هزاران جوان آلمانی در برلین؛ تغییرات اقلیمی را جدی بگیریم

05/07/1399 12:12:00 ب.ظ

هزاران جوان آلمانی در برلین؛ تغییرات اقلیمی را جدی بگیریم این ویدئو را ببینید🔽

جوانان آلمانی همزمان با صدها هزار جوان در دیگر کشورهای جهان در پی فراخوان یک جنبش دانش‌آموزی موسوم به «جمعه‌ها برای آینده» به خیابان آمده و در مقابل بنای تاریخی «دروازه براندنبورگ» در پایتخت تجمع کردند.

آلمان در حال حاضر ریاست دوره‌ای و شش ماهه اتحادیه اروپا را بر عهده دارد که کشورهای عضو آن به همراه بریتانیا بیش از ۲۲ درصد گاز‌های گلخانه‌ای را در جهان تولید می‌کنند..قضات تحقیق دادگاه پاریس از اواخر ماه اوت موظف به بررسی موارد اتهامی علیه این بانک شده‌اند..تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در کشورهای آفریقایی به 1 میلیون و 444 هزار و 619 نفر افزایش یافت..کرملین تاکید کرد که این موضع به معنای دخالت غیر مستقیم در بلاروس است..

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان پیش‌تر در گذشته فعالان جوانان محیط زیستی را به دلیل تلاش برای اعمال فشار بر سیاستمداران در راستای مبارزه با گرم شدن زمین تحسین کرده بود...آن‌ها استدلال می‌کنند که در پرونده نقض تحریم‌های آمریکا، وزارت دادگستری ایالات متحده بانک ب.ان.پ پاریبا را بین سال‌های ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۷ به‌عنوان بازوی بانک مرکزی سودان توصیف کرده بود چراکه به دولت عمر البشیر امکان دسترسی به بازارهای بین‌المللی پول، پرداخت حقوق کارمندان، ارتش و نیروهای امنیتی را می‌داد که در دارفور فعال بودند..

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

جای خالی عاشقانه‌ها | علی دهقان

... گاهی اوقات ساده بودن بهترین اتفاقی است که می‌شود به آن تکیه داد و با خیالی آسوده هر چه در درون می‌چرخد، کلمه کرد و در هوا رهایش ساخت. امروز و اینجا که نامش نوشته‌ای برای روزهای پایانی سال، یا روزهای نخستین یک سال جدید است، می‌خواهم این‌گونه باشم. مثلا فارغ از همه بگومگوهایی که در روزهای متعدد چنگی شد و بر صورت‌مان نشست، بنویسم که وقتی به عقب نگاه می‌کنم مخدوش‌ترین صورت، چهره سیاست است. شاید ساده‌تر هم بگویم بهتر باشد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

تحقیقات علیه بانک فرانسوی به اتهام مشارکت در جنایت علیه بشریت در سودان آغاز شداین تحقیقات پس از شکایت سال گذشته یک سازمان غیر دولتی و ۹ نفر از کنشگران سودانی که اعلام کردند قربانی نقض حقوق بشر از سوی دولت عمر البشیر، رئیس جمهوری پیشین سودان هستند، پیگیری می‌شود. این ۹ کنشگر از سودان فرار کرده‌اند.

شمار مبتلایان به کرونا در آفریقا به بیش از یک میلیون و 444 هزار نفر رسید

کرملین: اقدام اروپا در به رسمیت نشناختن لوکاشنکو دخالت در امور بلاروس استروسیه روز جمعه ۲۵ سپتامبر (۴ مهر) اعلام کرد که تصمیم اتحادیه اروپا در به رسمیت نشناختن الکساندر لوکاشنکو به عنوان رئیس جمهور قانونی بلاروس با قوانین بین‌المللی مغایرت دارد.

شمار مبتلایان به کرونا در روسیه به مرز 1 میلیون و 136 هزار نفر نزدیک شد

ثبت 1786 مورد جدید ابتلا به کرونا در ایتالیا

واکنش ایران به اظهارات خلیل‌زاد در مورد روند صلح افغانستاننماینده ویژه ایران در امور افغانستان در واکنش به اظهارات زلمی خلیل‌زاد مبنی بر نقش ایران در روند گفتگوهای صلح افغانستان اعلام کرد که این اظهارات غیر مسئولانه و نشانه بارزی از عدم درک دقیق آمریکا از تحولات آن کشور است. - خبرگزاری آناتولی