کردن ابتلا از کرونا از ترس اخراج/ دستورالعمل بهداشت کار در شرایط بحرانی تدوین شود

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش خبرنگار ایلنا، بیش از هفت ماه از اعلام رسمی شیوع کرونا در ایران می‌گذرد و آنطور که مسئولان حوزه بهداشت و درمان می‌گویند، در بسیاری از استان‌ها وارد موج سوم کرونا شده‌ایم. این در حالی است که ممنوعیت‌ها و محدودیت‌های ناشی از کرونا تقریبا برداشته شده و در زمینه فعالیت کارمندان، کارگران و صاحبان حرف و مشاغل مثل زمان عادی رفتار می‌شود. با توجه به نزدیک شدن به فصل سرما و احتمال شیوع آنفلوآنزا، این نگرانی وجود دارد که با هم درآمیختن این بیماری‌ها شرایط وخیمی را به وجود بیاورد.

در ایران نشانه‌هایی از بازگشت محدودیت‌ها نیست، علاوه بر اینکه اگر قرار باشد محدودیت‌ها بازگردند با توجه به شکننده بودن وضعیت اقتصادی، خیلی‌ها از آن استقبال نمی‌کنند، مگر اینکه کمک‌های دولتی قابل توجهی صورت گیرد. در این بین تنها چاره‌ای که برای کارگران می‌ماند امیدوار بودن به خودمراقبتی است.

اشرف منصوری دلیل این اتفاق را همان عدم مداخله وزارت کار در بحث ایمنی کرونا می‌داند. رئیس کانون انجمن‌های صنفی مسئولین کمیته‌های حفاظت فنی و بهداشت کار کشور توضیح می‌دهد: تا وقتی وزارت کار به عنوان متولی کار در بحث رعایت پروتکل‌های بهداشتی مداخله نکند، مشکلاتی در حوزه کار پیش می‌آید. شرایط خوب این است که هم پروتکل‌ها رعایت شود و هم کارگر متضرر نشود. این اتفاق رخ داده که کارگرانی دچار کرونا شده‌اند و وقتی این را اعلام کرده‌اند کارفرما اقدام به تعدیل او کرده است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

شمار قربانیان کرونا در آمریکا به بیش از 205 هزار نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شمار بهبودیافتگان کرونا در ترکیه از 270 هزار نفر فراتر رفتشمار بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه با ترخیص 1027 بیمار دیگر از بیمارستان‌ها به 270 هزار و 723 نفر رسید. - خبرگزاری آناتولی بنابه گفته آمار بهداشت جهانی دولت ترکیه در مرگ و میر کرونا رامخفی کرده است دولت ترکیه بخاطر دو هزار پول توریست دست به هر کاری زده است در امار جهانی که رسما در سایت مختلف منتشر شده است ترکیه به ظاهر کشوراسلامی عملا فاحشه خونه جهان است۶۰۰ هزار بچه بی پدر مادر از توریست های جهانیست
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

افزایش موارد مرگ ‌و میر ناشی از کرونا در آمریکای لاتینافزایش موارد مرگ ‌و میر ناشی از ویروس کرونا در برخی از کشورهای آمریکای لاتین از جمله آرژانتین، شیلی و بولیوی ادامه دارد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شمار قربانیان کرونا در کشور از ۲۵هزار تن گذشتشمار قربانیان کرونا در کشور از ۲۵هزار تن گذشت *تعداد مبتلایان جدید: ۳۵۲۱ نفر *تعداد فوت‌شدگان جدید: ۱۷۵ نفر ‌ *تعداد کل مبتلایان: ۴۳۶۳۱۹ نفر *تعداد بهبودیافتگانِ ترخیص شده: ۳۶۷۸۲۹ نفر *تعداد فوت‌شدگان: ۲۵۰۱۵ نفر
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تعداد جان باختگان کرونا در کشور از ۲۵ هزار نفر گذشتتهران- ایرنا- سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۴۳۶ هزار و ۳۱۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۷۵ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۲۵ هزار و ۱۵ نفر رسیده است.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

شمار مبتلایان به کرونا در آفریقا به بیش از یک میلیون و 444 هزار نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »